VIDEO TRANSCRIPTION
No description has been generated for this video.
många z avenue Helli Maria V Centralna C zusadnic rendktora ią malutki społecznej panią Marlenę Maląk oraz wojewodę lubelskiego Lecha Sprawkę. Proszę państwa będziemy się dzisiaj bawić do godziny dziewiętnastego. Jak państwo widzicie mamy bardzo dużo różnych atrakcji. Część z nich przeznaczona jest dla dzieci, część dla dorosłych, więc myślę, że każdy jak to w rodzinie znajdzie tutaj coś dla siebie. Dzieci już teraz mogą korzystać z kolorowego tłuchanego placu zabaw, za którym znajdują się niebieskie namioty, a tam dzieci mogą wziąć udział w różnych warsztatach. Można na przykład uszyć sobie samodzielnie maskotkę, zrobić gniotka. Można też mieć dzisiaj zaplecione kolorowe wargoczyki. Jest stanowisko malowania buzi, jest klockolandia i jeszcze wiele, wiele innych rzeczy, o których będę mówiła.
I oczywiście witam dzisiaj bardzo, bardzo serdecznie naszych piknikowych partnerów, których jak zawsze jest bardzo dużo. Ja już za chwilkę będę o nich opowiadać, mówić, co przygotowali dzisiaj specjalnie dla państwa. Na zewnątrz dziedzińcu Pałacu Potockich, proszę państwa, jest stanowisko, gdzie wydajemy państwu watę cukrową, popcorn, częstujemy nim, częstujemy watą i popcornem. Można się więc dzisiaj najeść watę i popcornu do Woli. Już teraz gorąco zapraszam. Tam również będziemy państwa częstować grochówką i wodą. A atmosfera sprzyja do tego, żeby ten czas spędzić w plenerze. Także dzwoncie państwo do swoich znajomych, do swojej rodziny. Niech tutaj przybywają na Piknik Rodzinny 800+, abyśmy mogli się wspólnie razem bawić.
Proszę państwa, mam nadzieję, że już się państwo rozgościliście, że dobrze czujecie się w tym przepięknym miejscu na dziedzińcu Pałacu Małachowskich. Proszę państwa, a my się cieszymy, że mogliśmy państwa zaprosić na Piknik Rodzinny 800+, którego organizatorem jest minister pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz wojewoda lubelski Lech Sprawka. Ja gorąco zachęcam państwa, abyście podeszli tutaj bliżej, bo właśnie w tym momencie będzie oficjalne otwarcie. Także gorąco państwa zapraszam. Jest gorąco i gorąco państwa zapraszam tutaj w pobliże sceny. Proszę państwa, bardzo się cieszę, że dzisiaj jest z nami pan wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. Bardzo serdecznie zapraszam pana na sceny. Witamy. Dzień dobry państwu, witamy na pięknym Placu Potockich oczywiście. Nie tak dawno, bo dwa miesiące temu rozpoczynaliśmy akcję Mówiąc Polskę, Jedziemy.
Bardzo się cieszę, że tutaj 3 września jest nam dane kontynuować Piknik 800+, czyli programu, który ogromnie odmieni ubliższe nie tylko Polski, ale szczególnie tego, co najważniejsze, oblicze polskich rodzin. Bardzo się cieszę, że przybywacie państwo tutaj do jakże dumnego, pięknego miasta Radzynia Podlaskiego, żeby wspólnie bawić się, cieszyć i zamończyć ten okres wakacyjny. Serdecznie witam władze samorządowe, ale jest mi niezmiernie miło i bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy zaangażowali się w tę akcję Ministerstwu Rodziny, Pracy Polityki Społecznej, ale również pracownikom Luberskiego Urzędu Wojewódzkiego, o którym jestem bardzo, bardzo, bardzo wdzięczny. A formułę, którą za chwileczkę wypowiem, niech zabrzmi w naszych uszach. Piknik 800 Plus w Radzeniu Podlaskim uważam za otwarty. Bardzo serdecznie dziękuję.
Proszę państwa, to były bardzo ciepłe słowa i dzisiaj jest ciepło. A ja witam również na naszym pikniku Dariusza Litwiniuka, kierownika filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej, który reprezentuje Marszałka Województwa Olbejskiego. Witam, witam. Witam serdecznie wszystkich państwa. Bardzo dziękuję, panie minister, panu wojewodzie, za zaproszenie na ten piknik 800 Plus, który przed chwilą został otwarty tutaj w Radzeniu Podlaskim. I z tego miejsca chciałbym państwa zachęcić, abyście państwo zapoznali się tutaj ze wszystkimi atrakcjami, które są dzisiaj tutaj w Radzeniu Podlaskim. I przede wszystkim chciałbym podziękować pani minister rządu Prawa i Sprawiedliwości za ten program, który został wprowadzony właśnie już od 2016 roku. I teraz w tej chwili wzrasta. Miem 1 stycznia 2024 będzie wynosił 800 zł.
Inwestycja w rodzinę jest inwestycją najważniejszą, najbardziej skuteczną, aby nasze polskie dzieci mogły się rozwijać tak jak wszystkie inne na świecie, aby mogły się uczyć, kształcić i zdobywać i poświęcać się swoim pasjom. Bardzo dziękuję również władzom radzenia, panu polmistrzowi, panu zespołowi, panu zespołowi, panu zespołowi, panu zespołowi, panu zespołowi, panu polmistrzowi, panu starości za to, że mogę tutaj być. Dziękuję serdecznie. Bardzo serdecznie dziękuję. I zapraszam na scenę i witam bardzo serdecznie pana Szczepana Niebrzegowskiego, starostę radzieńskiego, który przybył do nas ze swoją żoną, panią Joanną. Dzień dobry. Może państwo nie uwierzycie, ale ja na tym placu po modernizacji jestem pierwszy raz. Pan burmistrz potwierdzi i powiem tak. Życzyłem sobie tego, żeby był efekt łą i ten efekt łą jest.
Panie burmistrzu, naprawdę przepięknie ten plac wygląda, przepięknie nie wygląda pałac, ale nie słyszałem, żeby Małachowski kupił potockich pałac, ale chciałbym powiedzieć, że to jest pałac potocki w Radzeniu Podrazki, pałac Małachowski chyba jest na Łęczowie, o ile pamiętam, sanatorium. Gratuluję tej inwestycji, panie burmistrzu, ale też chciałbym powiedzieć, że tej inwestycji nie byłoby gdyby nie pan marszałek województwa Jarosław Stawiarski. Dzięki jego staraniom, dzięki jego pieniądzom ta inwestycja mogła zostać zrealizowana. Dlatego chciałbym panu Darkowi Witwiniukowi, który dzisiaj reprezentuje pana marszałka, bardzo serdecznie za to podziękować, bo powiem tak, to jest serce naszego Radzenia, ale serce również powiatu radzyńskiego, bo to dobro, pomimo tego, że Starosta nie jest właścicielem, to to dobro jest własnością każdego mieszkańca powiatu radzyńskiego.
Jesteśmy dumni z tego, że mamy tak piękny pałac, nie mamy w związku z tym żadnych kompleksów, nawet do Wilanowa czy do Versalu. Ale dzisiaj spotkaliśmy się z uwagi na program 500+, powiem tak, przykro jest mi, że w czasach PRL-u, jak to miałem dzieci w wieku 0-18, to dostawałem dodatek rodzinny, który wystarczał na jedną wizytę w kinie, albo nie wystarczał. Dzisiaj to jest dla mnie bardzo przyjemne, dlatego serdecznie dziękuję na ręce Pana wojewody, Pani Minister Malo i Rządowi Najjaśniejszej Rzeczypospolitej za te pieniądze, ale dziękuję w imieniu wszystkich moich wnuków. Życzę Państwu wspaniałych wrażeń w tym dzisiejszym dniu. Widzę, że atrakcja jest co nie Majara, jest bezpiecznie, bo mamy żołnierzy, mamy policję, także myślę, że nic nam nie grozi.
Pododę i pięknego dnia. Dziękuję bardzo. Bardzo serdecznie dziękuję. Dobrze, że Pan z Tarosta jest czujny i żeby nie poprawił moim błędzie, a ja zapraszam na scenę i witam serdecznie Pana Jerzego Rembka, bólmistrza Radzenia Podlaskiego. Witam. Ja serdecznie Państwa witam, z całego serca witam Państwa w tym pięknym, mrocznym miejscu, Pałac Potocki w Radzień Podlaskiej. Pałac jest własnością miasta Radzień Podlaskiej, dlatego jest naszym wspólnym dobrem, nie tylko mieszkańców Radzenia, ale naszym wspólnym dobrem narodowym. Bardzo z tego się cieszę. Proszę Państwa, to byłoby niemożliwe, gdyby nie dobra zmiana, gdyby nie wrażliwość ludzi, którzy obecnie sprawują władzę w Polsce, bo ta wrażliwość dała nam właśnie to, że możemy podziwiać ten piękny Pałac, ale również chcemy się podzielić taką refleksją.
Już ponad 33 lata pracuję w służbie publicznym i takich czasów jak obecnych, jeśli chodzi o wrażliwość ludzi, na potrzeby społeczne, jeszcze tego w Polsce powojennej nie było. Dlatego też pragnę wyrazić wielką wdzięczność i słowa wielkiego uszanowania dla rządu Rzeczpospolitej Polskiej i reprezentującego tutaj dzisiaj Pana wojewodę Roberta Gnidruczuka, o widzę, że zaczyna padać leszak. Proszę Państwa, z całego serca witamy i zapraszam, że zacznę od tego, że Pana wojewodę Roberta Gnidruczuka, o widzę, że zaczyna padać leszak. Proszę Państwa, z całego serca witamy i płaniam się, może nikt nas to nie wystraszy, zaraz znowu będzie piękna pogoda. Panie Przewodniczący, serdecznie dziękuję. Proszę Państwa, picnic został już otwarty, ja mam nadzieję, że w ten sposób wyszły się te zainteresowani.
A ja tak patrzę, ten też jest wspaniały, jest dzisiaj tak ciepło, że to jest też po prostu dla ochłody, a myślę, że warto się rozglądać, bo pewnie za chwilę zobaczymy tęczę. Także tęcza tutaj i przecież jesteśmy radośli i bezmyseli, bo jesteśmy na picnicu. A ja już bardzo serdecznie dziękuję, proszę Państwa, za chwilkę kolejne atrakcje, kolejne zabawy, kolejne konkursy. Z kim przyszedłeś na picnic? Mamo i sztab. Świetnie, witam Państwa bardzo serdecznie.
No to słuchaj, my tu rozmawialiśmy o bajce o ksilpatrolu, a właściwie jeszcze nawet nie rozmawialiśmy, ale to pytanie, czyli trzeba wymienić imiona minimum dwóch bohaterów tej bajki, a ty mówisz, że ty wszystkie odcinki tej bajki oglądałeś, tak? Dużo oglądasz tej bajki, no to co, potrafisz wymienić przynajmniej dwa imiona bohaterów? Bardzo dobrze, poproszę o klaski, świetnie. Już padła odpowiedź, ale jeszcze raz ją powtórzymy za chwilę, chciałabym żebyś się przedstawiła, jak masz na imię? Bardzo mi miło Karolinko, a z kim przyszłaś na picnic? Z mamą i zją, witam Panią bardzo serdecznie. No dobrze, to powiedzmy wszystkim, jak nazywa się syn rozpójnika Rukzajsa? Cypnicy.
Cypnicy, bardzo dobrze, słuchaj, i dla Ciebie, kolorowy, wesoły, owocowy gniotek i jeszcze, oczywiście, no też dziękuję Pani bardzo za udział w zabawie.
Jesteśmy w Wyspanie się z tego czucia Co z tego czucia? Nie wiem Wyspanie się O, mamy Maluje Malujemy twarze i plecimy w arkoczach Włó? Proszę Dobra, no fajnie Dobra Dobra Dobra Dobra Dobra, no fajnie Dobra Raz, dwa, trzy I ty zamierasz i ja wchodzę I ja uciskam wtedy Ja robię uciśnięcia A ty wtedy możesz odpocząć No i spadaj ma puszcz Dobra Sto małych Dzięki Się nagrało Jak matkę leci Dobra Chęda to ile? Dwa tygodnie będzie? Tygodnie? To nici będzie Gdzie tam wyjrzyj To nikt nie będzie widział Gdzie byś chciał? Tutaj To potrzymaj To może rękawiczki już ci robię Skończone, proszę Miało być tutaj niebieskie Rozbalnika trzeba zawiązać, ok? Trzeba tyle? Trzeba? Trzeba tyle Trzeba tyle? To zdobycze wszystko? Tak, zdobyczne Tak To samochód przeremble się Tak To samochód przeremble się Tak To samochód przeremble się Tak To samochód przeremble się To samochód przeremble się Tak To się przeremble się Tak To samochód przeremble się Tak To samochód przeremble się Tak To samochód przeremble się Tak To samochód przeremble się Tak To samochód przeremble się Tak To samochód przeremble się Tak To samochód przeremble się Tak A tu Masz Masz Wtedy, w tym momencie, w tym miejscu, jest to miejsce, gdzie można się odwiedzić.
Wtedy, w tym miejscu, jest to miejsce, gdzie można się odwiedzić. Wtedy, w tym miejscu, jest to miejsce, gdzie można się odwiedzić. Wtedy, w tym miejscu, jest to miejsce, gdzie można się odwiedzić. Wtedy, w tym miejscu, jest to miejsce, gdzie można się odwiedzić. To jest konstrukcja. Ręcznicy i myślniwy mogą pójść i poobserwować, albo polować na zwierzynę. Ok, to biegnij do lości. Gdzieś ten. Może tutaj sobie zobaczycie, co to jest chyba. To jest chyba łosz. To jest łosz. Nie. To takie duże. To takie duże. Poczekaj. Żeby fajnie się odbić. Śmiało, mocno. To jest łosz. Co to jest takie duże? Łosz. Co to może być? Abo Daniel, co? Nie. Łosz. Co wygraliśmy? Dospodarki leśne. Dospodarki leśne. 10,5. Dospodarki leśne.
Czym się różni drzewo od drewna? Drzewo ma już się i jest, tak jakby żyje. Rośnie. A drzewo jest ścięte. I drewna już nie rośnie. Jest ścięte. Ok, stajesz ode mnie takie gudzika. Nie. To co to za zwierząta? To co to najgorszego tego, co z nim jest? To co to za zwierząta? Trajm. To co to jest? Dostaliśmy, że dostał dziewięć. To co? Dobra, on przyjechał. Dzień dobry panu, witamy serdecznie. I zapraszamy do podziwiania sprzętu, taboru, radyjskiej policji. Mamu policja mnie skorokała. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu.
Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu.
Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu.
Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. Dzień dobry panu. .