VIDEO TRANSCRIPTION
Dołącz do Edyty Polakowskiej, ekspertki w dziedzinie reklamy PPC, na ciekawym webinarze dotyczącym różnych aspektów marketingu, w tym reklamy na YouTube, różnych formatów filmów i Google Ads. Podczas tego webinaru uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o różnych formatach reklam, takich jak reklamy typu in-stream, in-feed, bumper i outstream, a także dowiedzieć się, jak wykorzystać te formaty do zwiększenia sprzedaży i świadomości marki. Edyta omówi również różne techniki tworzenia skutecznych reklam, takie jak wykorzystanie emocji, jasne przekazy i marketing narracyjny. Webinar obejmuje również omówienie różnych opcji targetowania reklam, takich jak targetowanie demograficzne i remarketing. Odkryj, jak wykorzystać te techniki do skutecznego dotarcia do pożądanego odbiorcy. Dowiedz się więcej o możliwościach reklamy na YouTube, wybierając konkretne kanały lub filmy do reklamowania obok nich. Na koniec, Edyta omówi różne strategie reklamowe na Google, w tym kampanie Performance Max i wykorzystanie YouTube Shorts do tworzenia i udostępniania krótkich filmów. Nie przegap tej okazji, aby dowiedzieć się więcej o skutecznych strategiach reklamowych od ekspertki w dziedzinie.
Dzień dobry, witam wszystkich serdecznie. Napiszcie mi, czy mnie widać, słychać. Ok, super, fajnie. To jeszcze raz witam wszystkich na dzisiejszym webinarze reklamy na YouTube. Jeszcze czekajcie, łączę nagrywanie. Żeby wszystko. . . Jeszcze chwilkę i już będziemy musieli. To jeszcze raz, wszystkich witam na dzisiejszym webinarze reklamy na YouTubie. Ja nazywam się Edyta Polakowska, od 9 lat jestem specjalistką w agencji PPC Efekt w zakresie promocji biznesu. Mój dotychczasowy dorobek to kilkaset kampanii w różnych środowiskach, Google, Facebook, Instagram, ogólnie marketing internetowy. Także dla bardzo, bardzo różnych branż, na rynek polski i zagraniczny. Jestem także kierownikiem działu SEM, na co dzień nadzoruję realizację około 100 projektów marketingowych. Od trzech lat prowadzę webinary szkoleniowe, zarówno z Meta Ads, Google Ads, TikTok. Jestem także posiadaczem indywidualnych certyfikatów, uczestnikiem wielu szkoleń.
Pewnie też część z Was już troszeczkę mnie kojarzy, ponieważ trzy lata działam i się chodzi o webinary. Powiedzcie coś o sobie. W jakiej branży działacie i który raz jesteście na webinarze? Cyferką, jeden lub więcej może być. Ale także powiedzcie co robicie na co dzień. Oczywiście chodzi o webinar mój czy Mariusza? Tak, webinar będzie dostępny przez 24 godziny. To po webinarze będzie mail i tam będzie link do nagrania. Branża hotelowska pierwszy, super, fajnie są. Są i jedynki, a w tym też. Raz, dwa, trzy razy kolejny. Branża stalowa. O, fajnie, Monika. Zoologia. Od kilku lat, ok. Sprzedaż ubezpieczeń. Pracuje bank. Ok, sprzedaż ubezpieczeń. To fajnie. Prowadzę portaflux. To super. Budowa sieci, cyberbezpieczeństwo. Troszeczkę będzie podobnie, będzie jedna rzecz nowa. Tutaj Tomasz. Ogrzewanie przemysłowe, prymatyzacja. Fajnie. Produkuje meble. Ale też będzie to, co kiedyś.
Jeżeli tutaj Tomasz pamięta. Tak, to był kiedyś webinar z YouTube'a, ale też, słuchajcie, będzie coś nowego. Produkuje meble. Developer. Dostarczam kontent dla instytucji kultury. Fajnie, Michał. Jeszcze poczekamy chwilkę. Ale widzę, że też jest dużo jedynek, dużo też jest osób, których kolejny raz fajnie. Szkoła językową. Marta. Ok, dobra. Jeszcze ktoś pisze, jeszcze dosłownie chwilka i już przechodzimy dalej. No, przystyka, fajnie robi to. Wkładki do butów. Jeszcze chwilkę. Miłot i produkty pszczela, sklep internetowy z przyprawami, tak, fajnie, dobra. Ok, dobra, to dzięki. Dla tych, co nas jeszcze nie znają, możecie nas znaleźć na ppcf. pl, na YouTubie, jak wpiszecie ppcf, to wysieśli się nasz kanał. Także grupa o marketingu na Facebooku, LinkedInie. Jest jeszcze stronka internetwiznesie. pl, tam są nasze różne kursy dostępne, z różnych ad, z różnych kursów. z pozycjonowania, z Facebooka, więc też można tam zajrzeć i zobaczyć, co jest ciekawego.
Także na kanale na YouTube są jakieś różne nasze też webinary, także na grupie Prosta Marketingu są też kiedyś te, co prowadziliśmy webinary, więc ogólnie duża dawka też wiedzy. Sprawy organizacyjne. Odminalej potrwa około 1,5 do 2 godzin. Zawsze staram się z pytaniami ze wszystkim już maksymalnie zmieścić w tych dwóch godzinach. Pytania zostawiamy na koniec. Trakcję webinaru nie patrzę na czat. Czasami spojrzę i odpowiem, ale w większości, jeżeli nie odpowiem, to postaram się odpowiedzieć na końcu. Po prostu chcę się skupić na prezentacji, żeby to w miarę fajnie, sprawnie poszło. W wypadku, jeżeli ktoś będzie miał problemy z dźwiękiem, piszcie na czacie. No i tutaj, słuchajcie, prośba standardowo, żebyście zadawali pytania w trybie Q&A, dlatego, ponieważ ja potem te pytania mogę wysłać na tablicę. I wtedy każdy wie, na jakie pytania odpowiadam.
I to jest po prostu duże ułatwienie i też wszyscy wiedzą, o co chodzi. Więc taka moja prośba. Tutaj na dole mamy taki znak zapytania. Co dziś w programie? Formaty reklam wideo, wymagania i rekomendacje dotyczące wideo, sposoby kierowania reklam na YouTubie, sekwencjonowanie reklam wideo oraz nowość od niedawna YouTube Shorts i wykorzystanie YouTube i reklam wideo w automatycznych kampaniach Google Ads. No i dla tych, co zostaną ze mną do końca, przewidziałam bardzo fajny poradnik. Poradnik był o czasami też aktualizowany. Jest to poradnik 10 pomysłów na kierowanie reklam w świecie reklamem Google dla bardzo różnych branż, naprawdę. Od tam deweloperki po jakieś takie właśnie różne branże. Więc dla tych, co zostaną ze mną do końca, będzie link do tego poradnika, można sobie go pobrać.
Więc to taki prezent dla tych, którzy zostaną ze mną do końca. Ok, dobra, zaczynamy, słuchajcie. Tak na wstępie, troszeczkę, żeby pokazać też, jaki gigant jest tego tak naprawdę YouTube'a. ponieważ tak naprawdę w styczniu byłem, przeprowadzam takie różne, ja zawsze też patrzę w takie różne raporty, ponieważ to jest bardzo ciekawe, bo to się bardzo zmienia, szczególnie na przestrzeni miesięcy, ale najczęściej używanymi platformami na świecie był Facebook, zaraz po nim to są właśnie serwisy YouTube oraz WatchUp, więc najbardziej Facebook, aczkolwiek YouTube też troszeczkę go, tutaj ludzie w ogóle też to są na świecie. Użytkownicy spędzają najwięcej czasu na TikToku, i to już dawno było, aż zdziwienie, że tam najwięcej spędzają czasu użytkownicy. Potem jest YouTube oraz Facebook. Tak naprawdę ten YouTube, ten Facebook cały czas są na górze.
Jeśli chodzi o czas, jaki spędzają użytkownicy, to tutaj jeszcze TikTok się pojawił. Co prawda TikTok, jeżeli chodzi o. . . popularność, on wcale nie jest blisko, on jest dość tak dalej, ale jeżeli chodzi o czas, jak te użytkownicy o nim spędzają, no to tutaj jest w czołówce. Jeśli chodzi o samego YouTube'a, to zasięg reklam YouTube odpowiada tak 66,3% całej populacji Polski i to było na początku roku. Reklamy na YouTube dotarły aż do 75 polskich wszystkich użytkowników Internetu. Potencjał, jeśli chodzi o potencjalny zasięg reklam YouTube w Polsce wzrósł o 300 tys. między początkiem 2022 a początkiem 2023. Zasięg reklamowy YouTube wśród użytkowników 18+, to ponad 24 miliona użytkowników. z czego ponad 50% kobiety, prawie 50% mężczyźni. Tutaj widać, że tak można powiedzieć, pół na pół kobiety, pół na pół mężczyźni.
Co? Tak robiłam ostatnio webinar, może część z Was była na Pinterestie, to tam typowo było widać, że właśnie kobiety królują na Pinterestie, w większości to są kobiety, natomiast tutaj jeśli chodzi o YouTube'a, to typowo mamy prawie do 50, mamy 49,4 mężczyźni. Zacznijmy od pierwszego naszej części, czyli formaty reklam wideo. Są naprawdę bardzo różne formaty reklam wideo. Jednym z nich jest reklamy in-stream możliwe do pominięcia. Często pewnie widzicie te reklamy. Kiedy oglądacie jakiś filmik na YouTubie, to pierwsze, co w większości przypadkach pojawia się to reklama, którą można pominąć po pięciu sekundach. I one właśnie pojawiają się na stronach odtwarzania filmów, w witrynach, także aplikacjach należących do sieci partnerów Google. Także po.
I w trakcie też czasami widzę takie reklamy, także widzę po, czyli jak już na końcu, jak kończy się napięcie, to też się taka reklama może pojawić. Co jest ważne, to czy tylko. . . Aha, dobra, ktoś napisał, że nie słychać, ja spróbuję jeszcze raz się zalogować, bo tutaj widzę, że Patryk napisał, że u niej wydziała. Co jest ważne, to taką reklamę warto używać w momencie, kiedy chcemy coś sprzedać albo chcemy uzyskać ruch witrynia. Nieco to typowo, słuchajcie. . . reklamę na świadomość i zasięg marki, bo są formaty, które też temu służą. Ten format akurat jest typowy, jeżeli chcemy właśnie skupić się na sprzedaży, jeżeli chcemy dotrzeć do potencjalnych klientów lub też sprowadzić jak najwięcej użytku na naszą stronę lub też także świadomość i zasięg marki, ale tutaj też występują inne cele.
Tutaj też jest ważne, bo czasami wybieramy, nie do końca formaty reklamowe, takie jakie chcemy, żeby nie do końca… Cel jest zbieżny z tym, tak nawet nasz cel, tak, jest zbieżny z tym, co my wybieramy. Czasami ten format reklamowy nie do końca pasuje do naszego celu. W przypadku tych reklam in-stream możliwych do pominięcia płacimy wtedy, gdy użytkownik obejrzy około 30 sekund filmu lub cały, jeżeli jest krótszy, albo także, gdy wejdzie z nim interakcja, czyli w zależności od tego, co będzie wcześniej. Tutaj jeśli chodzi o strategię, to typowo jest to strategia ustalania stawek, czyli CPM, czyli płacimy za obejrzenia, ale także możemy za akcję, czyli docelowe CPA. Ok, idziemy dalej. Jeżeli chodzi o takie. . . Dodam, że ten format reklamowy jest bardzo często spotykany i używany.
To tylko dlatego, że on nie służy tylko świadomości i zasięgowi marki, jak ten teraz format, który będę omawiać, czyli niemożliwe do pominięcia reklamy. Tam możemy pominąć, tamto reklamę możemy pominąć po 5 sekundach. Innym formatem jest format in-stream niemożliwy do pominięcia, gdzie filmy trwają maksymalnie 15 sekund. Wiadomo, bo nie możemy ich pominąć i one nie mogą być za długie. Ale co jest ważne, że przy tego rodzaju formacie celem to jest świadomość i zasięg marki. Czyli tak naprawdę ten format używamy wtedy, kiedy chcemy zwiększyć zasięg i świadomość naszej marki. To jest bardzo ważne. bo jeżeli chcemy skierować jak najwięcej osób na naszą stronę, albo chcemy, żeby ta reklama przyczyniła się do jakiejś sprzedaży, to lepszym będzie formatem tym poprzednim, czyli możliwe do pominięcia.
Natomiast jeżeli chcemy typowo zwiększyć świadomość i zasięg, lepszym formatem będzie właśnie niemożliwe do pominięcia reklamy in-stream. Tutaj też krótkie 15 sekund zależy nam na tym, żeby widz obejrzał całą tą naszą reklamę. One także pojawiają się w filmach w YouTubie oraz w witrynach aplikacji odnależących do sieci partnerów VideoGoogle. I tutaj typowo płacimy tylko i wyłącznie w przypadku strategii docelowego CPM, czyli za obejrzenia, za każde wyświetlenie reklamy. W sumie CPM, wyświetlenie reklamy, nie obejrzenie, przepraszam, obejrzenie to jest interakcja. Za każde wyświetlenie reklamy płacimy w przypadku docelowego CPM. Innym formatem reklamowym, video in feed. To kiedyś się nazywało troszeczkę inaczej, podobno nazywało się to reklama Discovery. Później Google wprowadziło reklamę typowo kampanię Discovery i w ogóle zmieniło też nazywnictwo w przypadku takich właśnie reklam wideo.
No i to InFit to też troszeczkę takie w np. TikToku też mamy typowo InFit. Więc to troszeczkę YouTube też poszedł, jeśli chodzi o nazywnictwo, trochę pod też inne platformy. Kiedyś to się nazywało Discovery, więc jak ktoś pamięta jeszcze czas dawniejszy, to to jest taki równoważnik reklamy Discovery, co była kiedyś. Video oczywiście. Kiedy używamy tego formatu reklamy? Kiedy chcemy promować swój materiał video, gdy rzutkownicy odkrywają nowe treści? Tak, bo to się troszeczkę inaczej pokazuje, bo on się nie pokazuje typowo jak się otwarza film, tak jak poprzednie te formaty. On się pokazuje na przykład w wynikach wyszukiwania w YouTubie, czy obok powiązanych filmów w YouTubie. Po prawej stronie, gdzie mamy inne różne, to na górze pojawia się reklama, typowo to jest ta reklama InFit. Tutaj takie reklamy składają się. . .
Wiadomo, jak mamy niemożliwe, to od razu widzimy wideo. A tutaj nie, tutaj widzimy, oni składają z tekstu miniatury pobranej z filmu, zachęcają właśnie, że użytkownik kliknie w tą reklamę, co spowoduje, że będą mogli obejrzeć film. I po kliknięciu materiału świetla się na stronie odtwarzania filmu lub też na stronie głównej kanału YouTube. Czyli to nie jest typowo takie, tutaj typowo musi być interakcja, typowo musi być kliknięcie. I tutaj cel rozważanie zakupu produktu danej marki. Ja tutaj mówię o tych celach, ale te cele, o których mówię, są bardzo ważne, bo to jest typowo też cel, który musimy wybrać, żeby taką reklamę uruchomić. To musimy wybrać w przypadku, kiedy tworzymy kampanię. Ale to nie tylko o to chodzi. Tutaj typowo sam Gogler wskazał, że te reklamy, te formaty typowo pasują właśnie danej marki.
No i płacimy wtedy, gdy użytkownik postanowi obejrzeć reklamę i kliknie miniaturę. Czyli jak ktoś ogląda sobie jakiś filmik, nagle zobaczy tą reklamę po prawej stronie, powiedzmy na górze, powiedzmy, to jest tylko jeden z możliwości, gdzie się wsiąknie ta reklama, kliknie, no i w tym momencie jest pobierana opłata. Bumpery reklamowe to są takie, można powiedzieć, reklamy w przerywniku. One trwają maksymalnie 6 sekund. Słuchajcie, ten format typowo świadomości zasięg marki, to są bardzo krótkie, sześciosekundowe, maksymalnie 6 sekund, to jest bardzo krótki czas, tak? Widzowie oczywiście nie mogą pełnić reklamy, no bo nawet kto by zdążył przez 6 sekund, więc to są bardzo króciutkie, ale one mają dużo zalet, bo one potrafią dotrzeć do dużej liczby użytkowników. To jest taki krótki, zapadający w pamięć przekaz.
One się pojawiają w filmach w YouTubie oraz w witrynach i aplikacjach należących do partnerów Google. No i wiadomo, że one są krótkie, obejrzenia, wyświetlenia się liczą itd. To tutaj typowo płacimy docelowe CPM, czyli za to, że wyświetli się nam ta reklama. Jest taki format reklamy wideo. Co prawda on nie jest dostępny w YouTubie. On jest dostępny wyłącznie na urzędzeniach mobilnych, ale wyświetla się w witrynach i aplikacjach nawiązujących do sieci partnerów Google. On się nie wyświetla w YouTubie. To są reklamy outstream. One są typowo na komórki. Chodzi o to właśnie, żeby poszerzyć zasięg reklam wideo na urządzeniach mobilnych. Do tego służy ten format reklamowy. i aby docierać do większej liczby klientów typowo na komórkach.
To działa tak, że one zaczynają się odtwarzać, kiedy jest wyłączony dźwięk, czyli nie słyszą na tego dźwięku, ale widzowie, klikając reklamy, mogą wyłączyć wyciszenie, czyli włączyć dźwięk. Opłaty za reklamy są naleczane według kosztów tysięcy widocznych wyświetleń. Czyli wtedy ktoś, obejrzeć co najmniej 2 sekundy reklamy. Bardzo fajne, jeśli ktoś chce zwiększyć typowo na komórki, to ten format jest bardzo fajny i warto go korzystywać. No i słuchajcie, już taki ostatni. To jest typowo must have, czyli taka reklama w banerze must have. To już typowo jest tylko i wyłącznie na zasadzie rezerwacji. To nie jest tak, że to w Google Ads sobie uruchamiamy ten format. On jest tylko i wyłącznie na podstawie rezerwacji, więc tak naprawdę wszystkie te opłaty, ile to kosztuje i tak dalej, to wszystko jest naliczane indywidualnie.
Tutaj trzeba, się kontaktować już z przedstawicielami YouTube'a i w tym momencie można by było taki format reklamowy uruchomić. On się wyświetla na górze strony głównej YouTube. I reklama na komputerach jest automatycznie odtwarzana, bez dźwięku, przez maksymalnie 30 sekund, a na komórkach w całości. To jest taka też ważna informacja. Kiedy możemy tak naprawdę używać? Kiedy chcemy zwiększyć świadomość na temat nowego produktu, nowej usługi i chcemy poszerzyć świadomość takiego produktu czy usługi, ale także w krótkim czasie chcemy dotrzeć do dużej liczby odbiorców. Na przykład wyprzedaż. Ale to na pewno zapewnia nam bardzo dużą widoczność, słuchajcie, bo to jest na stronie głównej YouTube, dlatego wyobraźcie sobie, to już nie ma typowo jakiś tam niewiadomych kierowań. Tutaj typowo się na środku stronie głównej YouTube wyświetla na górze, tak, strony YouTube.
Czasami widać, tutaj to właśnie reklamy w banerze must have. Jakie są wymagania i rekomendacje, jeśli chodzi o wideo? Na pewno, żebyśmy mogli uruchomić taką reklamę, to filmy muszą być wrzucone na YouTube. To jest tak. Czasami mieliśmy takie sytuacje, gdzie klient nam przesyłał filmik, a ja mówię, że nie, to tak nie działa, trzeba wrzucić ten filmik na YouTube. Może być taka sytuacja, że ktoś z was nie ma kanału na YouTubie. Ja rekomenduję, żeby firmy na YouTubie zakładały, ale może być taka sytuacja, że ktoś nie ma kanału na YouTubie albo odejrzył na czasie, żeby szybko uruchomić reklamę. Wtedy u nas często takie reklamy wrzucaliśmy. Jakie reklamy? jeśli to jest reklama z kierowaniem na stronę internetową, to jest ok. Wtedy my wrzucaliśmy takie na nasz kanał, jakiś tam kanał, gdzie inni użytkownicy nie widzieli tego filmiku.
On miał status niepubliczny. I wtedy robiliśmy naszym klientom typowo takie reklamy. Natomiast to, co Wam zalecam, to żebyście zawsze tutaj, każdej firmie zalecam, żeby ten kanał na YouTube zakładać i żeby go mieć. Żeby ruchomić takie reklamy, wykorzystać te filmiki jako reklamy, muszą mieć status publiczny lub niepubliczny. Nie mogą być prywatne. O co chodzi? Prywatne to takie typowo, takie bardzo, bardzo zawężone. Publiczne to każdy widzi. Niepubliczne to tylko ci, co mają link. A prywatne to są takie typowo w ogóle praktycznie niewidoczne, chyba się zalogujemy i one są na naszym kanale, sobie tam siedzą. Długość reklam wideo, reklamy instrym niemożliwe do pominięcia, od 7 do max 15 sekund. To jest ważne, żebyście nie pchali się w niewiadomo.
jak długie to jest, to jest taka rekomendacja, jak długie te filmiki, bo na terze jesteśmy w takich po prostu czasach, że działają po prostu krótkie filmiki. No i to się tak społeczeństwo się teraz nauczyło poprzez TikToka, poprzez inne platformy, chociażby YouTube Shorts, czy też Instagram, typowo ma krótkie filmiki, od 7 do maks. 15 sekund. W przypadku reklam i stream możliwych, czyli możliwe do pominięcia, nie mają limitu długości, rekomendowane są filmy krótsze niż 3 minuty. To też, ale słuchajcie, ja i tak nie jestem zwolennikiem max do minuty. To jest najlepsze, to jest rekomendacja akurat ta od Google. Natomiast to, co ja rekomenduję na podstawie doświadczenia, max minuta. Nie pchajcie się w długie filmiki, bo to nie będzie działało, ludzie nie chcą oglądać. ale dobrze zrobiony, który od razu zainteresuje, że użytkownik chce obejrzeć całość.
Tak, to może ma sens, ale w większości przypadkach wszyscy wolą krótkie filmiki. Stosujcie przy tworzeniu, kreacji zasada ABCD. Zaraz powiem sobie o tej zasadzie. Ta zasada została stworzona przez Google. Bardzo fajna zasada. I warto, bo na ogóle o sobie też o tym zawsze więcej przeczytać, ja troszeczkę, ja to teraz streszczę, ale ta zasada mówi naprawdę, są cztery główne zasady, tak naprawdę zasady. Pierwsza zasada, czyli attention, czyli przyjmowanie uwagi. Przyciągnij i utrzymaj uwagę widzów za pomocą ciekawień na relacji od pierwszego ujęcia. To jest prawda. Jeżeli od razu w pierwszym ujęciu nie zaciekawicie, na przykład w tej reklamie, gdzie mamy po 5 sekund pomijane, Instagram używa do pominięcia. Oni będą klikać i pominąć. Musicie tak naprawdę od razu już przykuć uwagę, zaciekawić. Od razu przejść do rzeczy.
Też bardzo dobre jest zastosowanie dynamicznego tempa, wąskie kadrowanie. Także słuchajcie, zastosujcie dźwięk i nakładki jako element narracji. i słuchajcie, żywe kolory, wysoki kontrast, tak? To też jest bardzo ważne. Czasami nam się wydaje, że kolor, to wszystko też ma znaczenie, bo od razu zwraca uwagę, od razu zaciekawia. Takie żywe kolory, wysoki kontrast. No i taka zasada, że jeżeli nie uda Wam się przyciągnąć uwagi w przeciągu pierwszych 5 sekund i utrzymać jej przez cały czas trwania reklamy, jest mało prawdopodobne, że prezentacja marki, nawiązanie kontaktu czy kierowanie da z jakikolwiek efekt. Tak, i to widzicie, czyli ta pierwsza zasada tak naprawdę, pierwsze 5 sekund. mają duże znaczenie, czy rzeczywiście ktoś, po pierwsze, nawiąże jakiś kontakt, czy w ogóle nawet chociażby zapamięta cokolwiek, że taka reklama takiej marki się uświetliła.
Dalej, jeśli chodzi o zasada B, czyli branding, prezentacja marki, pokazuj elementy marki wcześniej, często i w detekcyjny sposób. Taka sytuacja Pinterest. Pinterest jest takim, słuchajcie, też troszeczkę takim środowiskiem. Obecnie już troszeczkę coraz więcej się o nim mówi. My sami w tym momencie, a ostatnio też robiłam tutaj webina z Pinteresta. I słuchajcie, była taka. . . A. taka kampania dla klienta, gdzie typowo w tych pinach, bo tam są piny, to jak post, tak, piny, gdzie typowo nie było brandu. One tam oczywiście sobie mówiły, wiadomo, ale nie było brandu, nie było tam. I tak naprawdę w pewnym momencie było, no to nic nie działało. I w pewnym momencie, że jednak to ten filtr jest. . . Ale w momencie, kiedy zaczęto tam dodawać brand, nagle wszystko się zmieniło. Zaczęła być marka bardziej zapamiętowana, bardziej zaczęła się budować świadomość.
Więc to naprawdę, mimo tego, że nawet kierujecie na waszą stronę internetową, to i tak pamiętajcie, żeby zawsze wszędzie dodawać wasz brand. Tak samo mówi Google, że pokazuj elementy marki wcześniej, często i w atrakcyjny sposób. Prezentuj swoją markę produkt od początku do końca reklamę. stosują werbalne zmiany o markę w formie wypowiedzi na ekranie lub głosu lektora. Tak, ludzie lubią bardziej ludzkie, to się mówi bardziej ludzkie, takie bardziej, to jest, mówię, jesteśmy w takich czasach, tak, że to wygląda naturalnie i to lubią użytkownicy, aby zwiększyć skuteczność przekazu. I przy prezentowaniu marki uznaje też jej elementy. użyj tych, które pasują do twojego przekazu i celu. Żeby typowo jak ktoś widział ten film, to już kojarzył to z marką. To też jest bardzo ważne. No i słuchajcie, prezentacja marki ma kluczowe znaczenie dla skuteczności reklamy.
Możesz stworzyć najciekawszą reklamę na świecie, ale jeśli widzowie nie będą jej kojarzyć z twoją marką, to nie pomoże ci, by ona osiągnęła twoje cele. To jest bardzo ważne. Super stworzyć fajną, ciekawą, ale ważne jest to, żeby ona była kojarzona z waszą marką, z waszym brandem. Dalej, nawiązanie kontaktu. Wywołaj u odbiorcy konkretne myśli lub uczucia. Nawiąż kontakt z widzami przez doświadczenie związane z twoim produktem. Zawsze nadaj narrację ludzkich wymiar. Zawsze. Tutaj zawsze będzie ten ludzki wymiar, przynajmniej teraz, tak, w takim czasach będzie działał. Przekaz oraz język powinien być zwięzły, prosty. Tak, to musi zrozumieć. Zwykły odbiorca musi to zrozumieć. Ja zawsze. . . Czasami jak tłumaczę coś i czasami mam takie, że zaczynam używać takiego właśnie, ale już się też nauczyłam.
To było szczególnie na początku, kiedy coś tłumaczyłam ze swojej branży i mówiłam takim językiem, że zwykły człowiek trudno było to zrozumieć. Po prostu trzeba bardzo prosto, z więźle, żeby zwykły użytkownik mógł to zrozumieć. Unikaj przeciążenia widzów, by dużo ilości elementów reklamy. Tak, jak będą gdzieś tam mieli za dużo tych elementów, to też jest złe, bo nie będą się skupiać na tym, co trzeba, tylko na całkiem innym rzeczach. i odwoływaj się do emocji widzów stosuj techniki marketingu narracyjnego. Humor, zaskoczenie, intryga. Czy słyszałeś, że, czy wiesz, że, no takie wiecie, typowo takie, to się nazywa właśnie techniki marketingu narracyjnego. Humor też bardzo działa, to o czym mówię, na ten moment bardzo, ale także zaskoczenie, intryga, w ogóle. reklamę się tworzy też, to reklamę muszą też wywołać takie emocje, tak, na jakiej reklamie najlepiej działają, które wywołują emocje.
To też jest sztuka i też tego uczą, też tego są szkolenia tak naprawdę, które właśnie uczą, jak treścią, jak takimi wideo, jak treścią wywołać emocje, tak. Wywołasz na przykład, jeden z zadań przy takich szkoleniach jest reklamę wywołać strachu użytkownika. I w tym momencie, Musimy tak spróbować sprecyzować tę reklamę, że jak ktoś to czyta, to wywołuje w niego jakiś strach, przestraszenie. To wszystko tak naprawdę, ale to też działa. Skupienie się na ludziach może zwiększyć ekspresywność widzów oglądających reklamę. Tak. Taki wzrost ekspresywności ma związek ze zwiększeniem skuteczności kampanii na całej długości ścieżki. Tak, dokładnie tak. To też jest bardzo ważne. musicie dać instrukcję, co oni mają zrobić.
prostą instrukcję, naprawdę słuchajcie, nie bójcie się, że to będzie za proste, to naprawdę umieścić w reklamie po prostu wezwań do działania, co powiedzieć, co mają ci widzowie zrobić, z większej siły wyrazu wezwań do działania pokazywanego na ekranie, dodając głos lektora, tak, to też, dzięki temu prośba łatwiej dotrze do widzów, tak, dokładnie, czyli też na zasadzie głosu lektora to też działa, ale to też jest ważne, żeby oni po prostu widzieli, co mają zrobić. Tak naprawdę te cztery zasady są bardzo ważne i warto je stosować przy tworzeniu filmików wideo. Często wezwanie do działania odgrywa w kreacji wideo odróżnioną rolę. Często wezwanie do działania w kreacji wideo odgrywa odróżnioną rolę, podczas gdy od samego początku powinno stanowić główny element koncepcji. Tak, to jest też prawda.
Często oglądam takie filmiki, gdzie typowo, słuchajcie, to wezwanie do działania nie jest, bo go na tym się nie skupiają. A to właśnie powinno kluczową rolę odgrywać. No i też jest ważne, żeby konkretne wezwania, zarezerwuj teraz, które są bardziej skuteczne niż takie ogólne. Dowiedz się więcej, więcej informacji, zobacz. Jeszcze typowo, kup teraz, zarezerwuj teraz, zarejestruj się teraz. To lepiej działa niż takie bardziej ogólne. Bardziej ogólne to ktoś wie, że jak kliknie, to niekoniecznie tam będzie mu, nie wiem, kupić albo dowiedzieć się. Czyli on jest nastawiony na zasadzie, że ja się chcę dowiedzieć i bardzo jestem nastawiony już na to, żeby. . . Teraz w tym momencie, jak ktoś kupi teraz, widzi wyzwanie, to też ma inne nastawienie. Jak kliknie, co tam, można potem zobaczyć. No i trzeci nasz podpunkt, czyli sposoby kierowania reklam w YouTubie.
Czyli wiemy, jakie są formaty, wiemy mniej więcej, jakie są rekomendacje, jak mniej więcej tworzyć, jeśli chodzi o to samo wideo, które potem możemy użyć do naszej reklamy. A teraz dowiedzmy się, jak możemy kierować te nasze reklamy. Kierowania są podobne jak typowo w sieci reklamowej Google. Jest kilka różnych, o których zaraz powiem, ale w większości przypadków to kierowanie jest bardzo podobne. Czyli typowo kierowanie demograficzne, bo pamiętacie, że YouTube często traktowany jako oddzielne środowisko. No to jest oddzielne środowisko, ale ono podlega pod sieć reklamową Google. I tak naprawdę gdy my jako specjaliści uruchamiamy takie kampanie, To typowo często ktoś nas pyta, no YouTube, jak tam kierować, czy moda się tak kierować, czy ta sieć reklamowa, to tak się da kierować. Też często są takie odpowiedzi, tak? Więc tutaj bardzo podobnie, jeżeli powiedzmy kierujemy, robimy jakieś display'e, to podobnie.
podobne co kierowania się w przypadku kampanii w YouTubie, czyli wiek, płeć, dokład gospodarstwa domowego, lokalizacja, stan cywilny, takie typowo kierowanie demograficzne. Po tym wszystko możemy. Tutaj akurat widać, gdzie. . . Widescreen to jest właśnie z wiekiem, czy można sobie przyłączyć na płeć. Tutaj typowo właśnie, kim są. Tak jest mniej więcej wybór, czyli status rodzicielski, stan cywilny, edukacja, posiadanie mieszkania, zatrudnienia. No i lokalizacja. Lokalizacja też możemy, promień ustawić, to też jest ważne, że też możemy promień i możemy też powiedzmy współrzędne, tak, i od tego, czyli takie też tutaj już bardziej zawansowane jakieś lokalizacje też ustawiać. Kierowanie na odbiorców. O odbiorcych podobnych zainteresowaniach, niestandardowi odbiorcy o podobnych zainteresowaniach, odbiorcy na rynku i odbiorcy Twojej strony lub aplikacji, czyli remarketing. Za co tych trzech powiemy? W przypadku odbiorców Twojej strony lub aplikacji, to typowo remarketing.
Czy tak, czy zbieramy sobie ludzi z naszej strony, tam też możemy kierować, ale nie tylko, słuchajcie, bo na przykład mamy kanał i mamy różne filmiki na YouTubie i na przykład możemy także sobie zebrać zbór w remarketingu. marketingowych użytkowników YouTube, naszego kanału, którzy oglądali jakieś nasze filmy. Więc takich też możemy sobie odbiorców zebrać. Odbiorcy o podobnych zainteresowaniach, czyli typowo wybieramy sobie zainteresowania, odbiorcy w podstawie też profilu i tak dalej. W ogóle ich przypisał do jakichś tam zainteresowań. Mamy najróżniejsze zainteresowania, naprawdę najróżniejsze, tutaj korekty screen, czyli jakie są ich zainteresowania, jakie są ich zwyczaje, Bardziej atrakcyjni są odbiorcy na rynku, czyli takie osoby, gdzie wybieramy różne segmenty, ale ci odbiorcy czegoś szukają lub coś planują, czyli tak aktywnie szukają. Czyli podobnych produktów lub usług, które chcemy reklamować. To już są takie osoby.
bardziej zaangażowana, bardziej aktywna grupa odbiorców. To są takie różnice. Czasami właśnie też często widzę, jak ludzie, specjaliści, nie potrafią rozróżnić tych kierowań i trochę tego nie rozumią. I tutaj też zaczyna się problem być. Tutaj szczególnie jak czasami przychodzą do nas nowe osoby, i my ich szkolimy, wiadomo, przez jakiś czas jest okres szkolenia takich strażystów, zanim się tam staną takimi samodzielnymi specjalistami, kiedy pozwolimy im, kiedy najwyższe mogą samodzielnie prowadzić kampanię, to też widzę taki właśnie problem, gdzie oni nie rozpoznają różnicy między takimi właśnie kierowaniami. Bardzo dobrym kierowaniem, i też tu Wam rekomenduję, tu w przypadku kampanii na YouTubie do stosowania, jest Instandardowi Odbiorcę Podobnych Zamiarów Zainteresowania. O co tu chodzi? Tutaj są dwie możliwości. Albo użytkownicy, którymkolwiek z tych zainteresowań lub zamiarów zakupu wybieramy, ale tego Wam mniejszym stopniu rekomenduję.
A rekomenduję natomiast Wam użytkownicy, którzy szukali dowolnego z tych haseł, które my podamy w Google. Czyli ta druga opcja, gdzie typowo możemy podać hasła, które szukali w Google. To są bardzo już typowo, jeśli jesteśmy branżą sprzedającą sklep z zabawkami, teraz tak mi przyszło, to na przykład, bo chcemy pokazać filmik, jakiś zabawek, które są nowości w naszym sklepie. Daję taki przykład teraz z głowy. To słuchajcie, to typowo, czyli zabawka. Wiek dziecka. Jak wpisuję? Ja jestem matką, bym wpisywała zabawki dla chłopca na urodziny albo zabawka dla dziecka 6 lat. Tak, mniej więcej tak bym to wpisywała. I też trzeba zastanowić właśnie, jak użytkownicy. by wpisywali, tak jakby szukali naszych produktów czy naszych usług.
No i na to właśnie kierujemy takie reklamy, czyli tym użytkownikom na YouTubie zaczną się wyświetlać nasze powiedzmy w przypadku tego sklepu z zabawkami, czyli filmiki z nowościami w naszym sklepie z zabawkami. Czy też, słuchajcie, osoby, które przeglądają podobne strony, Potocznie to się nazywa reklama na użytkowników konkurencji. To tak się nazywa, bo to nie do końca tak jest. W ogóle to tłumaczy, że to są użytkownicy, czyli one podają strony internetowe naszej konkurencji. Czyli powiedzmy jakieś różne inne sklepy z zabawkami, iść tą samą drogą.
Google sobie tak tłumaczy, że użytkownicy, którzy chodzą po tych stronach naszych konkurentów, na ich podstawie jest budowany profil użytkownika i szukanie są też nowi, o podobnym profilu, ale to nie na końcu tak, bo Google oprócz tego, że szuka tych nowych, z czym się zgodzę, ale też w tej gronie tych użytkowników są ci, co chodzą po tych stronach konkurencji, co już udało nam się wiele razy, i z doświadczenia, że tak jest, dlatego nikt tak naprawdę nie napisał. On tego nie może napisać. Natomiast tak mniej więcej to działa, dlatego to się potężnie mówi na użytkowników konkurencji. Też polecam, skuteczne jest łapać trochę tych ludzi.
Czyli tak naprawdę dodajemy tam linki i słuchajcie, to nie jest tak, że powiedzmy macie jakieś takie biznesy, gdzie macie różne usługi, tak? I chcecie tą konkretną usługę i wasza konkurencja na przykład też ma różne usługi, to nie podajecie na przykład głównej strony, tylko podajecie stronę z tą usługą. Typowo tutaj wklejacie. bo Wam zależy na reklamie tej konkretnej usługi. Tak samo, powiedzmy, chcecie reklamować zabawki dla chłopców, no to typowo wybieracie, możecie wybierać typowo te z podstrony z zabawkami dla chłopców. Więc to też jest ważne, słuchajcie, żebyście też nie na zasadzie stron głównych, tylko starali się nawet wrzucać takie podstrony. Słuchajcie, aplikacje. Nawet jeśli nie macie własnej aplikacji, to co za problem jest porzucanie paru aplikacji waszych konkurentów, którzy np. z tymi zabawkami, jakaś aplikacja, z tymi zabawkami własną aplikację. No i np. konkurencja.
Dlaczego nie? Też warto takie aplikacje dodawać. Tutaj szczególnie, słuchajcie, też branża odzieżowa. Jest tyle aplikacji odzieżowych, dużych aplikacji odzieżowych, większość tych smyki, niesmyki, a tutaj np. sklep z zabawkami, to też ja bym smyk aplikację tutaj wrzuciła, jedność już z tym tropem zabawek. Więc też warto. na tej podstawie też próbować docierać do tych użytkowników. No bo słuchajcie, jeżeli ktoś kupuje smyku, to raczej, tak mi się wydaje, to jest pewnie rodzic, który szuka albo ubrań, albo czegoś, trzeba im nie pokazać, jakiś tam reklam z zabawkami. To jest taki przykład, który mniej więcej tak trzeba do tego podchodzić. No i słuchajcie, kierowania kontekstowe bardzo stare, jak świat pierwsze kierowanie w gogle, Kiedy właśnie było to stosowane, jak zaczynałam swoją przygodę z marketingiem internetowym, to typowo w Google, ja zaczynałam od Google, potem Facebook, potem reszta, ale typowo kierowanie kontekstu były tematy, były słowa kluczowe.
Jeszcze zaraz dojdziemy do miejsc docelowych. To było od dawien dawna, to Google jeszcze na stanie interfejsie, pamiętam, były te kierowania. I słuchajcie, tematy. Czyli działa to tak, że każda nasza witryna, nawet nasze witryny, wszystkie witryny, które są w Google, daje tym witrynom jakiejś tam kategorię tematyczną. I na tej podstawie to jest właśnie kierowanie na temat. A tak samo słuchajcie słowa kluczowe. To nie jest tak, że my kierujemy do odbiorców, którzy są zainteresowani tymi słowami kluczowymi. To też jest często niezrozumienie dokładnie tego kierowania, bo w większości tak właśnie to wszyscy rozumieją. To jest kierowanie, gdzie te słowa kluczowe występują na tych witrynach, gdzie odbiorcy chodząc, wyświetla im się reklamę. Czyli tutaj nie jest typowo na odbiorcę. Nieważne odbiorca, ważne są słowa kluczowe, które są na stronie internetowej. Powiedzmy, idąc, powiedzmy, kosmetyk krem do cery tłustej.
Taki przykład. W tym momencie podaję sobie jakieś słowa kluczowe, krem do cery tłustej, kosmetyki do cery tłustej itd. I to nie chodzi o to, że ten odbiorca, który zobaczył tę reklamę, to on szukał, czy gdzieś tam nie. Witryna jest, jakaś tam strona, która należy do partnerów w Google, no i tam właśnie są frazy związane z kosmetykami do cery głównej, i na tą stronę wchodzą odbiorcy. No i właśnie tym odbiorcom, którzy są na tej stronie, na tej stronie się pojawiają te reklamy i oni to widzą. Czyli potencjalnie oni są zainteresowani, bo oni czytają o tych kremach do cery tłustej. Więc mniej więcej tak wygląda to kierowanie. Podobnie jest z tematami, tak? Tylko tutaj już chodzi o słowa kluczowe, a tutaj chodzi o tematy, czyli te kategorie, gdzie Google sobie przypisało. tę witrynę.
Jeśli chodzi o tematy, które są różne do wyboru, to są jeszcze rozwijane. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Tak samo są zapuczowe, to jest kart screen, gdzie nam podpowiada, co, gdzie. Nawet możemy podać naszą stronę. Podaliśmy tutaj kapelkę, naszą stronę i już samo Google na trawność podaje, jakie mogą być propozycje takich słów. Zgodnie z tym poszło tak, żeby jak najbardziej ułatwić nam możliwość uruchomienia takich kampanii. Dodam, że to kierowanie kontekstowe bardzo, bardzo Przestało być popularne w momencie, kiedy zaczęły się pojawiać inne kierowania, te na odbiorcy, na rynku, te o podobne zainteresowanie itd. Szkoda. I nadal rekomenduję, żebyśmy się do tego wracali, bo to są bardzo skuteczne kierowania, które są troszeczkę zapomniane i często widzę, że mało to tak naprawdę specjalistów, czy też reklamodawców, czy też użytkowników używa właśnie takich kierowań.
No i słuchajcie, kierowanie na miejsca docelowe to jest bardzo fajne kierowanie jeśli chodzi właśnie też o YouTube'a, ponieważ tutaj możemy sobie wybrać kanały na YouTube, możemy sobie wybrać filmy na YouTube, konkretne słuchajcie. Czyli wybieramy sobie jakiś kanał, jakiś film, który ma bardzo dużą oglądalność i możemy sobie go podać i obok tam gdzieś zaczynają się wświetlać nasze rzeczy, czy też w trakcie możemy się widać na reklamach, tak samo kanały. Tylko słuchajcie, nie zdziwcie się, bo to nie jest tak, że wszystkie. Możemy wybrać jakie chcemy, w takim razie kanały czy też filmy na YouTubie, bo to tak nie. Muszą być to większe filmy i większe kanały, żeby była możliwość właśnie. Ale to jest bardzo fajna opcja, też środkowstosowana. Na przykład wybieramy sobie. . .
jakieś takie duże kanały, i też warto pokazywać typowo z tą tematyką, bo to są konkretne kanały, które my wpisujemy i patrzymy, to jest na zasadzie takie, czy coś tam wpisujemy, nazwę kanału, czy dodajemy URL, czyli link, i jeżeli widzimy, że nam się, bo ogólnie nam wyświetli, a on nie wyświetli, że nie wyświetli, to znaczy, że ten kanał, czy ten film jest po prostu za mały, można było tam skierować reklamę, bo tak też może być, czyli nie wszystkie. Tutaj też trzeba sprawdzać, ale naprawdę bardzo duża część, kiedy się właśnie chodzi, słuchajcie, o te zabawki, nie wiem czy ktoś tutaj jest ze sklepem z zabawkami, ale na przykład tutaj. Jest coś takiego na YouTube, jak właśnie są duże kanały ludzi, którzy testują różne zabawki. Czyli o, ta zabawka pokazuje, opisuje tą zabawkę, Zabawkowicze bodajże chyba taki kanał się nazywa.
Widziałam, że bez problemu można też taki kanał wybrać. Czyli będą się reklamy pokazywać na takim kanale, gdzie typowo ludzie wchodzą, bo oni chcą się dowiedzieć, czy dana zabawka będzie fajna, czy warto dziecku taką zabawkę kupić. Jest nawet kilka takich. kanałów. Ja sama jak zastanawiałam się co dla syna kupić, czy ta zabawka będzie ok to szukałam też na tym kanale tej zabawki i właśnie tam fajnie pokazują właśnie działanie tej takiej zabawki. Więc bardzo fajnie. Ok. No i słuchajcie kierowanie na listę klientów dość też powiem szczerze rekomenduję, żeby używać, aczkolwiek widzę, że rzadko to jest używane. To wynika z różnych przyczyn, m. in. kierowanie na listę klientów, czyli tak naprawdę mają jakąś tam swoją bazę.
W przypadku Facebooka jest to bardzo proste, bo wystarczy adresy mailowe wrzucić i jest ok. W przypadku Google nie jest to takie proste, bo nie możemy tylko sobie wrzucić adresów mailowych. Musimy adres mailowy, telefon, imię, nazwisko, kod pocztowy, kraj, więc te elementy trzeba dodać. Czy można było w ogóle uruchomić taką reklamę, czyli powiedzmy reklama wideo na YouTube pojawia się już naszym klientom, bo my mamy jakiś nowy produkt na przykład, albo jakąś nową usługę, gdzie nasi klienci, którzy są naszym kliencami by byli zainteresowani, no to wtedy też możemy, tylko musicie też spełniać warunki. Jednymi warunkami jest m. in. to, że konto, na którym chcemy uruchomić takie reklamy, ma brak przypadków nieprzestrzegania zasad, czy też brak przypadków zalegania z płatnościami. Słuchajcie, te płatności są naprawdę. . . bardzo ważne.
Czasami mam klientów, którzy tego nie rozumieją i oni sobie czasami mam dla tych klientów, gdzie zasilają sobie po 100, po 200 zł, a dzień budżet jest na poziomie 50 zł. No i słuchajcie, dochodzi do takiego momentu, że kampania 2 dni i puch. Znowu się zatrzymana. I tak jest cały czas. To nigdy nie będzie miało dobrych efektów. Google bardzo jest wrażliwe na zaleganie z płatnościami. Tak samo tutaj, żeby uruchomić, mieć możliwość kierowania takich reklam na listę klientów. to tak samo słuchajcie, musicie nie mieć problemu z tymi właśnie słabościami na koncie. Ważne jest tak, że słuchajcie, że musi być historia konta dłuższe niż 90 dni, no i łączne wydatki muszą przekroczyć 50 tysięcy dolarów.
Z tymi wydatkami, ja bym tak troszeczkę, z tym historią konta też były przypadki, ale no takie są wytyczne gogle, nie macie takiej opcji, bo to musicie sprawdzić, czy rzeczywiście te zasady są spełnione, czy spełniliście te zasady, czyli nie mieliście jakichś tam nieprzestrzeganie, nie mieliście problemów z płatnościami, no i to trzeba wtedy. Ale ja znam przypadki, gdzie krócej niż 3 miesiące i dała możliwość Google. Więc tutaj też tylko się tak trzeba trzymać, nie aż tak sztywno moim zdaniem, bo to też Google. . . No ale Google musi mieć takie zasady. Przechodzimy teraz do punktu czwartego. Sekwencjonowanie reklam wideo. Bardzo fajna opcja, gdzie możemy opowiedzieć historię swojego produktu, usługi lub marki.
Jest taka możliwość, niestety na Facebooku tej możliwości nie ma w meta, a właśnie Google wyszło z taką reklamą, gdzie typowo możemy opowiedzieć historię naszego produktu, usługi za pomocą serii filmów wyświetlanych w ustalonej przeciwko kolejności. Kiedyś, bo patologicznie to ręcznie się robiło, naprawdę, zbierało się użytkowników, którzy. . . tak, uszczało się, filmik, zbierało się użytkowników, którzy obejrzeli ten filmik i im się podziałał następny filmik. Potem zbierało się tych użytkowników i następne, i robiły się takie konsekwencje, to wszystko robiło się ręcznie. Natomiast Google od jakiegoś czasu tak naprawdę wpadło na to, żeby to wszystko zautomatyzować i zrobić takie właśnie możliwość, gdzie można sobie to wszystko ustawić i to będzie się robiło samo, nie trzeba będzie tak bardzo ręcznie. Jest możliwość wybioru różnych szablonów, w większości przypadków tak się wybra ten szablon niestandardowy.
Ale też słuchajcie, są sekwencje automatyczne, czyli dowolna kombinacja. Nie rekomenduję, bo wiadomo, że te filmiki są ze sobą powiązane zazwyczaj, więc automatyczne niekoniecznie. Ważne jest, który będzie pierwszy, który będzie drugi, który będzie trzeci. Użytkownik widział, czyli najpierw widzi ten, potem ten, potem ten. Są też przedstawienia oferty, zmuszenie przesłania. Te szablony, mówię, w większości przypadków to, co rekomenduję, to i tak jak widzieliście spróbowali, ten swój, niestandardowy. Naprawdę bardzo łatwo jest tworzyć to. Na zasadzie takie słuchajcie, dodajemy filmik, tak, pierwszy, no a potem jak już dodajemy następny, to możemy na przykład sobie wybrać, tak. Czyli to jest takie przejście między etapami. Czyli użytkownicy, którzy wyświetlili tamten filmik, którzy obejrzeli, to pominęli. Jest tutaj też możliwość kombinacji, ten pierwszy filmik. I do nich kierujemy nasz drugi filmik. Więc to naprawdę bardzo łatwe jest możliwość, takie sekwencje. I to bardzo fajne jest, ponieważ. . .
Nie jest tak łatwo od razu przekonać użytkownika za pierwszym razem. To daje nam możliwość, gdzie użytkownik. . . Powiedzmy, 3 czy 4 filmiki pokazujemy mu i jest taka kontynuacja. Najpierw wziął jeden, potem zainteresował się, następny i następny. Tutaj, jakie są dostępne formaty reklamowe, możliwe do pominięcia, niemożliwe do pominięcia, reklama w przerywniku. No i kombinacja tych, tak, czyli mogę tutaj, powiedzmy, pierwszy reklama w przerywniku, drugi do pominięcia, trzeci niemożliwe do pominięcia, czyli takie kombinacje jest, tak. I to jest w przypadku, kiedy wybieramy sobie strategię CPM, czyli na zasadzie wyświetleń. Natomiast jeżeli chcemy już na zasadzie tylko CPV, czyli strategię w postawie obejrzeń, no to tutaj już możliwe do pominięcia, tak. To o gogle, taki dostępny format, tak, gdzie użytkownik może nam pominąć tą reklamę. No i ważna rzecz. Nie możesz kierować reklam na słowa kluczowe, tematy, a nie miejsca docelowe.
Czyli to stare kierowanie odpada. Ale możemy wykluczyć słowa kluczowe, tematy. Tak, możemy wykluczyć z kolei tam, gdzie nie chcemy. Nie możemy kierować po tych, ale wykluczyć możemy. Możemy kierować reklamy na odbiorców, na dane demograficzne. Czyli na to wszystkie nowe kierowania, co ja to nazywam, bo dla mnie kierowanie kontekstowe, te tematy to są stare kierowania. Czyli tylko i wyłącznie na odbiorców i na dane demograficzne. Jeśli użytkownik zobaczy w ramach innej kampanii film promowanych kampanii sekwencyjnej z reklam wideo, innej kampanii film, czyli o, jakieś inne jeszcze prowadzicie, będzie kontynuował sekwencję, ale już z pominięciem tego filmu. Tak, to też jest ważne. No i słuchajcie, sekwencja reklam wideo mają ustawione ograniczenie liczby wyświetleń, wynoszące do myślenia jedną sekwencję na osobę w okresie 7 dni.
Tutaj akurat wziąłam to, taki screen, gdzie typowo widać, czyli 7 dni, czyli użytkownik zobaczy całą sekwencję najwyżej raz w ciągu 7 dni, a każdy krok obejrzy tylko raz. Czyli cała sekwencja w okresie 7 dni, ale tylko raz obejrzy każdy filmik. Ale także jest możliwość 30 dni, czyli użytkownik zobaczy całą sekwencję najwyżej raz w ciągu 30 dni, ale każdy krok obejrzy tylko raz. Czyli jest możliwość 7 lub 30 dni. Ok, no i słuchajcie, nowość. Nowość, nie nowość. Już trochę jest chyba w 2020, Google to wypuściło. Na zasadzie słuchajcie, TikTok, tak, wiadomo, tam jest typowo taki format, to TikTok przez te telefony. Jest jedną z najbardziej pobieranych aplikacji na świecie. Instagram prowadził funkcję rolki, no bo chciał doznać TikTokowi. No i co? No to pora na Google, Google stworzyło YouTube Shorts.
To jak mówię, już ze 3 lata, w 2020 to wszystko zaczęło się w pandemii, słuchajcie, TikTok zaczął mieć popularność, Instagram, no co, trzeba sprostać, YouTube tak samo trzeba sprostać konkurentom. Czyli w YouTube powstało YouTube Shorts. Co to jest YouTube Shorts? Taka nowa funkcja, no nie nowa, już trochę stara, bo już za 3 lata, ale mówi się. Nowa funkcja YouTube, która umożliwia użytkownikom tworzenie i udostępnianie krótkich filmów. Krótkich filmów, tak do 60 sekund. Zobaczcie, to tak wygląda, jak wchodzicie na swojego YouTube'a. Kiedy ja wchodziłam z poziomu telefonu, wpisałam YouTube, w twarz YouTube'a, to tutaj typowo widzicie coś takiego jak shorts. Możecie wejść na te shortsy. Czyli takie krótkie filmiki. No i tak to wygląda. Macie tutaj takie dwa przykłady. Pierwsza to jest 6 zaskakujących miejsc w Polsce. Zainteresowałam się takim czymś.
Ale zobaczcie jak to wygląda. To wygląda podobnie jak na rolkę na Instagramie. Czyli to wszystko wiadomo o co chodzi. To wszystko było stworzone po to, żeby też nie być za swoimi konkurentami gdzieś tam daleko. Tutaj akurat fajnie, bo jakaś tam pani, która u mnie fit, różne produkty, biała czekolada, która ma trzy razy mniej kalorii. Pokazuje, jak zrobić taką fajną białą czekoladę. Jest takie różne filmiki, od humorystycznych, do takich właśnie edukacyjnych, bo naprawdę różne filmiki są na YouTube Shorts. Ważne jest, że filmiki mogą trwać maksymalnie 60 sekund. I jak my też chcemy, takie filmiki, słuchajcie, bo my chcemy taką. . .
bez możliwości udostępniło możliwość reklamy już na taki YouTube Shorts, tylko że słuchajcie, wcześniej to było, już wcześniej to było, za pośrednictwem kampanii promujących instalację aplikacji, kampanii Performance Max lub kampanii wideo zachęcających do działania. Ale od niedawna, wydaje mi się, chyba od maja już jest możliwość także w kampaniach takich wideo zasięgowych, także taka reklama, YouTube Shorts, to nie zapytajcie, ale jak taką reklamę uruchomić, bo to nie do końca jest też takie, szczególnie jak ktoś zna system, jak uruchamia się, no to a jak dojść do tego, żeby to było typowo YouTube Shorts, żeby to było na YouTubie, na YouTube Shorts. Trzeba po prostu tylko i wyłącznie zostawić urządzenia mobilne, wykluczyć wszystkie inne urządzenia. To też jest bardzo ważne i wtedy, i typowo wybrać odpowiedni, mówię, cel, tak, reklamowy. A, jeszcze chodzi o te 60 sekund, co jest ważne.
Słuchajcie, ważne jest te 60 sekund. Lepiej robić 59 sekund. Ja zawsze powtarzam 59 sekund. Mimo mi nam się wydaje, że 60 sekund, ale jest przekroczone już to 60 sekund. Wiadomo 60 sekund i coś tam. I w tym momencie już YouTube. . . Ja miałam sytuację, gdzie YouTube mi nie dał wtedy. I zawsze powtarzam, lepiej 59 sekund, żeby było. i wtedy bez problemu możemy taki filmik dodać jako YouTube Shorts. Na zasadzie słuchajcie, jak Pan dodaje do swojego kanału filmiki, po prostu dodajecie hashtag Shorts, tytule lub opisie. Automatycznie Wam się już to do Shortu wkleja, jest to jako YouTube Shorts traktowane. Więc tak naprawdę bardzo fajna, bo powiem Wam szczerze, bardzo mało jest na ten moment jeszcze reklam na tym YouTube Show.
To też jest, można powiedzieć, trochę ominiany temat, jeśli chodzi o takie właśnie strategie i tak dalej. A szkoda, bo jeżeli na przykład nie chcemy wychodzić na inne środowiska reklamowe, Instagram, tak? Bo tam, wiadomo. To słuchajcie, musicie, to jest taka dobra część strategii, tak? Bo na przykład, wiadomo, nie mamy jakichś tam funduszy, żeby zaczynać już z kanałem tiktokowym, tak? A do tej pory reklamowaliśmy się na właśnie w Google. No to dalszej strategii, którą mamy, bo są naprawdę różne strategie. Niekoniecznie YouTube musi być wykorzystywane tylko i wyłącznie do sprzedaży czy do konwersji. Może być także do świadomości. No i również to jest takie strategie ogólne, że na przykład służy do tego, żeby pozyskiwać użytkowników, których potem wykorzystujemy w jakimś tam innym celu.
Ale słuchajcie, na pewno musi być to na zasadzie takiej, że właśnie, słuchajcie, Warto to już na ten moment próbować z tymi shortami. Warto, bo tak naprawdę, jeszcze mówię, mała, za mała jest tam reklam. Później się zrobi, wiadomo, coraz więcej ich. Okej, dalej. No i słuchajcie, przychodzimy już do następnego naszego punktu, czyli wykorzystanie YouTube i reklam wideowych w automatycznej kampanii Google Ads. Pytanko do Was. No pewnie specjaliści to od razu będą wiedzieć, ale czy reklamy na YouTubie muszą być tylko w formie wideo? Takie pytanie, tak, nie, tak, nie, tak, nie. Nie, nie. Widać, że większość, tak, może być audio, dokładnie jest audio ads. Nie, czyli większość ludzi jest tak zorientowana, no, wchodzicie po YouTubie, to też widzicie. Tak, nie, dokładnie.
I słuchajcie, to też jest prawda, że na YouTube można odbyć się też z reklamy, niekoniecznie tylko i wyłącznie musi być filmik, bo na YouTubie możemy puszczać reklamy, także zwykłych takich reklam displayowa, czyli recenzja reklamy displayowa, na zasadzie wyboru miejsca docelowego w YouTube. Ale już sama, słuchajcie, kampania, kampania, taka jest z takich kampanii, które głównej mierze tutaj YouTube dominuje, jest to kampania Discovery. Kiedyś się nazywała reklama Discovery. na YouTubie, ale Google, jak mówiłam, zmieniło. Jest kampania Discovery. I ta kampania Discovery daje nam możliwość dotarcia do nawet 3 miliarda klientów miesięcznie i to jest na stronie głównej YouTube, w sekwencji Warte Obejrzenia, na kartach Discovery oraz na kartach oferty społeczności w Gmailu. Kiedyś była typowo stricte reklamy w Gmailu. Pamiętam, możliwość wychowania takiej typowo stricte reklamy w Gmailu, kiedy w ogóle to wszystko jeszcze dawie dawna.
Teraz mamy kampanię Discovery, która daje nam możliwość uruchamiania typowo kluczowe. Tam jest na pewno YouTube w tej kampanii. Tutaj akurat widać, gdzie wybieramy sobie taką kampanię Discovery. Jak to wygląda? I to właśnie zobaczcie. To nie jest na zasadzie filmiku, tylko są dwie możliwości. Albo to jest zwykła reklama, taka elastyczna, displayowa, gdzie mamy po prostu zdjęcia, teksty. Albo to jest karuzela. Widzicie, już całkowicie Google zaczyna troszeczkę tak mniej więcej próbować dorównać. Może nie dorównać, bo Google moim zdaniem jest troszeczkę na wyższym poziomie, ale też patrzy co robią konkurenci Facebook, Facebook ma karuzela. No i wprowadza też taką możliwość karuzeli w przypadku właśnie takiej kampanii Discovery. Tutaj widzicie mniej więcej jak wygląda taka reklama, to jest taka cyrkowa reklama elastyczna, To jest typowo na stronie głównej.
Tutaj też takie formy strona główna YouTube. Sekcja odtwarzania filmu w YouTubie. Tak samo. Tutaj taki przykład. Widzicie obrazek, jakiś tam tekst. Widzicie naszą stronę internetową. No i co? Pobierz. Czyli wezwanie do działania. Ale także słuchajcie. Kampania Performance Max. Warto zobaczyć bardzo często, no ale to jest przecież wszędzie. Ktoś powie, no to jest wszędzie, to nie tylko YouTube. Tak, macie rację. To jest wszędzie, tylko że warto zawsze zobaczyć, jak ta kampania, bo w kampanii Performance Max można zobaczyć, jakie były interakcje, czy było obejrzenie i tak dalej. Takie rzeczy można, chyba teraz na to już można miejsca zobaczyć. Więc słuchajcie, też tutaj w dużej mierze też jest wykorzystywane To jest już typowo Combine. Discovery to było typowo YouTube, Gmail. Natomiast kampania Performance Max jest wszędzie słuchajcie. YouTube, czyli każda sieć. Sieć każda, wszędzie.
To jest nie tylko już typowo, tylko typowo YouTube czy Gmail. Tutaj też także są inne witryny w sieci reklamowej, ale też. . . w dużej mierze też YouTube. I tutaj też widać reklama, tak, video in stream na przykład, możliwe do pominięcia. Typowo to było chyba tak, masz sklep internetowy, ale nie wiesz, jak rozkręcić sprzedaż, tak, to taki filmik, gdzie właśnie tam o tym mówiliśmy. Czy też reklama typowo, tak, zobacz, tutaj reklama video in feed. Tutaj z kolei, czyli nie wiem, czy tak to wygląda, ale w tej Performance Max też w dużej mierze. jest właśnie oddział WUE o YouTube. Słuchajcie, ja to, co Wam rekomenduję na pewno, jeżeli macie takie filmiki, jeżeli macie, to warto w takich performance matchach zawsze dawać maksymalne liczbę zasobów. Także dawać filmiki, także dawać. . . YouTube'a także dawać zdjęcia, grafiki, najmniej więcej tekstów.
Często widzę, słuchajcie, w takich kampaniach, nie tylko w tych performance matchach, czy te kampanie Discovery, czy te kampanie, słuchajcie, ogólnie, w takich kampaniach, gdzie. . . uzupełniamy jakieś tam zasoby, to często widzę, że jest tak, dwa nagłówki. krótkie, takie, jeden jakiś tam nagłówek, jakiś jeden tekst i tyle. A jest możliwości dużo więcej dodania różnych opcji i potem sobie Google tak naprawdę to różne kombinacje tworzy. I ja uważam i ma doświadczenia dużo lepsze efekty dają te reklamy, jeżeli te zasoby. . . Czyli tak, Google chce pięć tekstów, dajemy pięć tekstów. Google chce ileś tam, dajemy jak najwięcej grafik, nie tylko jedną grafikę w tym i w tym rozmiarze i koniec. Nie, dajemy różne grafiki w różnych rozmiarach.
Tak naprawdę te kampanie Performance Max to takie kampanie automatyczne, gdzie dajemy bardzo dużo zasobów, grafik, filmików, tekstów, nagłówków i potem z tego są tworzone, gdzieś się wyświetli nasza reklama, tworzone są różne kombinacje reklam. Na YouTubie to filmik na przykład, który tam dodaliśmy. Albo też nie tylko filmik, na przykład jednak Google stwierdzi, że sobie zrobi kombinację z grafik, które tam dodaliśmy. Ale ważne jest to, i to rekomenduję, żebyście dawali pełno. Nie sugerowali się, a, starczy jedno i już. Nie. musi być jak najwięcej tych zasobów. Ok. No i słuchajcie, na jakie wyniki możecie liczyć, jeśli chodzi o takiego YouTube'a? Tutaj jest takie wyniki kampanii, gdzie typowo można było pobrać sobie na zasadzie pracy dyplomacyjnej, jak szybko napisać pracę, taki poradnik, gdzie można było sobie go pobrać, w którymś momencie. Tutaj typowo widać, jak to wygląda. Zrobiłam dwa screeny.
Chciałam pokazać, że to była kampania, o której mówiłam. Tam wybieraliśmy różne kanały, wybieraliśmy różne filmiki, gdzie mają nam się pojawić te nasze reklamy. Zobaczcie, ile było konwersji. Przy wydanym budżecie on nie jest duży. Pamiętam, że to było ponad 1300 zł. a 400x450 było konwersji i to teraz dodałam screena, bo nie mogłam tego umieścić na jednym tytuł, gdzie typowo widać, gdzie 400x9 to było pobranie tego ebooka. Były jakieś zakupy, bo na stronie można było kupić typowo jakieś szkolenie, takie już płatne, długie, ale głównym celem tej kampanii było pobranie tego ebooka. I właśnie niewielkim kosztem, przy pomocy tych kierowań, tego YouTube'a, udało się bardzo dużą część tych pobrań tego e-booka uzyskać. Tutaj z kolei w innym kierowaniu. Tutaj było typowo, gdzie my wybieraliśmy konkretne filmy, konkretne kanały.
Natomiast zobaczcie w innym kierowaniu, gdzie było zdarzenia z życia. bo to było typowo, wiadomo, czyli ukończący studia. Właśnie, to jest fajne, że Google ma takie możliwości kierowania. Więc kończący studia, gdzie też fajnie było, bo pobranie było około 149, albo edukacja też było, czyli szczegółowe dane demograficzne, w postawie tego były też wybrane studenci. 71 pobrań. Więc naprawdę warto, testujcie różne kierowania, bo nie tylko skupiajcie się, ja też to rekomenduję Wam, to nie standardowi odbiorcy o podobnych zainteresowaniach czy zachowaniach, ale nie tylko, słuchajcie, bo na przykład tutaj rzeczywiście to kwestia tak naprawdę, czy w przypadku właśnie takich zdarzeń z życia, albo w przypadku idących na rynku, albo w przypadku tych o podobnych zainteresowaniach kierowań. czy rzeczywiście tam bez problemu znajdziecie swoją grupę odbiorców.
Bo tutaj w przypadku tego, akurat pobrania e-booka w przypadku pracy dyplomowej, bez problemu udało nam się dotrzeć. Wiadomo, może być tak, że rzeczywiście w przypadku takich odbiorców na rynku nie dotrzecie do swojej grupy docelowej. Wtedy rzeczywiście standardowi odbiorcy o podobnych zainteresowaniach są bardzo dobrym rozwiązaniem. Ale może być tak, że tak jak tutaj, kończący studia, to była super grupa, gdzie bardzo fajne wyniki dało się na tym osiągnąć. No i tutaj Discovery. Discovery ogólnie, nie traktujcie reklamy w Discovery. kampanii Discovery jako stricte typowo kampanię budującą zasięg i świadomość. Nie do końca taka kampania temu została stworzona, bo sieć reklamowa, ogólnie sieć reklamowa, słuchajcie, jest typowo budowanie świadomości, budowanie marki itd. Natomiast, słuchajcie, ta kampania Discovery została troszeczkę stworzona pod coś innego, bo ona została stworzona pod to, żeby generowała konwersję.
Czyli to jest troszeczkę inaczej. Dlatego m. in. Google skupia się tylko i wyłącznie na YouTubie, na Gmailu i nie na sieciach reklamowych, nie wiem, może na stronach sieci reklamowej, witrynach różnych, bo ta kampania była stworzona po to, żeby właśnie generować konwersje. No i tutaj rzeczywiście mieliśmy w przypadku poradnika, też ona bardzo fajne wyniki robi, w przypadku takich właśnie, aczkolwiek nie tylko, bo ja obecnie mam kampanię Discovery w przypadku zakupów także. Mam kampanię Discovery, która mi służy, wygląda jak z karuzela, to jest oczyszczalnia ścieków, gdzie nie tylko oczyszczalnia, tam są różne pojemniki na paliwo, oczyszczalnie ścieków, to są bardzo drogie produkty tak naprawdę, ale też sprzedajemy bezpośrednio przez sklep internetowy.
No i słuchajcie, taka kampania Discovery też fajnie robi, bo ona też po pierwsze wspomaga mnie w inne kampanie, które są uruchomione, ale tak samo też są transakcje z niej. Więc pokazuję tutaj nie tylko lidy, ale także pobrania poradników. Akurat tutaj fajnie się to sprawdziło, bo przy naprawdę niewielkim, 280, naprawdę 262 za takie pobrania takiego poradnika, sprzecznie tak jak w przypadku SEO. Też webinary, tak samo. Bardzo fajnie się nam to sprawdza. Też rejestracja jest bardzo tania. W przypadku tutaj koszt konwersji 4,46, 3,56 za takie zapisy to są tanie, tanie naprawdę koszty. W pewnym momencie rzeczywiście można było powiedzieć, że na Facebooku mieliśmy troszkę taniej te koszty niż w tej kampanii Discovery.
ale troszeczkę inny grupa odbiorców jest w przypadku tej kampanii Discover, jak robiliśmy to w Google, a troszkę inny grupa odbiorców w przypadku Facebooka. Więc to, że to tutaj było drożej, to naprawdę nie ma jakiegoś tam bardziej… musicie liczyć z tym, że na pewno jeżeli będziecie na Facebooku, potem uchronicie to w Google, to w Google będzie drożej. Ale musicie pamiętać, że to jest troszeczkę bardziej inny typ użytkownika, jeśli chodzi o Google. No i słuchajcie, jeśli chodzi o strategie takie, też na przykład my robiliśmy taką bardzo, naprawdę niewielką kampanię, bardzo niewielkim kosztem robiliśmy, tam wydaliśmy całe 100 zł.
Ale chodziło nam o to, żeby jak najwięcej osób obejrzało, to były na zasadzie wyszukiwane hasła e-commerce, czyli to, co mówiłam, czy Instagram robił w bardzo podobnych zamiarach interesowanie, czy też kanały e-commerce, czyli wybieraliśmy jakieś tam duże kanały e-commerce. I robiliśmy taki właśnie maszklad internetowy, ale nie wiesz, jak go sobie sprzedać, taki filmik. I słuchajcie, bardzo dużo obejrzeń. 891 obejrzeń. Ogólnie tanie, tak? Obejrzenia, 11. Ale nam nie do końca chodziło, słuchajcie, o to, bo zobaczcie, konwersji niewiele, było tam 8, ale nie bardzo temu nam, czyli ta rejestracja, tak? Nie bardzo nam o to chodziło. Tej kampanii bardziej nam chodziło o to, żeby sobie zebrać grupkę ludzi, którzy obejrzeli.
I potem móc to wykorzystać już typowo do kampanii Performance Max, To są sygnały o odbiorcach, czyli tak naprawdę to nie jest o kierowania, absolutnie to nie jest kierowanie, ale to jest taki sygnał, gdzie ona mniej więcej na tej podstawie Uczy się mniej więcej, jaki może być nasz odbiorca, nasz klient. Nie może się tego kreować jako kierowania, bo tak nie można tego odbierać. I w ogóle tak, że jeżeli znacie te performance maxy i dodajecie tam wszystkich użytkowników z witryny, a nie dodajecie tych, co skonwertowali albo kupili w sklepie, to też robicie bardzo błąd. Jak już dodajecie te sygnały, to nie na zasadzie wszystkich użytkowników, to na przykład kupili. albo wypełnienie formularza, czy takie sygnały warto jej dawać. Tutaj właśnie było tworzone twoje dane.
W tej kampanii podawaliśmy te grupy z poprzedniej kampanii. odbiorców. No i co? No i bardzo fajne wyniki też udało się tym właśnie osiągnąć. Tam 504, tak, 195 rejestracji, tak, więc też fajnie. Tylko mówię, tu już typowo YouTube nie służył do końca do tego, żeby konwersje, tylko służył do tego, żeby dać tej kampanii za niewielką kwotę, 100 złotych wydaliśmy tam tej kampanii, żeby dać jej jakąś tam próbkę danych, tak, o tym, na czym ona ma się w tej kampanii Performance Max skupiać, bo nie do końca Performance Max, To są kampanie automatyczne, ale jak je uruchomicie na początku, to możecie liczyć z tym, że nie będzie z nich fajnych wyników. Szczególnie jak macie nowe konto, nowe wszystko itd.
Nie, one są dobre, ale one potrzebują danych, dlatego w jakimś tam stopniu już czasem się uruchamia taka kampania Performance Max, aczkolwiek przedstawiciele Google wam powiedzą, że już tak uruchamiali. My jako specjaliści nie do końca się z tym zgadzamy. No i słuchajcie. Dlaczego tak naprawdę wiele firm nie jest w stanie osiągnąć podobnych wyników, o których pokazywałam? Ponieważ po pierwsze, nie rozumieją, że nie wszystko da się promować w Google. I to jest prawda. I ja się z tym zgadzam. Nie wszystko da się promować w Google, tak samo nie wszystko da się promować w Facebooku, w TikToku, w Pinterestie i tak dalej. Tak, każde środowisko reklamowe ma jakieś tam swoje możliwości, nie wszystko da się tam zrobić. Następnie, nie mierzą wyników, więc nie są w stanie nic poprawić. To też prawda.
Czasami jest tak, że właśnie nie mierzą. albo na przykład puszczamy kampanię na YouTube na użytkowników, którzy oglądają jakiś film, czego nie bierzemy sobie tych grup użytkowników, którzy obejrzeli ten filmik, i potem próbujemy jakoś nie wykorzystujemy, czyli nie analizujemy danych. A jak tego nie analizujemy, to tu nas cokolwiek tak naprawdę poprawić, żeby było lepiej. dalej, słuchajcie, na pewno nie potrafią zadbać o powracający użytkowników. To właśnie o tym wszystkiego też powiedziałam, z tym właśnie, żeby nie. . . nie skupiamy się, tak, na tych powracających. A jak się skupiamy, to skupiamy się tylko i wyłącznie na jakiejś takiej garstce ludzi, którzy odwiedzali naszą stronę internetową. I to też jest błąd. No i słuchajcie, nie budując strategii, tylko pojedyncze reklamy. To też jest tak ważne, że czasami skupiamy się uruchomić reklamę i już. Nie.
Tak jak wam pokazywałam, tak, 100 zł wydałam, wydaliśmy tę reklamę, a chodziło nam tylko i wyłącznie o to, żeby Performance Max mieć tę próbkę danych. Ale to była strategia taka, to nie było na zasadzie, mogliśmy po prostu puścić Performance Max i nie. Mieliśmy strategię taką, że najpierw próbujemy zebrać sobie jakąś tam próbkę dla niej i dopiero później, szczególnie, że my w Google nie uruchamiamy stop reklam, Nasze konto tak naprawdę czasami, bo tak jest, dla nas, bardzo dużo mamy różnych branż, ale jeśli chodzi dla nas to w Google, bardziej działamy w Facebooku. W tym momencie często jest tak, że uruchamiamy w Google reklamy, wiadomo, jakiś webinar, ale to nie jest aż tak, wiecie, że aż taka stałość. W tym momencie musieliśmy dać w krótkach danych tych performance banks, żeby ona mogła dobrze działać. Często to jest właśnie błąd.
Ktoś stara się uruchamiać tylko i wyłącznie na tych reklamach, a nie buduje tych strategii. No i słuchajcie, bardzo często początkujący reklamodawcy są atakowani przez doradców w Google lub Facebooka, których cel jest dość rozbieżny z celem reklamodawcy. Nie wiem, może tutaj pewnie specjaliści, którzy są, się ze mną zgodzą, ale często właśnie tak jest, że rozmawiamy z tymi przedstawicielami Google, czy też Facebooka. I powiedzcie mi tak, ja często widzę, jak z nimi rozmawiam, że oni nie patrzą na zasadzie takiej, że ile było zakupów, jakiej było wartości, a jeszcze, a nie daj Boże, jaki był ROAS. Nie, na to w ogóle nie patrzą. Oni się skupiają na tym, co było robione, co jeszcze można by było zrobić. Co jeżeli chodzi o Google, to troszeczkę poszło do przodu. Na szczęście. Ci już są bardziej świadomi.
Ale też mieliśmy sytuację, gdzie klient prowadził sobie kampanię sam z pomocą przedstawiciela Google. W pewnym momencie poprosił agencję. Wyszliśmy współpracy z klientem, weszliśmy na konta. Już za jakiś czas popracowaliśmy też z Google. Oni cały czas tutaj byliśmy i mieliśmy spotkania. klient Google tak naprawdę okazało ustawić docelowe CPA na ich poziomie. I tak rzeczywiście. Co dalej robimy? Jakieś sieć reklamową uruchamiamy itd. ? W pewnym momencie usunęliśmy docelowe CPA. Klient skoczył, wyniki poszły do góry, kosz konwersyjny poszedł do góry. To jest normalne zjawisko. Wtedy ta kampania była przez docelowe CPA zablokowana. Wiadomo, do tyle CPA, czyli koszt pozyskania. Ustawiliśmy powiedzmy 10 złotych i taki chcemy koszt pozyskania i w pewnym momencie może być tak, że jak macie za niski CPA, ta kampania przestanie dodawać.
I to jest normalna kolej rzeczy. No i my jako agencja troszeczkę. . . poszliśmy w inną strategię niż miało Google i uwolniliśmy tą kampanię. Wstawiliśmy to w strategię maksymalizującą liczbę konwersji, bo to była kampania leadowa, to nie była kampania. . . I w tym momencie, słuchajcie, tak, przez pierwszy tydzień było droższe, ale później było dużo lepiej, udało się poprawić i współczynnik konwersji, udało się dużo obniżyć koszty. Czyli naprawdę w pewnym momencie, tak, algorytmy zaczęły, zmieniliśmy całkiem im model działania, tak? Oni się skupili na tym, że maksymalnie. Więc te koszty, że poszły do góry, to jest normalna w każdej rzeczy. I każdy tym powie. Specjalista, który nie więcej, że tak może być. Ale to nie znaczy, że z czasem to jest dobra droga i że to spowoduje.
I z czasem jak najbardziej znów możemy mieć ten docelowy CPA. Ale to jest jakieś tam na pewno lepiej, gdzie typowo już ta kampania jest nauczona. I lepiej próbować z niej wyciągnąć jak najwięcej, w tym, że jeszcze ma potencjał. I słuchajcie, próbować uruchomić obok nowe. Dlatego czasami jest tak, że jesteśmy atakowani przez takich specjalistów, których interes nie jest taki, jaki by był interes Wasz. A na wasz sukces w biznesie składa się z innych małych elementów. To nie tylko to, o czym mówiłam na dzisiejszym webinarze. Słuchajcie także wasza oferta. Musicie się z tym liczyć, że to nie tylko tak, że zawsze musicie patrzeć, jaka jest wasza oferta, jaki są ceny, sposób prezentacji, jaka jest unikalność. Także gruba docelowa, znając jej potrzeb, pragnień, przekonań i bólu. Tak samo jak tworzymy treści reklamowe.
oddziałują na ten ból tego użytkownika. Przewaga konkuracyjna, ścieżka zakupowa, sprzedażowa, reklama, przekaz, dopasowanie do miejsca w cieszce, sposoby komunikacji, ale także realizacja usługi klienta, jak to wygląda, jak robicie tę usługę klienta. Te wszystkie elementy składają się na wasz sukces w biznesie. Nie tylko wyłącznie puścić reklamę i już. To nie działa. Jeżeli nie osiągnisie satysfakcjonujących wyników, prawdopodobnie popełniacie błąd. Gdzieś tam jest jeden z tych obszarów. Gdzieś tam coś jednak jest nie tak. Pytanie pewnie w którym? Dochodzimy do momentu, że przychodzicie na webinary, słuchacie tych rzeczy, próbujecie to uruchamiać, a może przyczyna jest gdzieś indziej. Nie tylko i wyłącznie w tym, że reklama może jest okej, Gdzieś indziej jest ten problem. Na stronie internetowej jest ten problem. To powoduje, że nie do końca reklamy są złe.
Tylko gdzieś tam jest inna przyczyna tego, że nie możemy osiąść tych zadowalających, satysfakcjonujących wyników. Ja mam dla Was taką małą podpowiedź, która jest indywidualna, dopasowana do Waszych potrzeb, możliwości, do Waszej strony www. Ale tak, że na pewno możliwości Waszego biznesu. Moja propozycja to taka bezpłatna analiza Waszej największej szansy marketingowej. O co chodzi? Zaraz tutaj Wam dam taki przycisk. Zaraz, zaraz, jeszcze nie, powiem o co chodzi. To będzie później, trochę mi się wcześniej dał. Jak wygląda taka analiza? Tak wygląda tak, że to, co mam proponuję, to taka rozmowa. Rozmowa na zasadzie takiej, że my wypytamy was o kluczowe elementy wpływające na skuteczność działa marketingowego. Jaka jest wasza oferta, znajomość grupy, potrzeb, pragnień, przekonań, bólu, przewagę konkurencyjną, jej komunikację, zaplanowaną ścieżkę zakupową, także dotychczasowe działania reklamowe i skuteczne, sposobie komunikacji, oferty, wasze przewagi, jak realizujecie obsługę klienta.
I to wszystko, jak tak naprawdę, wiadomo, to nie jest tak, że musicie nam, wiadomo, to jest na zasadzie luźnej rozmowy, słuchajcie, ale my na podstawie tej takiej luźnej rozmowy możemy to zestawić z naszymi doświadczeniami. Doświadczeniami, gdzie przeprowadziliśmy bardzo dużo kampanii, gdzie wiemy w danej branży, co najlepiej działało, czy to robicie, czy tego nie robicie, bo mamy doświadczenie w tej branży jak najbardziej, i to u was to działało, to działało, i czy wy to robicie. I nawet jeżeli zacie taka potrzeba, to możemy przeprowadzić taką analizę waszych kont reklamowych, bo w których już działaliście, i także wskazać, co tam było źle, co tam było dobrze, co warto by było poprawić. I słuchajcie, Także podpowiemy jedną kluczową zmianę, którą musicie zrobić, którą w największym stopniu musicie wprowadzić. aby poprawić wyniki. Także podpowiemy, jak to zaimplementować i zaproponujemy, jak możemy w tym pomóc.
Oprócz tego, jaki kanał reklamowy będzie skuteczny w swoim biznesie. Może do tej pory problem był kanał reklamowy. A może problem był, że jesteście w tym kanale reklamowym już tyle czasu, że warto by było spróbować do swojej strategii dodać inny kanał reklamowy, który by spowodował, że od razu te wyniki, to wszystko by się poprawiło. jaki burzak reklamowy pozwoli ci skutecznie zawalczyć o klientów z konkurencją, także ile czasu będzie się potrzebować na uzyskanie satysfakcjujących wyników. No i słuchajcie, jakiego zwrotu z nakładów na reklamę możesz spodziewać w tym czasie? Wzrotów na reklamę czy też CPA, bo tutaj wiadomo, to trzeba różnie, w zależności czy macie branżę usługową, czy macie sklep internetowy. Normalnie taka analiza kosztuje 290 zł. To jest taka cena u nas.
Ale dla pierwszych 20 uczestników tego webinaru mam to za taką analizę za 0 zł. I słuchajcie, no właśnie. . . Przestańcie mi jeszcze chwilę, bo nie stworzyłam przycisku. Tak się dzisiaj wszystko spieszyłam, że zapowiem wam stworzyć przycisk, ale już to robię. Tutaj u góry jest przycisk i dla pierwszych 20 osób taką analizę przeprowadzimy za darmo. Natalia dodała link do tej analizy, tutaj możecie też zlinka. Ale naprawdę dla pierwszych 20 osób za darmo to jest bardzo luźna rozmowa. Nie ma tam jakichś. . . i też jest okres europółwakacyjny, też to oczywiście rozumiemy. Jeżeli będzie taka sytuacja, że nie możecie rozmawiać, to umawiamy się na inny termin.
Tutaj nie ma oczywiście żadnego problemu, ale też słuchajcie, jeżeli będzie taka sytuacja, że na przykład w Polsce jest to bardzo trudne. że w tym momencie dzwonimy i coś robicie, to też nie ma problemu, umawiamy się na inny termin. Jeżeli nawet będziecie 21 osobą, to też się nie przejmujcie. To nie jest tak, że my już pobieramy Wam, nie wiadomo, 290 zł, nie, to tak nie działa. Na zasadzie już wtedy jest rozmowa, to nie jest nic zobowiązującego na pewno. Więc naprawdę warto, mówię, pierwsze 20 osób tego webinaru, mówię, za darmo. Bardzo warto. skorzystać z tym, że to jest spojrzenie troszeczkę inaczej. Ludzi, którzy mają jakieś tam doświadczenie już w różnych biznesach, przeprowadzili bardzo dużo kampanii.
Jesteśmy na rynku 20, słuchajcie, 3 lata, tak? Więc już działamy w bardzo różnych środowiskach, tworzymy strategie i też nie na zasadzie tylko, słuchajcie, strategii na zasadzie ten kanał i ta reklama i tak dalej. Nie. My też patrzymy, to jest już pod względem bardziej biznesowym. Tworzymy takie strategie, też patrzymy pod względem tego, jaka macie stronę internetową, pod względem właśnie takim już głębszym waszej oferty, waszej też, doradzamy pod względem także biznesowym. Więc to jest już taka, mówię, bardziej głębsza analiza, dlatego mówię, to jest na zasadzie dla pierwszych 20 tylko uczestników, dajemy taką, że to jest analiza za darmo. No i słuchajcie, co mówię o klienci, tutaj też jest bardzo ważne, że np. tutaj jest. Dziękuję jeszcze raz za wyczerpującą i inspirującą rozmowę. bardzo chętnie skorzystając z opcji darmowego audytu. Zanim podniosę dostęp do konta, chciałam podpisać NDA.
Na pewno macie tak. Dokładnie. Więc to też jest tak, że powiedzmy boicie się dawać nam takie dostępy i my to rozumiemy. My sami byśmy się bali, nie wiadomo gdzie dostać. No i wtedy podpisują umowę o zachowaniu poufności i wtedy na legalu, bez obaw, dajecie nam dostęp do konta i wtedy patrzymy, co tam do tej pory robiliście, czy robiliście to dobrze, czy robiliście to jednak może, jednak nie tak, jak powinniście to robić. Pani Adamie, dzięki za rozmowę. W nowym roku będziemy wracać do agencji za pytaniem. Taka rozmowa okazała się, że nawet chcieli jeszcze bardziej. Ja nie mówię, że nie będziemy wam proponować współpracy. Będziemy wam proponować współpracę z nami. Ale to nie jest coś zobowiązującego. że wy może już musicie z nami podpisywać te umowy.
Nie, to nie jest tak. Natomiast na pewno będzie taka propozycja i nigdy tego nie ukrywamy, czy ja, czy Mariusz. Natomiast na pewno, słuchajcie, ludzie są zadowoleni z tych rozmów, bo dużo, troszeczkę inaczej, dużo im to wnosi. I tutaj także dziękuję za własną konsultację, polecam mocno, gdzie pan Krzysztof nawet nam zostawił polecajkę. Tak samo Agata, te konsultacje pomagają. Ja również polecam, jestem właśnie w trakcie poprawiania tematu oczyszczaczy niehalatorów. Tak, bardzo trudny temat oczyszczaczy niehalatorów, a troszeczkę inaczej do tego. Właśnie pomogliśmy pani Joannie i rzeczywiście bardzo to też pomogło. Troszeczkę inaczej, inne spojrzenie było. Więc naprawdę zachęcam Was. Tutaj jest przycisk, który właśnie. . . przez który możecie się na taką konsultację. To napisałam analizę, bo było krócej, natomiast to taka konsultacja. Naprawdę bardzo fajna rozmowa z naszym specjalistą do spraw strategii, Adamem, gdzie i Klaudia.
Klaudia też tutaj będzie. Pewnie też ktoś może coś sklawią, bo to tutaj dwie osoby. Więc naprawdę zachęcam Was do tego. No i słuchajcie, mój prezent. Prezent tutaj, Natalia zaraz klei Wam link, niech ktoś zobaczy czy to działa, czy jest poradnik, czy się to wszystko otwiera, żebym była pewna. Niech ktoś mi napisze, czy jest ok, działa. Super, fajnie, dobra. Czyli jest ok. No i słuchajcie, czas na pytania. Przejdę sobie na ten tryb Q&A. Tutaj tak, ABC SEO pyta, czy można potem obejrzeć, jak najbardziej będzie dostępny przez 24 godziny. Już zazwyczaj tak robię. że zawsze są różne sytuacje, że nagle wypadną, że ktoś tam gdzieś tam. . .
I te 24 godziny później, po zakończeniu webinaru, kiedy już zgrałam to wszystko i ustawię, i będę mogła wam wysłać maila, to od momentu, kiedy tak naprawdę 24 godziny będzie dostępne nagranie, gdzie będziecie mogli sobie tam mieć link, tak? Będziecie mogli sobie obejrzeć nagranie z tego dzisiejszego webinaru przez 24 godziny, więc spokojnie jeszcze sobie, zawsze warto wszystko przeanalizować. Więc będzie. Tylko nie wiem, czy to będzie o godzinie 13 czy będzie o godzinie 16. Trudno mi powiedzieć. Mówię, to z różnych tam rzeczy wynika, ale na pewno będzie. Na pewno powinien być dzisiaj ten mail. No tutaj fajnie by było coś, to masz pytanie o YouTubie, jak alternatywa dla Google Ads. Dla mnie YouTube i Google Ads to są słuchajcie, już o tym mówiłam, to jest bardzo podobne.
To jest środowisko rzeczywiście reklamowe, bo tam jest wideo i troszeczkę innymi prawami się rządzi, ale to jest jakaś część Google Ads. I tutaj większość reklamu są te reklamy must have, gdzie je się nie uruchamia przez kampanię na Google Ads. ale w większości tak naprawdę te wszystkie reklamy, o których się mówiłam, to jest na zasadzie kampanii Google Ads. Wiadomo, też chodzi o to, że ten Google, wiadomo, jemu też zależy na tym, uruchamiając taką potężną platformę jak Google Ads, tutaj próbuje już maksymalnie wykorzystać, żeby to wszystko ze sobą można było połączyć, więc jak najbardziej dla mnie to jest tak naprawdę coś podobnego, YouTube i Google Ads, a może dlatego, że właśnie uruchamiamy takie reklamy i dlatego tak to traktuję. Można, jak najbardziej Szymon, można promować na zasadzie swojego kanału na YouTube.
Tak, jeżeli na przykład jesteśmy po fokusu treści, tak, jak najbardziej. Też tak można. A już nie tylko po opisu masynalnym. Tutaj ktoś zapytał, pamiętam to pytanie, że czy trzeba się zdecydować na jedną z tych trzech możliwości, czy można wybrać trzy. Nie trzeba. Można wybrać i ci, co wpisywali w szkiwarkę hasła, i na przykład linki konkurencji. Można. Jak najbardziej. Te trzy nawet można wybrać. Jednocześnie. Nie trzeba tego oddzielnie traktować, można i razem. I tak często też robimy. Na przykład ci, co wyszukiwali te hasła i ci, co na przykład byli na snach naszej konkurencji. Bardzo często. I aplikacji tak samo. Więc można.
Czy można zrobić konkretne reklamy pod konkurencję? Nawet konkretny ich film na YouTubie, nie, konkretny, znaczy możemy wybrać ich film na YouTubie, jeżeli rzeczywiście jest dużo, ma dużo popularności w XVIII latach, jak najbardziej, tak, to możemy. To pewnie o to chodziło, Mariusz, że można zrobić konkretną reklamę pod konkurencję, nawet konkretny ich film na YouTubie, o to nie, no wiadomo, możemy wyświetlać się, wygadzcie o tym film, ich, tak, i wyświetlacie się gdzieś tam obok czy też w trakcie. Natomiast tak, tak jak najbardziej możemy. Ale to też pamiętajcie, że Ksiuko to nie mówili, a ja mówiłam, a to jest nieprawda. To nie jest tak, że wszystkie, one muszą być duże, mieć dużą oglądalność. Te kanały tak samo, muszą być duże kanały. Jakiś malutki kanalik Google nie zgodzi się nigdy na to, żeby tam uruchomić reklamę.
To tak samo w sklepie działa w przypadku kluczowych w sieci wyszukiwania. Niektórym się wydaje, że na wszystko da się puścić reklamy. Nie, bo jeżeli dana fraza ma małą liczbę wyszukiwań, Google nie uruchomi na to reklamę. Tak samo działa w YouTubie, słuchajcie. Jeśli tak, to rozumiem, że musiałbym nagrać 7-15 sekund film reklamowy, wrzucić je na YouTube jako niepubliczne i wtedy mogę. . . Tak, dokładnie. Mniej więcej o to właśnie chodzi. I możesz to ogarnąć jako niepubliczne, ale możesz jako i publiczne, tak? Gdzie chcesz, żeby wszyscy je widzieli. Ale nie może być prywatne. Musi być jako albo publiczne, albo niepubliczne. Czyli klakson ustawiamy tak samo, tylko wracając do misterii niedomowej, skoro ogląda się to. No ogólnie, jeżeli dodajemy szorty, to musimy się liczyć z tym, że one mają być w pionie.
Szczególnie, że jak dodajemy do naszego kanału, to dodajemy ten hashtag szorts, tak? I one muszą być w pionie, jak telefon. I tutaj to jest wymóg, słuchajcie. Znaczy wymóg, no, może by było i też inaczej, ale to jest najlepsza oglądalność. To najlepiej wygląda, tak? Jak to jest typowo w pionie. Tak, słuchajcie, może być audio. Ja o tym jeszcze nie mówiłam na dzisiejszym webinarze. O tym jest reklama typowo podcasty, audio ads. Też rzadko niestety stosowana reklama. Ona też, mało tak naprawdę o niej się mówi. Ale też jest coś takiego jak audio ads, jest taka reklama, też typowo podcasty. Jak najbardziej. Fajna reklama. Jeżeli ktoś robi takie podcasty, bardzo, bardzo polecam, żeby używać tej reklamy. W którym typie kampanii na YouTubie zauważysz największe konwersje i kliknięcia? Typ kampanii? To ja powiem, że kampania tak naprawdę. . . Tak.
Konwersje i kliknięcia. . . mogę mieć jak najwięcej kliknięć, a niekoniecznie konwersji. Więc tutaj też kwestia bardzo podobna do celu, bo my mamy naszą celem jest sprowadzenie jak najwięcej ruchu na stronę, a niekoniecznie konwersję. Może postępców użytkowników potem łapiemy. Więc tutaj nie można powiedzieć, że to i to w jednej kampanii, ale tak naprawdę musimy na pewno patrzeć na zasadzie też o tych celach, o których mówiłam, bo jeżeli na przykład typowy cel, żeby sprowadzić jak najwięcej, o tym mówiłam przy tych formatach reklamowych, o tych celach, na pewno kampania. . . Discovery w jakimś tam stopniu generuje konwersje, ale to też, słuchajcie, to nie jest taka prosta sprawa, która najwięcej.
Bo na przykład ja znam, tak jak pokazywałam, pobranie tego e-booka, to były zwykłe kampanie z filmikami do pominięcia, gdzie tak naprawdę i fajne były wyniki. Więc tutaj kwestia jest taka, że tak naprawdę bardziej pod cele trzeba, bo już Google też wprowadziło takie możliwości celów. i bardziej skupiać się na typowo kampanii, formaty YouTube, gdzie typowo świadomość, w Ampery na przykład. Tutaj nie wyobrażam, żeby w Ampery w jakimś tam stopniu dobrze konwertowały, to są typowo formaty reklamowe pobądowanie świadomości. Ale są też kampanie Discovery, kampania Discovery była stworzona typowo kampanią pod konwersję, Google ją stworzyło. Ale też jeżeli dacie bardzo mały budżet na nią, to może być taka sytuacja, że ona Wam nie będzie konwertować, a będzie działała jako typowo kampania Tak też jest. Więc ja osobiście mówię o Discovery.
Używam po oczyszczalni ścieków na przykład. No w barze oczyszczalni, tak. Oczyszczalnia ścieków, czy tam jakieś tam pojemniki na paliwo i tak dalej. No i słuchajcie, ona mi sprzedaje, tak. Więc trudno na ten moment powiedzieć, że wskażę Wam na pewno, ta kampania Wam da najwięcej konwersji. Czy od stawa w tworzymy? Mamy programistów, mamy dział programistyczny. Tutaj Marek, jeżeli jesteś z taką stronką, to jak najbardziej możesz się ode nas odezwać, zapytać itd. Mamy dział także programistów. Mamy głównie działy od Facebooka, mówię od różnych mamy specjalistów. Tutaj Michał spytał o case study dla reklam z branży B2B produkcji filmowej, usług produkcyjnej fotografii i innych mediów. Tutaj Michał proponuje tak naprawdę, nie będę omawiać czy tak, proponuję, żebyś się do nas odezwał po prostu. I wtedy możemy bardziej porozmawiać.
Jest ta bezpośrednia analiza, na zasadzie taki, że gdzie typowo już porozmawiamy o konkretach. Bo mówię, tutaj już też ja mam też określone czasowe możliwości, więc. . . Jak najbardziej też działamy w branżach B2B. Co prawda, nawet stricte webinary, Mariusz bardzo często robi webinary, szef nasz, właśnie typowo w branży B2B, więc może w ostatnim czasie mniej, ale na pewno jakby się troszeczkę cofnąć, to takie webinary też były u nas robione. Ok, słuchajcie, ja nie widzę więcej pytań chyba. Wybałem wszystkie. Jeżeli coś nie odpowiedziałam, to nie tak, że coś specjalnie, tylko po prostu przepraszam, bo nie widzę. Nie widzę, żeby były jakieś jeszcze pytania. Dobra. Nie widzę, więc dobra. Ok. Słuchajcie, jeszcze raz przypominam, że jest możliwość tej konsultacji, luźnej rozmowy, naprawdę, gdzie możecie dużo rzeczy się dowiedzieć, bo może. . . a słuchajcie, naprawdę, z tym, że naprawdę. . .
to co widać, to co mówią ci, co skorzystali z tej konsultacji, to widać, że naprawdę one są warte. Tu widzę, że jeszcze są miejsca, więc jeszcze traficie na to darmową, za 0 zł, bo jeszcze widzę, tutaj nawet mam listę, to widzę, że jeszcze są miejsca, więc jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia, no to słuchajcie, warto. Okej. No i słuchajcie, z mojej strony to wszystko. Dziękuję za uwagę. Za tydzień też będę prowadzić webinar. To już będzie webinar ostatni przed moim urlopem, później idę na urlop. Będzie troszeczkę inny webinar, będzie TikTok, Instagram. Więc będzie informacja o tym pewnie. Na razie jeszcze nie ma do końca, ale będzie o tym informacja. Pewnie dostaniecie taką informację, czy też na naszych socjalach, wszędzie jest informacja o tym webinarze.
A później już przypuszczam, że to jakiś czas Mariusz, bo ja się wybieram wtedy na urod. Trochę odpocząć. Dobra, okej. No to słuchajcie, dziękuję za uwagę. Tutaj zostawiam swoje dane, jakby ktoś chciał się kontaktować bezpośrednio do mnie. No i co? No i zapraszam na następne nasze webinary. I mówię, ktoś jeszcze? Jest jeszcze link, ostatnie jeszcze sekundy, więc jakby ktoś jeszcze chciał, to zapraszam, żeby skorzystać, porozmawiać po prostu z osobami, które jakieś tam doświadczenie w tym marketingu internetowym w różnych branżach mają. Ok, dobra. No to co? Do usłyszenia, do zobaczenia. Cześć Wam. .
By visiting or using our website, you agree that our website or the websites of our partners may use cookies to store information for the purpose of delivering better, faster, and more secure services, as well as for marketing purposes.