VIDEO TRANSCRIPTION
Dołącz do Kamila Rzyndy i Łukasza Żeligowskiego na naszym kanale, gdzie dyskutują o aktualnych ruchach na rynku Bitcoin, Ethereum i Dogecoin. Rozważają potencjalne ruchy w górę i w dół oraz wpływ Elona Muska na Dogecoin. Omawiają również nadchodzące wyniki CPI w USA, które mogą wpłynąć na ceny kryptowalut, oraz spekulacje dotyczące stanowiska SEC na temat ETF BlackRocka. Dowiedz się więcej o zmianach na Poligonie, planowanym wprowadzeniu nowego tokena POL oraz o notowaniu Coinbase na amerykańskiej giełdzie.
Zapoznaj się z najnowszymi wiadomościami o PayPal, który planuje wydanie własnej stabilnej kryptowaluty PYUSD na sieci Ethereum, a także o ciekawych ruchach Binance w obszarze stabilnych kryptowalut. Usłysz o planach Tethera dotyczących zakupu Bitcoinów za swoje zyski i dowiedz się o propozycji walki bokserskiej między Elonem Muskiem a Markiem Zuckerbergiem.
Podczas gdy twórcy programu nie są fanami Facebooka, uważają, że Zuckerberg ma większe szanse od Muska w walce o dominację w kryptowalutach. Porównują tę sytuację do filmu "Idiokracja" i zauważa, że merytoryka często schodzi na dalszy plan.
Na koniec, dowiedz się o naszym konkursie na wyliczenie ceny bitcoina za tydzień, z nagrodami w postaci tokenów KMG, oraz o naszej nowej aplikacji mobilnej Kanga Wallet. Dołącz do naszej społeczności i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami na rynku kryptowalut.
Pogoda w naszym biurze w Londynie to 13 stopni, częściowe zachmurzenie. Cena tokena KNG na teraz to 1,83$, cena Bitcoina to 29,231$. Obecny numer bloku BTC to 802,186. Do Harbingu pozostało 37,814 bloków, czyli około 259 dni i 6 godzin. Ja nazywam się Kamil Rzynda, razem ze mną dziś jest Łukasz Jeligowski. Cześć Kamil. Cześć Łukasz, a to jest 161. odcinek KWADRANSA z Kangą. Dajcie proszę nam znać jak nas słychać, to nam bardzo ważne, żebyśmy się słyszeli i widzieli. A tradycyjnie Łukasz, pytanie do Ciebie. No? Co mówi piłkarz jak wchodzi do fryzjera? Nie wiem. Gol! O mało, to mogłem zgadnąć. Nie było trudne w sumie.
No dobra Łukaszu, mamy to już za sobą, także teraz powiedzmy co się dzieje na rynkach. Jakieś tutaj ruchy w ostatnich dniach się pojawiają, o ciekawych rzeczach dzisiaj będziemy rozmawiać, ale co teraz na Bitcoinie i Ethereum? Tak, teraz w takim szybkim skrócie, co się dzieje na Bitcoinie i Ethereum oraz na jeszcze jednej walucie. Powiem tak, generalnie mamy rynek taki bardzo ściśnięty. Cena porusza się w bardzo wąskim kanale, a to oznacza, że napinamy znowu gumkę. I teraz pytanie, czy napinamy gumkę i wystrzelimy w górę, czy napinamy gumkę i będzie jakieś pęknięcie, bo to wszystko jest możliwe. Analitycy, ci techniczni mają bardzo różne opinie. Ostatnio oglądałem dwie skrajnie sprzeczne analizy.
Jedna mówiła o bardzo dużym potencjale wzrostu, druga mówiła o totalnym krachu. Bądźmy tutaj bardziej konkretni, aktualnie cena Bitcoina to jest w okolicach 29 160 dolarów, czyli mamy bardzo podobną cenę do tego, co była tydzień temu. Nie rusza się mocno cena, cały czas jesteśmy między 28 700 do 29 200 do 250 dolarów. To jest faktycznie taki ruch bardzo wąski. Predykcje są oczywiste, jeżeli spadnie to spadnie, a jak wzrośnie to wzrośnie. Jeżeli spadnie poniżej 28 000 to będziemy mieli spadki, jeżeli wzrośnie powyżej 29 900, bo to trzeba zaokrąglić, to będziemy mieli otwarte kierunki na ponad 31 000. Cena Ethereum bardzo podobnie, w tej chwili 1830 dolarów.
Również poruszamy się w bardzo wąskim kanale, lekko spadkowym, ale cały czas to nie jest trend. Mowa jest o tym, że wybicia są możliwe, ale nikt jeszcze nie pokusił się o taką analizę techniczną, która jednoznacznie wskazywała, że będą wzrosty albo spadki. Natomiast nieanaliza techniczna, albo rozszerzona analiza techniczna może dawać inne rezultaty, ale o tym powiemy później. Jeszcze jedną walutę bardzo lubianą przez wiele osób, Dogecoin, aktualnie kosztuje 7 centów. Jego cena teoretycznie po większych spadkach teraz znajduje się w takim kanale wzrostowym. Jest potencjał na to, żeby był wzrost, aczkolwiek znajdują się bardzo blisko dolnej granicy tego kanału. Niektórzy analitycy sugerują, że możemy mieć spadek związany poniekąd z działaniami Elona Muska i Xa, już nie Twittera, przypomnę.
Tutaj jest otwarta sprawa, czy to był dobry ruch, czy zły, ale mamy Xa. Jest możliwe, że cena spadnie poniżej 6 centów. To będzie dosyć dramatyczna sytuacja dla Doge'a. Przypomnę, jeszcze parę lat temu Doge kosztował ułamki ułamków centów. Także mamy niezły wzrost dla tych wszystkich, którzy otrzymywali Doge jako nagrodę. Chyba była dodatkowo dawana jako nagroda do kopania przy Litecoinie. Tak mi się wydaje, chyba z 6 lat temu. Jakoś nawet w Airdropie dostałem jakiegoś Doge'a. Na początku, pamiętam, to był 2017 rok, to chyba dawaliśmy Doge, po 30 tysięcy Doge'y, jako prezent urodzinowy dla każdego pracownika. To nie jest jakiś tam majątek na 2 tysiące dolarów, ale 2 tysiące dolarów.
A propos Doge'a, to cała nadzieja w Musku, tak jak powiedziałeś. Tak się wydaje, że Musk w tej chwili trzyma rynek bardzo mocno. Przepraszam, bo właśnie zobaczyłem jeden bardzo dla mnie ważny teraz komentarz. Sławku, pozdrawiamy Ciebie oczywiście z Londynu, z Gdańska, z Warszawy i z wielu innych miast. Bukarest to bardzo ciekawe miasto, widziałem parę filmów o nim. Mam nadzieję, że opowiesz nam, jak przyjedziesz, kilka ciekawostek właśnie o tym mieście. O nim jestem bardzo ciekawy, jak odebrałeś to miasto. Dobra, wracamy do kwadransu. Wracamy do kwadransu. Łukaszu, mówiłeś mi dzisiaj o jakimś wskaźniku na Bitcoinie, który jest długoterminowy. Zastanawiałem się nad tym, czy zrobimy na najbliższym No Comment.
Proszę Was wszystkich o komentarz, czy bylibyście ciekawi, żebyśmy właśnie poświęcili jeden fragment na temat analizy ceny Bitcoina, ale w takiej perspektywie nie krótkoterminowej, tylko długoterminowej. Bardzo dużo ostatnio czytałem takich analiz. Pojawiły się znowu takie ciekawe analizy długoterminowe. Faktycznie przemawiają do mnie te wykresy. Jeden z najprostszych, jaki możemy zrobić, to choćby wykres związany z średnią kroczącą, ale uwaga, nie tam dziesięciodniową, dwudziestodniową, tylko czteroletnią. Dlaczego czteroletnia? Bo mamy Halloween'i co cztery lata. Jak się popatrzy na te wykresy, to można bardzo ciekawe rzeczy sobie odczytać. Ja powiem tak, generalnie nawet jeśli spadnie, to i tak warto teraz kupować. To taki wniosek z tych wykresów. Tam parę innych jeszcze jest bardzo ciekawych wskaźników.
Można powiedzieć, że wszystko wskazuje na to, że patrząc cyklicznie, oczywiście zachowując w pamięci to, że mówimy cały czas o tym, że cykliczność Bitcoina jest prawdziwa, do tej pory była, to te wzrosty są jak najbardziej prawdopodobne. Mowa jest o 100 tysięcy dolarów, to są te najniższe pułapy. Te najniższe pułapy i to wielu analityków, i tu mówię właśnie o analitykach takich, którzy wywodzą się z rynków tych klasycznych, mają duży background, mają dużą przeszłość w pracy jako analitycy rynków klasycznych. Oni mówią o tym, że 100-140 tysięcy dolarów nie, że będzie w ciągu dwóch lat, bo to ja też mogę tak mówić, tylko oni mówią o tym, że w tym roku. Więc to jest bardzo ciekawe. Co więcej, zaczynają pojawiać się również takie głosy.
Dwóch analityków z Bloomberga oceniło właśnie w jednym ze swoich takich analiz, czy artykułów, powiedzieli, że szanse na to, że powstaną w tym roku ETF-y oparte o Ethereum, nie Bitcoin, a Ethereum, właśnie wzrosły do 75%. To jest niesamowicie pozytywna opinia, czy taki sygnał dla Ethereum. Przypomnę, że Ethereum cały czas notuje spadki w relacji do Bitcoina. Mamy długotrwałe spadki, chyba tak długie były kiedyś, ale to były naprawdę, zaraz potem zaczynały się gwałtowne wzrosty, czyli możemy myśleć o tym, że faktycznie tutaj to się napina, ta gumka jest coraz bardziej napinana. Mam nadzieję, że wystrzelimy już niedługo w górę. Przypomnę, jutro ważny dzień, jutro mamy ogłoszenie w Stanach CPI, czyli wskaźnika inflacji, wzrostu cen w Stanach Zjednoczonych.
Oczywiście, jeśli inflacja spadła, to ceny Bitcoina pójdą w górę, w krypto pójdą w górę, jeżeli inflacja wzrosła, to pójdą w dół. Prawdopodobnie tak będzie. Ethereum też ma dużo ciekawych takich, jeszcze chciałem powiedzieć, jutro CPI, a 13 albo 15 sierpnia SEC ma ogłosić, może ogłosić, czy zgadza się na ETF-a BlackRocka. Moja predykcja jest zbliżona do tego, jaką mówił jeden ze znajomych w Stanach Zjednoczonych. On powiedział, że jeżeli ma przejść, to ogłoszą to teraz, a jeśli ma nie przejść, to albo nic nie powiedzą, albo będą mówili podczas następnego spotkania w lutym i to wtedy w lutym powiedzą, że nie.
Także to jest jego predykcja, natomiast faktycznie sądząc po tym, jakie sygnały się pojawiają ze strony SEC-u, podobno ptaszki ćwierkają, o nie można już tak mówić, nie można tak mówić, więc mamy dosyć dużo przecieków dotyczących korespondencji, jaką SEC prowadzi z tymi bodajże 12 firmami, które złożyły wnioski o ETF-y spotowe Bitcoina. Świadczą o całkowitej zmianie nastawienia do krypto ze strony SEC. To byłoby coś. To co, Gergensler odchodzi? Nigdy nie mówiłem, żeby nie było, że to przeze mnie potem. W żadnym wypadku. Nie potwierdzam, nie zaprzeczam, tutaj nie mogę powiedzieć, ale faktycznie coś się dzieje. Mamy dużo takich informacji, które są nie tak wprost powiedziane. No właśnie, choćby o tym, że poligon ma bardzo dużą zmianę. To jest pewien news, który tak przechodzi trochę niezauważony.
Tam bardzo dużo się dzieje. Będziemy mieli nowy token na poligonie, to będzie POL bodajże się nazywał, będzie konwertowany MATIC 1. 1. W ogóle jakieś wielkie rzeczy, nie chcę teraz wchodzić w te szczegóły, bo to można by chyba cały program o tym zrobić, ale pojawiają się takie newsy fundamentalne, bardzo istotne, których rynek nie zauważa, nie reaguje. To by moim takim odczuciu świadczyło, że właśnie coś się dzieje pod stołem. No właśnie, tak jak powiedziałeś o tym poligonie, to muszą chyba przychodzić jakieś restrukturyzacje. Może w związku z tym, że właśnie na przykład Revolut wycofuje się z rynku amerykańskiego ze względu na problemy z SEC-iem właśnie i tym, że w zeszłym miesiącu przez SEC musiał Revolut wycofać z rynku amerykańskiego Solanę, Cardano i Poligon. No właśnie.
Także być może oni jakieś takie ruchy wyprzedzające robi właśnie Poligon, żeby stworzyć token, który nie będzie podlegał tym jakimś ograniczeniom regulacyjnym w Stanach Zjednoczonych. A z drugiej strony Coinbase całkowicie wyszedł na wojnę, nie zdelistował żadnego tokena. Ja muszę powiedzieć, że jestem wielkim fanem Coinbase'a. Uważam, że oni tutaj bardzo dobrą robotę odwalają. Jeszcze o Coinbase'ie wrócimy. To ciekawe, Coinbase jest notowany na giełdzie amerykańskim. No oni mają naprawdę silne karty w rękawie. Oni nie mogą być tak po prostu oskarżeni przez SEC, no bo SEC im wyraził zgodę, a w tych wszystkich folderach, w tych wszystkich dokumentach, które były składane przez Coinbase'a, o tym co oni robią i tak dalej, wszystko było jawnie napisane.
I teraz oni nie mogą mówić, o nie, nie zauważyliśmy. No nie, tego nie mogą powiedzieć. To jest bardzo ciekawe co się pojawi. Dla mnie ten sierpień i w ogóle te wakacje są pełne emocji. Zwykle wakacje to taki okres troszeczkę ogórkowy, a tutaj wygląda na to, że było bardzo intensywnie. Przypomnę tylko, że wakacje w Stanach kończą się trochę szybciej. Powrót na studia, powrót do szkoły jest bodajże w połowie sierpnia. Rozpoczynają się zajęcia na uczelniach, więc tutaj możemy patrzeć na to, że to już jest teraz. Tutaj dużo właśnie takie mam przemyślenia na temat tego, że jakby spojrzeć na cały rynek kryptowalut, który jest bardzo zainteresowany przez to, co się dzieje na rynku amerykańskim.
Chociaż rynek amerykański to nie tylko część całego światowego obrotu kryptowalutami, ale wszyscy patrzą w stronę Stanów Zjednoczonych. No przede wszystkim na stablecoinie. Tutaj możemy sobie chwilę porozmawiać o tym, co się dzieje na rynku stablecoinów, bo tu jest w ogóle bardzo duże zamieszanie. Mamy newsa takiego, którego zaraz mam nadzieję przedstawisz, który się pojawił dosłownie kilkanaście godzin temu i też myślę, że będzie miał bardzo duży wpływ na to. Właśnie wracając, to dlaczego Stan Zjednoczony i dolar? Dolar chyba dlatego, że jest podstawą brodniczyń międzynarodowych i wszyscy biorą pod uwagę dolara, jakby pary do dolara. Do dolara może nie w sensie dolara stricte, tylko do stablecoinów opartych o dolara. No tak, oczywiście. Jednak dolar jest tym pieniądzem, czy tą walutą, która określa relacje międzypaństwowe.
Jeżeli robimy jakieś transakcje, to dolar od nie pamiętam którego roku, ale jest uznawany za tę walutę międzynarodową. Po drugiej wojnie światowej w ramach takiego porozumienia wszystkie państwa, które były sygnatariuszami tego porozumienia, one zaczęły trzymać swoje rezerwy finansowe w dolarze, nie w złocie, tylko w dolarze. To wtedy było sprytne, bo dolar był wymienialny do złota. W 76 roku prezydent powiedział, że jednak nie będziemy wymieniać do dolara. Wszystkie państwa zostały postawione pod ścianą, ale musiały to zaakceptować. To, co mamy teraz, to jest konsekwencja tych decyzji po II wojnie światowej. W ogóle czytałem taką analizę, że z jednej strony banki są wykupywane przez Fed, a zaczyna się przebąkiwać, pojawia się taka myśl, taka narracja, to może niedługo rząd zostanie wykupiony przez Fed.
Rząd zaczyna mieć problemy amerykańskie. Nie wiem, jak oni sobie poradzą. Nie jestem tutaj wielkim specem od inżynierii finansowej, szczególnie w skali makro, ale myślę, że jednak takich czysto rynkowych zachowań się nie da powstrzymać. Można to zrobić na chwilę. Na chwilę możemy udawać, że prawo popytu i podaży nie działa. Możemy przez chwilę jakimiś regulacjami blokować normalne działanie rynku, ale koniec końców i tak te reguły znajdą swoje rozwiązanie, swoje działanie nawet w takim strzeżonym świecie. Przypomnę, dla mnie bardzo ważne, w Polsce był zakazany dolar, zakazana była marka i tak wszyscy mogli kupić. To jest ciekawe, że mieliśmy dolara w obiegu oficjalnym i dolara nieoficjalnego. Oczywiście, jeden to był bon towarowy, a drugi to był taki prawdziwy dolar.
Dużo ludzi o tym nie wie, nawet w moim wieku. Jak ja zacząłem o czymś czytać to byłem już zdziwiony, o co tu chodziło. Że był jeden dolar, tak jak mówisz, oficjalny jako bon towarowy, gdzie można było kupić w baltonie, w Pewexie jakieś rzeczy za tego dolara, a drugi obieg to był dużej większość wartości dolara prawdziwego. Było ciekawie, ale pokazuje, że rynku się nie da oszukać. Wracając do tego z tej blokojna. Słuchaj, ja bym powiedział, że to jedna z największych instytucji zapewniających płatności na świecie, czyli Paypal. Paypal ogłosił, że wypuszcza swojego z tej blokojna PYUSD. Dla mnie to jest bardzo zaskakujące, bo zastanawiałem się, dlaczego oni chcą to zrobić. Potem sobie pomyślałem, że wiadomo dlaczego.
Chcą mieć depozyty, chcą zarządzać tymi depozytami. Te depozyty są olbrzymie, zaraz do depozyty jeszcze wrócimy, ale PYUSD zostaje wyemitowany i uwaga, na jakiej sieci? Na Ethereum. To oznacza, że mamy niesamowicie byczy sygnał dla sieci Ethereum, że powstaje nowa kryptowaluta sygnowana przez organizację Paypal, która ma setki milionów użytkowników. My w Polsce tego tak do końca nie widzimy. Paypal jest taką troszeczkę niszową formułą płatności, ale w Stanach Zjednoczonych, w Wielkiej Brytanii to jest wiodący mechanizm płatności. Po prostu tam każdy używa Paypala. Można powiedzieć, że kłęs blik. Może nawet bardziej. To jest podstawowa forma płatności na Amazonie na przykład. Dokładnie, na Amazonie, nie na Allegro, tylko na Ebayu. Bardzo popularna. Myślę, że to jest coś naprawdę dużego. Nowy stablecoin, PYUSD.
Z drugiej strony bardzo ciekawe rzeczy się dzieją na linii Binance i stablecoiny. Taki wywiad widziałem z CEO Coinbase, gdzie jest mowa o USDC, o Circle. Dlaczego Circle nagle straciło prawie połowę skarbca? Z 45 miliardów do 25 miliardów dolarów. W bardzo krótkim czasie. Nagle Circle ogłasza, że Binance sprzedał wszystkie swoje USDC. Wymienił swoje USDC na cash, co jest dosyć ciekawy sygnał. Z drugiej strony Binance atakuje USDT. Mamy krótkotrwały depek, dosyć istotny, ale który powoduje, że market makerzy zaczynają się denerwować. Co ciekawe Binance teraz przechodzi na innego stablecoina. W ogóle miałem wrażenie, że on co chwilę przechodzi na nowego, bo miał swojego BUSD, którego musiał wyłączyć, bo Paxos dostał emitent BUSD. Uwaga jest również emitentem PYUSD.
Czyli Paypal wybrał firmę Paxos, żeby była emitentem jego stablecoina. To jest naprawdę zadziwiający ruch. Oni muszą coś wiedzieć. Oni nie robią takiego ruchu. Nie robi się tak. Oni na pewno coś wiedzą i Paxos wychodzi obronną ręką z tych wszystkich zarzutów, które będzie miał czy ma postawione. Binance sprzedaje, wychodzi z USDT. Ale jak wychodzi? No właśnie zaczęto podejrzewać, śledząc analizę skarbców i ruchów, że Binance wymienił USDT na USDC, po czym USDC wymienił na cash. Dlaczego nie wymienił casha z USDT? Może coś wie. No właśnie. Może coś wie. Zauważyłem, że bardzo dużą częścią zabezpieczenia skarbca stablecoinów zarówno USDT jak i USDC, w szczególności USDT są bony skarbowe. 64% skarbca aktywów.
A dlaczego banki poupadały? Dlaczego ten bank run się udał na niektóre banki? Bo nie mogły zrealizować swoich bonów, ponieważ musieliby realizować z olbrzymią stratą. I tu się zaczyna robić bardzo ciekawie. Binance zdobywa fundusze, zaczyna pompować te fundusze w nowy stablecoin. Najpierw była mowa o TrueUSD, że oni w TUSD bardzo mocno uderzają. Teraz pojawia się nowy stablecoin promowany przez Binance. First Digital USD, FDUSD. To jest stablecoin, który jest przez firmę z Hongkongu robiony. I faktycznie zaczyna być bardzo mocno promowany przez Binance. Można powiedzieć, że Binance jest jedyną istotną giełdą, która promuje tego stablecoina. Już niedługo. Już niedługo, bo uwaga, uwaga. Oczywiście my na kandzy nie śpimy. FDUSD będzie notowany również u nas.
Będzie można dokonywać wpłat, czyli depozytów będzie można wypłacać. I oczywiście będą rynki otwarte FDUSD. Co ważne, my otwieramy w tej chwili po sieci BSC, bo ta sieć jest dominującą. Zobaczymy, czy będziemy dodawali kolejne. To zależy oczywiście od tego, jak będzie działał rynek. FDUSD jest też na Ethereum. Tak. Ethereum rządzi. Myślę właśnie, że a propos tego co mówisz, to jest bardzo kuszący kawałek tortu dla wszystkich, którzy chcą wyemitować swój token oparty o dolara, bo nie ma co ukrywać, trochę się na tym zarabia. Tether w zeszłym roku, znacząco w drugim kwartale, przepraszam, 850 milionów dolarów zysku. Także myślę, że jest tu co walczyć.
Tutaj jest ciekawe też, że krok wyprzedzający robi Tether, bo powiedzieli ostatnio, że będą przeznaczać 15% całego zysku na skup Bitcoina z rynku. Następna ciekawostka jest taka, pewnie też niewiele osób o tym wie, że Tether jest posiadaczem 55 tysięcy Bitcoinów. I to jest jedenasty portfel pod względem wielkości. Tak, to jest myślę i dobra, i zła wiadomość. Ja patrzę na nią jako dobrą, bo to daje mi poczucie zabezpieczenia skarbca. Jestem przekonany, że ta ilość Bitcoinów w tej chwili to nie jest jakaś olbrzymia wartość, taka dla mnie olbrzymia, ale w pognaniu do wielkości skarbca USDT. Ale przy wzrostach Bitcoina, które są bardzo możliwe, podkreślam to nie jest porada inwestycyjna, to jednak będzie istotną wartością.
A skoro USDT zaczyna być zabezpieczony częściowo Bitcoinem, to wzrosty na Bitcoinie dają bardzo duże poczucie pewności. Można powiedzieć tak, że jeżeli USDT czy Tether inwestuje w Bitcoina, to to też jest dobry sygnał. Tak, wszyscy, którzy skupują Bitcoina z rynku dają dobry sygnał. No to już jak jesteśmy przy walkach, czyli walce z tych Bitcoinów, to trudno nie poruszyć wątku, który jest tematem dzisiejszego spotkania. Czyli temat, który już poruszyliśmy wcześniej. Elon Musk kontra Mark Zuckerberg. No jednak wygląda na to, że nie tylko panowie postanowili pomierzyć sobie różne części ciała, ale jednak wystąpią. Mówiłeś mi, że została zaproponowana data. Tak, Mark Zuckerberg zaproponował 26 sierpnia na odbycie tej walki.
Myślisz, że się odbędzie? Naprawdę? To jest tak abstrakcyjna, tak kuriozalna sytuacja, że ciężko mi powiedzieć. Myślę, że tak. Tutaj Musk się wypowiada, że w pracy ćwiczy na siłowni, bo nie ma czasu poza pracą, żeby chodzić na coś i ćwiczyć jeszcze. No to treningi przynieś do siebie do pracy. Wiadomo jest, że Mark jest zawodnikiem jiu-jitsu. Bierze udział w różnych turniejach i z sukcesami w sumie nawet. Brazilian jiu-jitsu. Także ja stawiam na Marka. Może fanem Facebooka jako tak bardziej nie jestem jeszcze X w tym momencie, ale stawiam na Marka. Mark jednak ma większe szanse. I tutaj będziemy niedługo rozmawiali o sportach walki w nawiązaniu do krypto. To jest ciekawe. No zobaczymy.
Ogólnie tutaj fajne dyskusje między chłopakami się wywiązały, bo Musk zaproponował, żeby to się odbyło na platformie X właśnie, dawniejszym Twitterze i w celu zbrania środków na cele charytatywne. To mu fajnie. Mark odpowiedział, że może by to zrobić na platformie, która rzeczywiście zbiera środki na cele charytatywne i na bardziej niezawodnej platformie. No także tutaj zobaczymy, co będzie się działo dalej. Myślę, że to warto śledzić tę sytuację. Myślę, że jeżeli dojdzie do tej walki, to ta walka będzie jedną z najbardziej oglądanych walk w historii Internetu. Jestem bardzo ciekaw, które serwery padną, bo to będzie właściwy test.
Oczywiście jak padną, to każdy powie, uu, zobacz, byliśmy bardziej popularni, więcej ludzi chciało z nas skorzystać. A jeśli nie padną, to powiemy, a u nas wszystko działało, dlatego jesteśmy lepsi. Będzie ciekawie. Ja po prostu zaczynam czuć takie déjà vu. To jest film z ideokracji, czyli ideokracja po polsku jest dostępna. Straszna wizja przyszłości. Mam wrażenie, że ponad połowa tej prognozy tego czarnowictwa, bo to nie było wcale jako futurystyczny film. To nie było przedstawiane jako coś, co się wydarzy, tylko raczej, ha, ha, ha, zobacz, wymyślmy jak może być najgłupiej na świecie w przyszłości i to na pewno się spełni.
Ja tylko przypomnę, taką jedną scenę mam, jak wygląda film w przyszłości. W przyszłości najlepsza komedia, gdzie ludzie wchodzą i idea jest taka, że dwóch ludzi nagle jest w przyszłości. Nie pamiętam dlaczego, jakie się stało, czy ich zamrozili, czy mieli jakiś wypadek, ale nagle są w przyszłości i są tacy naporażeni tym, jak się zmieniła rzeczywistość, pośli na film, na komedię. Wchodzą na sali, a sala pęka po prostu ze śmiechu, wszyscy prawie buzy tarzają się po ziemi, ze śmiechu, co jest wyświetlane. Przez cały film są pokazane gołe pośladki. Nic więcej, tylko te pośladki. Zaczynam myśleć, że tutaj mamy też tego typu sytuację, że merytoryka schodzi na plan dalszy, ważniejsze jest jako przedszkolaka.
Jak powiesz bąk, pupa, tyłek, to przedszkolak się śmieje. A propos tych pośladków, to już mamy taki przedsmak, wystarczy wejść na Instagrama. Tak, nie wchodzę. Ale ogólnie tam jest dużo pośladków. Mówiąc o tym, mieliśmy poruszany temat na ostatnim No Comment, że jak mówimy o świecie, jak się zmienia, to warto wspomnieć o tym, jak WorldCoin sobie radzi. No właśnie, jakieś newsy słyszałem. Newsów jest trochę, bo tutaj wszyscy wzięli na celownik teraz WorldCoina i sprawdzają, co tam się dzieje. No i Certik odkrył lukę w procesie weryfikacji użytkowników. Nettermine zidentyfikował 26 błędów bezpieczeństwa. List Authority, kolejny audytor znalazł 3 problemy, przedstawił 6 sugestii. Także myślę, że wszyscy teraz zaczną obserwować to, co się dzieje z WorldCoinem.
Poza tym jest na celowniku regulatorów z Wielkiej Brytanii, regulatorów z Francji, no i regulatorów z Kenii. Co ciekawe, czytałem właśnie przed chwilą, nawet przed rozpoczęciem programu, że w Kenii 5 sierpnia policja zrobiła najazd na biura WorldCoina i zarekwirowała urządzenia do weryfikacji tożsamości w celu ich sprawdzenia. Czyli wezmą klucze prywatne pewnie, które były w tym. . . Ojej, tu robi się. . . Tak zwykle. Może przejdźmy na chwilę do Kandy. Bo ja już złych newsów mam dosyć. Co ciekawego na Kandze się dzieje? Ja mogę powiedzieć, że jestem wielkim fanem naszej nowej usługi Peer to Peer. To, co tam się dzieje, to przerasta nasze oczekiwania. Usługa bardzo popularna, co chwilę są jakieś oferty.
Próbowałem, bo jestem jednym z operatorów, chciałem dokonać prawdziwego testu, zobaczyć jak ta usługa działa. Nie jestem osobą, która siedzi cały czas na telegramie i się patrzy, czy jest jakaś transakcja do zrealizowania, ale przyznaję, że udało mi się chyba tylko raz albo dwa przyprowadzić transakcję. Od razu operatorzy chwytają tę transakcję i nie jestem tak szybki. Ale to świadczy tylko o tym, że usługa jest naprawdę popularna. Nowe płatności, nowe banki, nowe transfery. Przypomnę, że dzięki tej usłudze każdy może błyskawicznie kupić, sprzedać stablecoina omega złotówkowego na razie. Sprzedając go innej osobie. My tutaj pomagamy, meczujemy dwie osoby, one dokonują tej transakcji między sobą.
To nie jest transakcja z nami i można dzięki temu szybko kupić za 500 zł omega złotówki albo sprzedać omega złotówki za 500 zł i dostać pieniądze na konto. Mam konto w M-Banku, czy w jakimkolwiek innym polskim banku, tutaj żadnej krypto reklamy nie prowadzimy. Normalnie musielibyśmy czekać ponad 24 godziny albo 24 godziny, a jeżeli to weekend to dłużej. A tak możemy to zrobić natychmiast bez względu na porę dnia, dzień. Super, bardzo jestem zadowolony z tego, że ta usługa jest dostępna. Peer to peer wchodzi w naszą ideę Blockchain na ludzi. Tak, Blockchain ludzi, rozpraszamy usługi, likwidujemy single point of failure, czyli takie pojedyncze punkty awarii, które mogą spowodować, że cała usługa działa, czyli zachowujemy się jak Blockchain.
Nawet jak jeden not padnie, czy dwa noty padną, to nic się nie dzieje, Blockchain dalej działa. Usługa peer to peer jest już dostępna nawet na aplikacji mobilnej, możemy działać. Wchodzą również nowe zlecenia, już czekamy na zatwierdzenie aplikacji, także lata dzień będzie, albo lata godzina będzie zatwierdzona nowa wersja już ze zleceniami cyklicznymi i zleceniami po Market Price, bo to był pierwszy krok na nowych zleceniach. Bardzo się z tego powodu cieszę. No i mamy tak, FDUSD, jutro zaczynają być realizowane wpłaty, otwieramy rynek i później wypłaty, ale to nie cała nowość, bo wchodzi jeszcze jeden coin, bardzo dla nas znamienny, istotny przez to jak bardzo jest nieistotny i jak bardzo symboliczny jest. Dogecoin. Dogecoin, tak.
Mówimy o Twitterze i Alonie Masku, zdominowany jest program dzisiaj przez Twittere i Eksa, także no właśnie, Dogecoin. Dogecoin, już wpłaty są realizowane, można dokonywać wpłat, rynek, otwieramy, zerkam tutaj do notatek, żeby dzisiaj, o 16 startuje rynek i wypłaty będą realizowane od czwartku, więc wszystkich chętnych zapraszamy. Depozyty są otwarte, co? Tak, można realizować depozyty i być jednym z pierwszych uczestników na rynku, to zawsze wielka ekscytacja. Patrzę, co jeszcze miałem powiedzieć? Konkurs. Oczywiście, to bez konkursu, gdy kwadrans nie może się odbyć, także. . .
Słuchajcie, zanim wyniki konkursu i powiemy więcej o konkursie, to jak zwykle przypomnę, że warto wspomóc nas w tym, żeby ten materiał był jak najbardziej rozpowszechniony, łapka w górę, komentarz i oczywiście dzwoneczek, subskrypcja i dzwoneczek, nie ominie Was żaden materiał, a przypomnę, nie tylko kwadrans to jest materiał formuła Kangie, ale również mamy no comment każdą sobotę o godzinie 19. Więc prosimy, łapka w górę, to nie kosztuje dużo, a nam pozwala zwiększać zasięgi, ale łapka w górę ma również inne zastosowanie, bo to jest nagroda, którą każdy z Was, który jest dobrym analitykiem krypto, ma narzędzia do przeprowadzenia analizy technicznej, potrafi. . . Szklaną kulę. Szklaną kulę, tak, chociaż ja stawiam raczej na to, że ma tą wiedzę, tę umiejętności.
Mamy milion bitcoinów, żeby manipulować rynki. Jak co niektórzy, no ale jeżeli ktoś z Was czuje się silny, to zapraszamy do konkursu. Wyliczenie ceny bitcoina, która będzie za tydzień we wtorek o godzinie 9 na rynku BTC do USDT na Kandze. Jeżeli potrafisz wyliczyć cenę, podaj swoje wyliczenia, podziel się z nami, podając komentarz hashtag kwadranskango162 i cenę wyrażoną w dolarach. Każdy bierze udział w tym, kto napisze hashtag do końca środy, bierze udział w konkursie. Nagroda to są tokeny KMG w ilości 10% łapek w górę. Dlatego łapki w górę warto dawać. No i tutaj mamy osobę, która ma bardzo dobrą szklaną kulę. Prosimy o Markę, bo tutaj widzę, że pomyliła się tylko o 49 centów.
No nie mogę, podała cenę 29229 USD, a cena o godzinie 9 była 29228 USD i 51 centów. No to nieźle. No i w związku z tym, że w zeszłym tygodniu było 439 łapek w górę, no to nagroda, która przysługuje przemysłowi Janiakowi7931 to jest 43,9 KNG. Także prosimy o odezwanie się do nas na support na support. małopakangaexchange albo kontakt małopakangaexchange, gdzie tutaj dokonamy kroków w celu zweryfikowania i wypłaty tej nagrody. Zrobimy to niezwłocznie. Gratulujemy.
Mam pytanie od jednego z widzów, kiedy portfel na Kangę, to jest R, bardzo proszę napisz więcej, co konkretnie Cię interesuje, bo sama aplikacja mobilna, która pełni również funkcję portfela, jest już dostępna, można sobie ściągnąć, nie tylko można używać tego jako portfela giełdowego, ale co ważne można korzystać np. z kantorów, można dokonać wymiany na gotówkę, można użyć tego portfela do tego, żeby kupić krypto za gotówkę albo zapłacić w sklepie. Można też stakeować. I można stakeować oczywiście. Także jest możliwości bardzo dużo, zachęcamy do zainstalowania sobie aplikacji mobilnej Kanga Wallet. Tak, i tutaj widzę, że w zeszłym tygodniu ktoś miał jakiś problem z naszym supportem, ale widzę, że w tym tygodniu poprosiliśmy, jeżeli sytuacja się nie rozwiąże, żeby tutaj do nas napisał.
Widzę, że nie napisał, także miejmy nadzieję, że ogląda i sytuacja się rozwiązała już sama w jakiś sposób. Mamy nadzieję, że za pomocą naszego supportu. I tu też jeszcze jedną rzecz chciałem powiedzieć, to mieliśmy w zeszłym tygodniu konkurs z koszulką z podpisami zawodników Superligi. Ktoś zgadł? No właśnie, tutaj bardzo ciekawe, że kto zgadł. O! Tak, ja bym się nie spodziewał, ale to zgadł Bogdan Boguta 610. To były autografy Katarzyny Kawy oraz Małej Chwalińskiej. Gratulacje! Bardzo dobrych zawodników Superligi, także zachęcamy też do kontaktu z supportem. Support ma opakowania Exchange albo kontakt ma opakowania Exchange, gdzie dokonamy kroków weryfikacyjnych, żeby móc wysłać nagrodę. Nagrodą będzie zestaw gadżetów i oczywiście koszulka wymieniona.
Oprócz tego mamy jeszcze konkurs na koszulkę związaną z Superligą, koszulkę z podpisem Łukasza Kubota, który jest utytułowanym zawodnikiem tenisowym. W zeszłym tygodniu otworzyliśmy ten konkurs, konkurs kwadrat-czwartki. Na naszych social mediach pojawiają się posty, gdzie trzeba napisać co łączy kryptowaluty i tenis. Bardzo dobre pytanie. Myślę, że dużo rzeczy łączy, m. in. są dwie strony, które walczą ze sobą. Mamy tutaj rynek kupujących i sprzedających, czyli jakby kortem tenisowym jest rynek. Także zachęcamy do komentowania. Konkurs trwa do czwartku, będzie można wygrać właśnie zestaw gadżetów i dodatkowo będą nagrody, jakieś pocieszenia poza pierwszą nagrodą. Także zapraszamy. No i co? Jeszcze jedna rzecz, o której warto wspomnieć. Niedługo, za cały miesiąc od teraz, będziemy w Singapurze.
A jeżeli już jesteśmy przy Singapurze, to warto wspomnieć o tym, że Singapur otwiera się na Web3, Fintechy i Krypto. Bank Centralny Singapuru w ostatnim tygodniu powiedział, że przeznacza 120 mln dolarów na wsparcie projektów związanych właśnie z Web3, z kryptowalutami. Otwarty jest dla każdego projektu, który się do nich zgłasza. Tutaj jest do wydania ponad 1,5 mln dolarów na projekt. To nieźle. To bardzo zacna kwota. Ekipa Kangi jedzie w dosyć licznym gronie do Singapuru, do jednej z największych konferencji. Jeżeli ktoś z Was jest akurat i może w Singapurzu nas odwiedzić, to zapraszamy.
Chętnie z Wami piątkę przybijemy i porozmawiamy o tym, co się dzieje w świecie krypto i o tym, jak mogłaby Kanga być jeszcze lepsza. To dla nas bardzo cenne zawsze informacje, takie porozmawianie na żywo. To jest zawsze coś ciekawego. Na koniec, bo już prawie kończy się trzeci kwadrans. Dziś z czegoś ciekawego czytałem, że jedna z traderek krypto odkryła, że jakiś bot gra przeciwko niej. Gra przeciwko niej była bardzo zdenerwowana i w pewnym momencie zaczęła analizować jego ruchy i stwierdziła, że go po prostu zacznie grać przeciwko niemu. I w ten sposób zarobiła 500 ETH. O proszę, przeciwko botowi.
A co programista bota oskarżują, że ona mu ukradła te pieniądze? Bardzo ciekawa jest taka przestroga dla tych wszystkich, którzy wierzą w te boty. Od razu mówię, że nie jestem przeciwnikiem w żadnym wypadku. Uważam, że używanie botów nie jest wcale bezzasadne. To ma swoje dobre strony, ale jak widać nie zawsze trzeba być ostrożnym. Używanie botów ma sens tylko jeżeli rynek jest wzrostowy. Bo jeżeli rynek spada to ten bot za bardzo się nie sprawdza. A poza tym sytuacje związane z botami mogą być różne. Mój bot, którego ja używałem, nie będę tutaj antyreklamy czy reklamy robić, to był 2018 rok. To były początki botów tradingowych. Mój bot sprzedał mi kilka ETH błędnie w ciągu wieczoru, ale zrealizował transakcję.
O tyle dobrze, że zgłosiłem się do tych osób, które prowadziły tego bota i na tyle były sensowne, że oddały mi te środki. I jeszcze dały mi pakiet abonamentowy na tego bota na rok do przodu. Nie miałem odwagi, bo stracić wszystkie środki może drugi raz by nie wypłacili. Ale boty są nieodłączną częścią rynku kryptowalut. Warto też o tym powiedzieć, bo niektórzy to traktują tak, że boty na rynku i zniechęcają się do tego. To jest naturalna kolej rzecz. Giełdy udostępniają API dla traderów z zewnątrz. Jak ktoś ustawi dostęp do tego API, to już jest kwestia wtórna. Ja mogę powiedzieć, że my jako Kanga od samego początku udostępniamy API.
Widzimy zainteresowanie ze strony różnego rodzaju instytucji, nawet programistów. Co nas bardzo cieszy, to wzrost używalności API, czy ilości requestów, które obsługujemy. Widzimy to bardzo dokładnie. Wzrost w bardzo krótkim czasie, o dwa rzędy wielkości prawie. Przesadziłem, o półtora rzęda wielkości. To pokazuje, że zaczyna Kanga być postrzegana dosyć dobrze. Mamy dosyć dużo nowych graczy, którzy animują rynki, robią arbitraż, trejdują. Świetnie, bardzo się z tego powodu cieszymy. Zapraszamy oczywiście na Kangę. Z takich rzeczy jeszcze o botach, to można powiedzieć, że nasze zlecenia cykliczne są swego rodzaju botem. Bardzo prostym, ale są. Możemy wyłączyć emocje, włączyć kupowanie co cztery tygodnie za 100 zł, za 200 zł. Bitcoin na Ethereum i KNG oczywiście.
Przypominajmy o tym, że tutaj też te boty działają. Dla mnie najlepsza forma inwestowania. Napiszcie w komentarzach, czy korzystaliście z takich botów, czy korzystacie. Tutaj Kuchnia Prado pyta, czy są jakieś newsy o KNG. Same newsy związane z KNG, z samym tokenem bezpośrednio zostawiamy sobie na wrzesień. Tuż po Singapurze będziemy Was informowali o tym, co się będzie działo. Tak jak mówiliśmy, pracujemy nad pewnymi, nie nazwałbym tego, bo rozmawialiśmy o tym, że mówiliśmy, że taka nowa modyfikacja tokenomii będzie KNG 2. 0. To jest może troszeczkę za mocno powiedziane. My nie chcemy żadnej rewolucji, to będzie raczej ewolucja, ale istotna. To nie będą jakieś zmiany kosmetyczne, to będą bardzo istotne zmiany.
Zachęcamy do tego, żeby śledzić, bo będziemy te informacje przekazywać, tak żeby był czas dla każdego do przemyślenia, zastanowienia się i podjęcia odpowiednich ruchów. My osobiście na temat ceny KNG się nie wypowiadamy, ale każdy widzi, gdzie jak jest i każdy może wyciągnąć swoje wnioski. Ok, Kamil, mam jeszcze tutaj cztery tematy, zostawmy na później. No, no comment. Chyba, że coś jeszcze chciałbyś dodać. Coś jeszcze chciałbym dodać. Halving Litecoina nie poszedł tak jak planowany w sumie, taki krótki nios możemy jeszcze tu omówić. Ja zakładałem, że tak będzie i jak rozmawialiśmy o halwingu Bitcoina, to też myślę, że będzie bardzo podobnie.
W momencie do halwingu będą jakieś tam delikatne wzrosty, w momencie halwingu będzie spadek i później ten spadek będzie znowu delikatnie, delikatnie wzrastał i później będzie już pompa, jak to mówią. No, faktycznie mamy sytuację taką, że Litecoin spadł z tych swoich wielkich szczytów. Mieliśmy całkiem dawno ponad 100 dolarów na Litecoinie, teraz jest 80 parę, chyba 80-83 dolary, właśnie szybko sprawdzą, tak dokładnie, 82-44. Także były wzrosty, teraz są spadki. Sprzedajemy newsy, kupujemy fakty czy odwrotnie? Kupuj plotki, sprzedawaj fakty. O, kupuj plotki, sprzedawaj fakty, no właśnie. Ok, Kamil. Jeszcze raz pozdrowienia dla Sławka, który jest w wielkiej podróży. Nie wiem, czy on już ogłosił. Nie ogłosił. Chyba nie będzie ogłaszał. To nic nie będę mówił. Ale wystartował z Lisbony.
Jest teraz w Ukraine, także już widzimy, że przejechał spory kawał, no ale na kolosy to jeszcze nie zasługuje. Jeszcze trochę Sławek, jeszcze trochę. Mam nadzieję, że posłuchamy Ciebie ze sceny w Gdyni, jak będziesz opowiadał o tej wielkiej podróży. Podkreślam fakt, że nie chodzi tylko o to, że Sławek sam pojechał, bo to może jest jeden wyczyn, ale to, że pojechał całą rodziną, z trójką dzieci, żoną, ciekawe. Pociągiem. Pociągiem, na razie pociągiem. Także polecamy też śledzić profil Sławka na Facebooku, jest otwarty, można prześledzić, Sławek, bardzo fajne dzienniki pokładowe codziennie. Jestem ciekaw, jak długo jeszcze będzie publikował, jak długo będzie miał internet, no ale. . . Może wjechać do kraju, gdzie już nie będzie tak łatwo.
Nie będzie tak łatwo, zobaczymy. Dobra, Łukasz. Dziękuję bardzo za dzisiejszy kwadrans, Kamilu. Dziękuję Ci również, Łukaszu. Jak zwykle wielka przyjemność. Dziękujemy Wam za oglądanie. Jeszcze raz prosimy o łapki w górę, subskrypcję, dzwoneczek. Udostępniajcie. Tak, udostępniajcie, koniecznie udostępniajcie. Dajcie znać, jak interesujące tematy były poruszane. Parę pytań zadaliśmy w trakcie, ciekawi jesteśmy Waszej opinii. Do zobaczenia na najbliższym No Comment o godzinie 19. 00. Napiszcie, czy chcielibyście, żebyśmy powiedzieli coś więcej na temat predykcji ceny Bitcoina. Do zobaczenia. Dzięki, Łukasz. Do zobaczenia. Cześć. Subtitles created by Skrybot. pl .