VIDEO TRANSCRIPTION
No description has been generated for this video.
Wybiorę jakiś film i wybierzemy żeby zrobił rolki z tego filmu. Dobra, mamy tutaj jakiś film z wczoraj. Wklejamy tutaj linka, klikamy Start Import i dostaniemy powiadomienie mailowe. Tutaj mamy opcję, który format chcemy. Wybieramy sobie portret 9x16, aby udostępniać to do formatów pionowych. Dobra, tu mamy do wyboru trzy typy kontentu jaki chcemy, czyli szablon. Więc wykorzystamy sobie na przykład ten, ten i ten. Klikamy, o mamy tutaj jeszcze wybór, patrzcie ile szablonów. Kontynuuj, YouTube handle, Instagram handle. Możemy sobie tutaj personalizować nasze wideo, czyli dodać żeby na dole się wyświetlały ikonki do naszych social media, ale my na przykład tego nie chcemy. Chociaż wpiszmy coś, zobaczymy czy się wyświetli. Ok, nie wyświetla się.
Klikamy Done i Go to Dashboard. Możemy też zapisać preferencje do wszystkich wideo w przyszłości. I tutaj ten plik nam się tworzy, a ja tutaj już stworzyłem jakiś taki plik wczoraj, testowy. Przygotowując ten materiał na podstawie jednego filmu na YouTube, zagranicznego twórcy. Stworzyliśmy kilka tutaj rolek Tik Toków. Możemy sobie coś kliknąć i podejrzeć jak to wszystko wygląda. Klikam Play. Try More Templates, mogę inną templatkę wybrać. Działa wybornie, muszę was niestety rozczarować. Na razie wszystkie te narzędzia tego typu, które robią takie rzeczy, działają z językiem angielskim, nie radzą sobie niestety jeszcze z polskim. Tutaj mamy ilość kredytów, 58 z 75 minut nam zostało. Możemy wykorzystać jeszcze 58 minut.
Gdzieś tutaj powinny być ustawienia o łacniu, co nowego w wideo. A tutaj mamy przekierowanie do Notion. I co tutaj się dzieje? Social Preview or Clips Editor. Walking with subtitles, change subtitles, timings. Czyli cały czas tutaj się wszystko rozwija. Mamy integrację z naszymi mediami, BrandKit. Możemy sobie tutaj jakiś BrandKit i templatki stworzyć. Możemy z tego poziomu tej aplikacji udostępniać nasze filmy na rolki, Tik Toki itd. Czekamy więc na język polski i ułatwi nam to bardzo pracę. Partnerami kanału są Web2Learn, narzędzie do tworzenia i sprzedawania kursów online. Bitimes, narzędzie do budowania stron sprzedażowych i zegarków odliczających czas do końca kampanii. Qrub. pl, hosting dla twojej strony internetowej oraz domeny. Tpay, najlepsza bramka płatności dla twojego biznesu.
Top online, topowa agencja SEO w naszym kraju. Piotrkaminski. eu, strony, które zarabiają na siebie ze zniżką minus 30%. Linki do partnerów znajdują się w opisie. Cześć, dzień dobry. Dzisiaj porozmawiamy sobie o 6 narzędziach AI, które całkowicie zmieniają rzeczywistość biznesową i oszczędzą twój czas i pieniądze. Pierwsza aplikacja to video AI, która potrafi na podstawie długiego filmu z YouTube zrobić shorty, Tik Toki i rolki na Instagramie. Wystarczy, że klikniemy sobie import i wybierzemy plik z dysku lub wkleimy jakikolwiek link z YouTube'a. Ja mogę sobie teraz wejść na moje konto YouTube i narzędzie automatycznie zrobi mi rolki. Wejdę sobie na YouTube Studio. Będziemy musieli zlecać tego na zewnątrz, tylko automatycznie AI będzie się tym zajmowało.
Drugi program to Eleven Labs, który potrafi stworzyć bardzo realistyczny głos sztucznej inteligencji. W wersji takich droższych tutaj pricing, on tutaj jakiś przykładowy tekst wpisają, czyli wpisujemy tutaj tekst i wybieramy sobie lektora. Możemy posłuchać jak ten lektor brzmi oraz w wersji jak wyższych cenowych możemy stworzyć swój własny głos, czyli sklonować swój głos i na podstawie tekstu tutaj używać, żeby AI generowało nam to co chcemy, generowało nam np. podcasty. Z artykułów blogowych. Mamy tutaj Rachel, możemy sobie wpisać Domi. Co tam? Adama. Myślę, że brzmi to całkiem fajnie. Mamy jakieś wersje darmowe, mamy wersje płatne. W tych wersjach właśnie wyższych create random voice. A w tych większych, czekajcie, create random voice.
Nie wiem do końca jak to jeszcze w wersji płatne działają, ale wiem, że możemy sklonować swój własny dźwięk. Tylko mamy tutaj z zaznaczeniem, że tutaj jest English language, czyli znowu kolejny program sztucznej inteligencji, który nie do końca sobie na razie radzi z wersją polską. Ale za to świetnie z wersją polską radzi sobie genialny chat GPT. I tu możemy zadawać do wolne pytania. Wymyśl mi 10 tematów na program do telewizji śniadaniowej. Wczoraj miałem nagrania w telewizji śniadaniowej w TVP2 występować, będę w Wielkanoc o godzinie 18. Możecie oglądać, będę się wypowiadał o sztucznej inteligencji i chatbotach. I tam właśnie wybraliśmy taką komendę, taki prompt dla sztucznej inteligencji, która wymyśliła nam tematy.
Czyli tu poranny przegląd prasy, poranna rozmowa z ekspertem, kulinarne przepisy, informacje z rynków finansowych, kultura rozrywka. Przestań generować, ciach, chat GPT pewnie znacie już z innych filmów. Tutaj mamy nasze stare pytania. Wystarczy tutaj wpisać komendę, tzw. prompt i sztuczna inteligencja udzieli nam odpowiedzi. Np. nie wiem jaką sukienkę wybrać na weselę. Tak i sztuczna inteligencja nam podpowie, że tutaj zależy od kilku czynników, formalność wesela. Pora roku i tak dalej. I tutaj sztuczna inteligencja nam mocno gdzieś tam zasugeruje twój typ sylwetki, więc chat GPT znamy, lubimy. Kolejne to będą dwa narzędzie do SEO, które ja bardzo lubię. Pierwsze to będzie kont. ai, kont. adu. com. Wchodzimy, logujemy się, wchodzimy do naszego projektu.
I mamy tutaj np. artykuł chat GPT w reklamie, albo jakiś tam inny. I możemy sobie sprawdzić tutaj mamy content competition, czyli jak tam wygląda to w kwestii konkurencji. Mamy tutaj volume, czyli ile osób wyszukuje w skali miesiąca. Wchodzimy sobie w taki artykuł np. w chat GPT w reklamie. I mamy tutaj napisany tekst. I możemy zarówno używać AI writing i tutaj otworzyć i wybrać sobie co ma dla nas napisać sztuczna inteligencja, lub możemy zasugerować się wchodząc w ideas i wybrać sobie nagłówki H2.
Mamy tu propozycję o co tyle szumu, czyli co to właściwie jest chat GPT, czym dokładnie jest chat GPT, z czym sobie nie radzi chat GPT, chat GPT co to jest, czyli mamy różnego rodzaju podpowiedzi. Oraz sztuczna inteligencja też podpowiada nam jakie powinniśmy tutaj używać słowa kluczowe, żeby bardzo dobrze tutaj pozycjonować się w Google. Mamy tutaj punktację 75 punktów. Najlepsza konkurencja ma 69, top 1 w Google ma 55. Mediana z top 10 ma 56. Mamy też podpowiedzi jakiego meta title i meta description użyć, aby najlepiej się to pozycjonowało i klikało. Bardzo dobre narzędzie, z którego praktycznie codziennie gdzieś tam takiej pracy blogowej używam. To narzędzie pozwala mi wybijać artykuły w wyszukiwarce.
Oczywiście to narzędzie nie jest lekiem nienawidzające, ale to jest bardzo dobre. Oczywiście to narzędzie nie jest lekiem na wszystko. To, że tutaj otrzymasz bardzo dużo punktów nie oznacza z automatu, że ten artykuł będzie się fajnie pozycjonował. On może się fajnie pozycjonować, ale to nie jest tak, że mamy coś tutaj gwarantowane. Możemy się posiłkować AI writing, możemy różnego rodzaju teksty pisać automatycznie, ale mimo wszystko musimy trochę tych treści stworzyć i tylko jedna teraz na kilka będzie się bardzo fajnie wybijać. Musimy znaleźć nisze, gdzie mamy konkurencję niewielką, dużo ilości wyszukań, żeby po prostu sobie łatwo konkurować. I ja kilka takich artykułów stworzyłem, które naprawdę fajnie wybiły. Kolejnym narzędziem to jest narzędzie CopyMate.
CopyMate jest zasilany za pomocą GPT 3. 5 Turbo i GPT 4. Mamy tutaj dwa warianty, link oczywiście do CopyMate znajdziecie w opisie pod filmikiem. Zachęcam zarejestrować się i kupić sobie subskrypcję i tworzyć artykuły. Działamy na tokenach, ja mam tutaj 72 tokeny. I mamy tutaj opcję Create Content. Możemy tworzyć treści, gdzie manualnie wskazujemy nagłówki do artykułów lub całkowicie AI generuje nam takie nagłówki i totalnie na automacie są pisane artykuły blogowe. Ja sobie teraz wejdę np. w Create Content, CopyMate 002, a wybiorę sobie mój projekt, Tomasz Guzikciak, wybiorę sobie język polski, Next, Select Language, Keywords AI i tutaj mogę sobie np. nie wiem reklama na YouTube dodaj i generuj tematy.
Sztuczna inteligencja wygeneruje mi tutaj wiele tematów, o których może napisać i mogę wybrać albo np. napisać na wszystkie z nich. Więc bardzo szybko jesteśmy w stanie zapełnić bloga dużą ilością tekstów i mamy tematy. Jak skutecznie wykorzystać reklamę na YouTube? Czy warto inwestować w reklamę? Najlepsze praktyki tworzenia reklamy. Ja sobie mogę wybrać, zobaczcie, mogę nawet wybrać ilość nagłówków H2 w treści. Ja sobie mogę wybrać, czyli jakie długości będą treści, jakie tematy będą poruszane, reklama na YouTube, ASEO, jak połączyć te strategie, reklama na YouTube, VS tradycyjne media, porównanie, czyli bardzo ciekawe, fajne tematy. Jeżeli któryś temat mi się nie podoba, klikamy tylko Delete, Delete, Delete, Delete.
Następnie klikamy Next i wystarczy, że wybierzemy technologię, czyli model tutaj językowy 3,5 turbo lub 4. 3,5 turbo kosztuje nas 2 tokeny, GPT-4 3 tokeny, ale zdecydowanie porównywałem jakość tych tekstów, to GPT-4 radzi sobie zdecydowanie lepiej, dlatego polecam korzystać z tej droższej opcji i wybieramy Create Content. Bardzo fajne narzędzie, możemy dokupować tokeny. Takie mamy tutaj ceny. 19 dolców kosztuje nas 30 artykułów w oparciu o CopyMate 001 i 15 artykułów w oparciu o CopyMate 002, czyli tak naprawdę wychodzi nas niecały dolar za tekst, a w technologii GPT-4 mamy tutaj 15 tekstów, czyli około dolara, czyli 4 złotych, nie jest w stanie w żaden sposób takich wyników osiągać w tych większych pakietach.
250 artykułów, 250 dolarów, czyli 4 złotych za treść. Jak najbardziej się to opłaca. Ostatnim narzędziem sztucznej inteligencji AI, które chciałbym ci pokazać jest lubiany HappyScribe. Chyba najlepsze narzędzie, które tworzy napisy do filmów jest w stanie ci stworzyć, wgrywasz film i stworzy ci napisy, a możesz też stworzyć z tego artykuł blogowy na podstawie filmu, który już gdzieś tam jest wgrany. Wystarczy, że sobie klikniemy do najnowy plik i wybieramy czy chcemy transkrypcję audio lub video na tekst, czyli na artykuł blogowy lub napisy. Wybieramy napisy, wybieramy My YouTube Channel, połączymy się z naszym YouTube'em, dochodzimy tutaj do integracji, ciach i wyświetlają się wszystkie moje najnowsze filmy.
Wystarczy, że ja sobie teraz wybiorę film i kliknę select, a następnie tutaj klikniemy kontynuuj i ten plik zacznie nam się tutaj przerabiać. Ja sobie teraz z tego wyjdę. Tutaj mamy ilość kredytów, ja mam tutaj 5 godzin, bo ludzie się rejestrują też z mojego linku afiliacyjnego i mogę w skali miesiąca tam przez 5 godzin tych treści tłumaczyć. Kiedy już taka treść jest przetłumaczona wchodzimy sobie w jakiś plik przykładowy i zobaczcie po lewej stronie mamy teksty, a tutaj wyświetla nam się film i możemy edytować te napisy, żeby skorygować błędy. System nam podświetla też wyrazy na czerwono, które nie do końca jest pewny czy dobrze je podyktował.
Możemy kliknąć w danym dom komórkę i przeniesie nas na dany fragment filmu, aby sprawdzić czy napisy są dobrze przetłumaczone. Zobaczmy sobie. Cześć, dzień dobry, dzisiaj nauczę Cię jak pozycjonować strony w Google, w wyszukiwarce, największej wyszukiwarce ze wszystkich. Tak to wygląda, więc bardzo fajny program, wystarczy na końcu kliknąć download i możemy albo pobrać wideo z napisami albo tylko napisy. Ja zazwyczaj pobieram tylko napisy w formacie SRT i wgrywam je później na YouTube. Wystarczy, że wejdę w dowolny film, na przykład w taki i tutaj mam napisy.
Tu akurat są napisy, bo je zrobiłem, ale na przykład w jakimś odrzut zmiany możemy tutaj po prostu dodać sobie plik z napisami i to będzie sobie hulało. Także jak najbardziej zachęcam Cię do przetestowania tego rozwiązania. Jeżeli chcesz, abym pomógł Ci biznesowo rozwijać firmę, kliknij link w opisie, zarejestruj się tu w formularzu darmowarozmowa. pl lub zadzwoń bezpośrednio na ten numer 602 727 263. Pozdrawiam serdecznie, cześć!.
By visiting or using our website, you agree that our website or the websites of our partners may use cookies to store information for the purpose of delivering better, faster, and more secure services, as well as for marketing purposes.