VIDEO TRANSCRIPTION
No description has been generated for this video.
Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Nie zapomnijcie zasubskrybować oraz zafollowować mnie na Facebooku! Dzień dobry, Szanowni Państwo, w tej części spotkania przedstawię Państwu zagadnienia wymagane na egzamin.
Tutaj Pani Ewa prosi o powtórzenie pytań z części wspólnej, ponieważ nie mogła zamontować. Dlatego przeczytam tutaj te zagadnienia jeszcze raz, żeby mieć pewność, że tutaj Pani Ewa również ma dostęp do tych zagadnień. Także zagadnienie numer jeden jest następujące. Produkt leczniczy sporządzony w apteczce, zgodnie z recepturą, przeznaczony do wydania w tej apteczce, to lek apteczny. Przegadnienie numer dwa. Większość leków przechowuje się w temperaturach 15-25 stopni. Większość leków przechowuje się w temperaturach 15-25 stopni. Zagadnienie numer trzy. Wielgotność panująca w pomieszczeniach przeznaczonych do przechowywania produktów leczniczych najczęściej nie może przekraczać 70%. Zagadnienie numer cztery. W Polsce największą grupę opakowań, stanowią opakowania wyprodukowane z wymiarami.
W Polsce największą grupę opakowań produktów leczniczych stanowią opakowania wyprodukowane z tworzyw sztucznych. Zagadnienie numer pięć. Pani Jana pisze, że tyle razy wstajemy do pytania, że się nauczy na egzamin w trakcie tego szkoda. Ja chciałabym, żeby każdy z Państwa miał problemy z wyznaniem tego egzaminu, a przede wszystkim nie tracił pewnie i tak mało swojego czasu na tym, by się tego wszystkiego uczyć. Pytania są bardzo główne i bardzo proste, ale mimo wszystko na pewno mają w trakcie dużo innych zajęć i dużo nauki, także tutaj to są zagadnienia typowo teoretyczne, które zawsze wszędzie można znaleźć. Nie ma co tutaj Państwu obaczać jeszcze takimi pytaniami. Zagadnienie piąte. Polimerem o największym znaczeniu dla opakowalnictwa farmaceutycznego jest polietylem.
Zagadnienie numer sześć. Szkło obojętne, borogszemianowe, szkło obojętne, borogszemianowe z dodatkami tlenku boru, zasadowego tlenku gliny. Szkło obojętne, borogszemianowe z dodatkami tlenku boru, zasadowego tlenku gliny lub tlenków metali, ziem alkalicznych to szkło typu pierwszego. Szkło obojętne, borogszemianowe z dodatkami tlenku boru, zasadowego tlenku gliny lub tlenków metali, ziem alkalicznych to szkło typu pierwszego. Zagadnienie numer siedem. Szkło sodowo-wapniowo-grzemianowe, szkło sodowo-wapniowo-grzemianowe o modyfikowanej powietrzki zawierające dodatki tlenku sodu i tlenku wapnia o wysokiej odwormości hydrolytycznej to szkło typu drugiego. Szkło sodowo-wapniowo-grzemianowe o modyfikowanej powietrzki zawierające dodatki tlenku sodu i tlenku wapnia o wysokiej odwormności hydrolytycznej to szkło typu drugiego. Zagadnienie numer osiem. Polichlorek winylu PVC charakteryzuje, i tu jest odpowiedź, umiarkowana przepuszczalność dla gazów i para.
Polichlorek winylu PVC charakteryzuje, umiarkowana przepuszczalność dla gazów i para. Zagadnienie numer dziewięć. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego jest wymagane dla odpowiedź produktów leczniczych roślinnych. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego jest wymagane dla produktów leczniczych roślinnych. I ostatnie zagadnienie, zagadnienie numer dziesięć. Kierownikiem punktu antycznego może być technik farmaceutyczny posiadający trzy leknizdaż w antykach ogólnodostępnych. Szanowni Państwo, z tego wykładu również obowiązuje Państwa dziesięć zagadnień, jeżeli chodzi tutaj o znakowanie opakowań i instrukcję użytkowania ulotek. Także teraz przedstawię Państwu te dziesięć zagadnień z tego przedmiotu. I tutaj zagadnienie numer jeden, pytanie jest długie, także podrób tu je. Zagadnienie numer jeden, wymagania dotyczące oznakowania opakowań produktu leczniczego i treści ulotki.
Wymagania dotyczące oznakowania opakowań produktu leczniczego i treści ulotki oraz zakres dostępności treści ulotki w formie właściwej dla osób niewidomych i słabowidzących. Wymagania dotyczące oznakowania opakowań produktu leczniczego i treści ulotki oraz zakres dostępności treści ulotki w formie właściwej dla osób niewidomych i słabowidzących. Pokreśla rozporządzenie ministra Zgrowia w dniach dwudziestego lutego dwa tysiące dziewiątego roku. Zagadnienie numer dwa, skrót ODT. Zagadnienie numer dwa, skrót ODT. Z dnia dwudziestego lutego i odpowiedź dwa tysiące dziewiątego roku. Zagadnienie numer dwa, skrót ODT oznacza lek ulegający rozpadowi w jamie ustnej. Zagadnienie numer trzy, skrót SR oznacza lek o spowolnionym uwalnianiu. Zagadnienie numer cztery, skrót SR oznacza lek o spowolnionym uwalnianiu. Zagadnienie numer cztery, skrót SR oznacza lek o spowolnionym, przedłużonym uwalnianiu.
Zagadnienie numer pięć, skrót DIS oznacza tabletki do ustne do sporządzania zawysiny. Zagadnienie numer sześć, informacje zamieszczone w ulotkach leków gotowych drukuje się czcionką wielkości co najmniej osiem punktów typograficznych. Zagadnienie numer siedem, zaleca się by w wierszu ulotki było nie więcej niż siedemdziesiąt liter. Zagadnienie numer osiem, dla ulotek nie należy stosować papieru w ogramaturze mniejszej niż 40 gramów na metr kwadrat. Zagadnienie numer dziewięć, piktogram znaku drogowego zakazującego dotyczy leku silnie upośledzającego sprawność psychofizyczną. Piktogram znaku drogowego zakazującego dotyczy leku silnie upośledzającego sprawność psychofizyczną. I już ostatnie zagadnienie dziesiąte, piktogram znaku drogowego ostrzegawczego dotyczy leku mogącego zaburzać sprawność psychofizyczną. Piktogram znaku drogowego ostrzegawczego dotyczy leku mogącego zaburzać sprawność psychofizyczną. Piąte tego skrótu nie spadli, czy mogłabym prosić o powtórzenie? Oczywiście.
Skrót DIS, DIS, dwieki militerami, skrót DIS oznacza tabletki do ustne do sporządzania za wysiłek. Można prosić tylko jeszcze o dziesiąte? Dobrze. Piktogram znaku drogowego ostrzegawczego dotyczy leku mogącego zaburzać sprawność psychofizyczną. Czy jeszcze mogę coś Państwu powtórzyć? Czy ktoś z Państwa nie zdążył czegoś zanotować? Czy wszystko jest jasne? Czy dziewiąte i dziesiąte pytanie można powtórzyć? Pytanie numer dziewięć. Piktogram znaku drogowego zakazującego dotyczy leku, silnie upośledzającego sprawność psychofizyczną. I zagadnienie numer dziesięć. Piktogram znaku drogowego ostrzegawczego dotyczy leku, mogącego zaburzać sprawność psychofizyczną. Czy jest jeszcze jakieś zagadnienie do powtórzenia albo może jakiś temat do przeddyskutowania? Czy są jakieś tematy, które Państwo chcieliby poruszyć? Wskrót SR-E oznacza lek oskogolnionym myślnik przedłużonym uwalniają.
Czy jeszcze może są jakieś tematy, które Państwo chcieliby poruszyć, czy coś skomentować, czy podzielić się swoją opinią, czy poruszyć jakieś konieczne pytania? Czy jest jeszcze może jakiś temat, które Państwo chcieliby poruszyć, czy coś skomentować, czy podzielić się swoją opinią, czy poruszyć jakiekolwiek temat związany z wykładem, czy z egzaminem? To zapraszam serdecznie do dyskusji. Dobrze, chyba nie ma więcej pytań, także ja Państwu serdecznie dziękuję. Jutro rozpoczynamy wykładem o godz. 8 z oceny jakości ziół. Tak jak już wspomniałam, staram się znaleźć jak najwięcej najistotniejszych, cennych informacji, które Państwo mi przysłali. Nie na wszystkie znalazłam odpowiedzi, ale na większość tak. Także jutro z przyjemnością ja Państwu przedstawię.
I w takim razie jeszcze raz bardzo dziękuję i do zobaczenia jutro. Do widzenia. Ja mam pytanie do osób z grupy wrześniowej. Chcielibyście teraz przejść te pytania, zagadnienia do egzaminu końcowego? Ja też mam grupę do osób z grupy wrześniowej. Mam wydrukowany cały zestaw, 100 pytań na egzamin właśnie na naszym kierunku. I tutaj słuchajcie, nie ma żadnych zagadnień tych, które Pani podała. Jest 100 pytań i absolutnie żadnego zagadnienia tych 20, które teraz Pani podała. Pani powiedziała, że te zagadnienia przesława dopiero w środę. Ja rozumiem, ale tych pytań ma być tylko 100. To już jest zamknięta pula. Także my tych pytań na egzaminie, które Pani dzisiaj omawiała nie będziemy mieć.
Mogą mieć je osoby z grupy. . . z grupy marcowej. Ja tak wniosek wyciągam. Ja też tak, ja to sobie zanotowałam. Te wszystkie pytania mam zanotowane, te zagadnienia. Niemniej jednak wiem, że tamta grupa, która miała już egzamin, tam w marcu czy w lutym, oni mieli 100 pytań i my też mieliśmy mieć 100 pytań. Nawet kontaktowałam się z dziekanatem i to miało być 100 pytań. I teraz się dziwiłam, że jeszcze Pani dodaje pytania, więc to jest najprawdopodobniej dla grupy marcowej. Tak, Szanowni Państwo, ja przez każdym niekendowym zjazdem do środy mam obowiązek wysłać zarówno prezentację, jak i stylabo z przedmiotu, który zawiera 10 pytań, które właśnie Państwu tutaj dzieszytałam.
Także tak to wygląda od strony wykładowcy. Jeżeli w sobotę i w niedzielę mamy zajęcia, to ja w środę do środy muszę wysłać prezentację i te zagadnienia. W środę je wysłałam i uczelnia potwierdziła, że je otrzymała. Także dla kogo te pytania są, to trudno mi nie odpowiedzieć, ale ja je wysłałam w środę, bo tak byłam zobowiązana je w środę wysłać. Tak samo prezentację. Tak każdy wykładowca marze przedmiotowym zjazdem w środę musiał wysłać zarówno pytania, jak i prezentację. Także tak to wygląda z mojej strony.
No tak, a ponieważ dziekana miał obowiązek wysłania nam pytań na miesiąc przed egzaminem, no to my otrzymaliśmy pytania przed tym, jak ta Pani, która dzisiaj miała z nami zajęcia. No właśnie, mi też tak się wydaje, bo pytania tutaj z dziekana, to dostaliśmy 6 bodajże. Tak, ale z drugiej strony mamy właściwie, no ładnie podyktowane, mamy odpowiedzi wielokrotnie powtórzone, tak że nawet jeżeli zdarzyło, że one się posłuszą, to myślę, że nikt nie będzie miał problemu z tymi dwudziestoma zagadnieniami. Tak, ja mam pytanie, a chcecie Państwo teraz przejść te pytania? Macie czas na to i ochotę? Możemy, ja mam czas. Bardzo pięknie. Tak, fędznie. No to te pierwsze 10 to są te pytania.
Bardzo chętnie. A takie jeszcze z ciekawości spytałam, jeżeli chodzi o oceny jakości siu, ja już po pierwszej części podałam Państwu te 10 zagadnienia, te powoł techniczne z chromatografii i ze spektroskopii. Czy te pytania się pojawiły i czy wszystko jest dla Państwa jasne? Tak, pojawiły się. Wszystko jest jasne. Tak, tak. Dobrze, dobrze. Mamy odpowiedzi, dziękujemy bardzo. Cieszę się bardzo, że tutaj z tego tej naszej ludzko jest jasna. Cieszę się, że nie. Natomiast mamy wiele pytań po prostu od innych wykładowców, które są bardzo niejasne. A, to tylko ja tak podaję te pytania i odpowiedzi. Nie, nie tylko Pani, ale część wykładowców po prostu to znaczy dla mnie.
Są cztery odpowiedzi i musimy wybrać jedną, a tymczasem są wszystkie właściwe. Bo na przykład pytanie dotyczy jednego z ziół, tak, ale wszystkie odpowiedzi są prawdziwe. Mamy wybrać jedną, która jest najbardziej prawdziwa, tak? Słuchajcie, to może przeanalizujmy od pierwszego pytania. No dobrze, ale posłuchajcie, pierwsze 10 pytań to są pytania, które podyktował nam wcześniej ten Pan, który miał z nami wykład. Zgadza się, ale już na kontach, na grupach są niejasności, są gdzieś tam jakieś, że tak powiem, niewłaściwe odpowiedzi. Dlatego ja bym prosiła, żeby to pierwsze. . . Dobrze, to pierwsze B. Tak, pierwsze B. B jak Barbara. Tak, B jak Barbara.
Przepraszam, że Państwu przerwę, jeżeli ja już nie życzę tutaj Państwu potrzebna, tak że ja się rozłączę, jeżeli Państwo między sobą tutaj dyskutują te pytania, że ja już tutaj Państwa. . . Dzięki, miłego dnia. Dziękuję. Do widzenia. Pierwsze B jak Barbara, drugie C jak Celina, trzecie D jak Danuta, czwarte C jak Celina, piąte B jak Barbara, szóste A jak Celina. Przepraszam, muszę zacząć odmowa, bo nie zdążą, tak szybko idziemy, że nie zdążą. Jest. Jeden B, dwa C, trzy D, cztery C, pięć B, sześć A, siedem A, osiem D, dziewięć D, dziesięć B.
No i resztę trzeba się wspólnie zastanowić, tak? To po prostu ja przeczytałam teraz odpowiedzi, które były przez tego Pana, tak? Ja mam jednaste C. Tak, jednaste C. Dwunaste D. Tak samo mam. Trzynaste C, czternaste B, piętnaste B. Piętnaste A, te kota to są odwary, inkuzja to są napary. Tak? Piętnaste A. A tak, a dekota to co to są? Odwary. A jeżeli jest odpowiedź B, to możecie mówić B jak Barbara, bo nie zawsze jest to takie. . . Dobrze, czyli tutaj piętnaste będzie A, tak? Tak, a czternaste B jak Barbara, tak? Tak, B jak Barbara. Trzesnaste jest C. Trzesnaste C, siedemnaste B jak Barbara. Tak. Osiemnaste A jak Alina. Dziewiętnaste C. Czy ktoś ma inaczej? Nie, ja też chcę. C.
Dwudzieste C. Dwudzieste. Dwudzieste C. Ja też mam C. Dwudziesta jeden B jak Barbara. B? B jak Barbara. No jak? Dwudziesty jeden. B. Ja też mam B. Jeżówka purpura na C. Ja używam i na pewno B. Tak, ja też mam B. Dwudzieste drugie. Dwudziście jeden. Dwudziście jeden B jak Barbara. Tak, dwudziście dwa D. Ja mam D też. Czy ktoś ma inaczej? Dwa. Dwadzieścia trzy A. Ja też mam A. Dwadzieścia cztery B? Tak. B jak Barbara. Tak, B jak Barbara. Dwadzieścia pięć C jak Celina. Tak. Tak, ja mam C. C, dobrze. Dwadzieścia sześć B. C jak Barbara? C jak Barbara. Dwadzieścia siedem C jak Celina. C jak Celina. Dobra. Dwadzieścia osiem. No i właśnie tu mam dylemat. D. Ja mam D.
Ja też mam D. D. Czyli co? Dwadzieścia osiem będzie D jak Damuta? Tak. No tak mówią. No ja też mam D. No i w ramach notageny? Dobra. Dwadzieścia dziewięć B jak Barbara? Tak. Tak, B jak Barbara. A jakie urazy były na pewno? Na pewno jest, bo sprawdzałam w internecie. To dwudziestu ósme i urazy też. Przepraszam, proszę pani, bo mnie wyrzuciło przed chwilą. Nie mam od dwadzieścia pięć. Czy podacie mi? C. Jak Celina. Dwadzieścia pięć C jak Celina. Dwadzieścia sześć B jak Barbara. Dwadzieścia siedem C jak Celina. Dwadzieścia osiem D jak Damuta. I dwadzieścia dziewięć B jak Barbara. Dziękuję bardzo. A ja w dwudziestym szóstym przyjęłam trzymać. . . No to mówię, że przy tym dwadzieścia osiem urazy przewlekły, tak? Tak.
No to się zgadzam, ale tak. . . No ale są. Brakuje mi słowa, żeby. . . A w dwudziestym szóstym jesteście pewne tego B, tak? Dwudziesty szóstym. A czy znowu podpowodztwo pytania od. . . Adioksyny. Ja dwudziestę szóste sprawdzałam, też w internecie skaza się. Tak, tak. Polanie śmieci, ja też sprawdzałam. Tak, tak. Dobra, dobra. Większość tych pytań, one się powtarzają z tą grupą, którą się mi zbyła. Tylko ja nie mam akurat tych pytań z poprzedniej grupy. I teraz tak. . . To dwadzieścia dziewięć. Dwadzieścia dziewięća. Dwadzieścia dziewięć. Dwadzieścia dziewięć. B jak Barbara, tak? Tak. Dobra. Trzydzieści A, jak Alina. Trzydzieści jeden. B, jak Barbara. Tak. Trzydzieści trzy. C, jak Celina. Tak. Trzydzieści cztery. C, jak Celina. Tak.
Trzydzieści pięć. B, jak Barbara. Tak. Trzydzieści sześć. Nie, nie korzeń koki? D. Pani A? Nie, ja mam B. Ja właśnie, no właśnie, ale ja też tak pierwotnie zaznaczyłam jako makówki, ale w tamtej grupie, poprzedniej, oni wszyscy mieli zaznaczone jako korzeń koki. I uważacie, że to jest dobrze, bo ja też mam makówkę. Ja mam makówkę. Ja też, ale oni mieli zaznaczone i tam się nawet pytania u nas się powtarzają i właśnie mam dylemat. Słuchajcie, nawet jak w internecie sprawdzałam, no to makówka. Makówka, ja też sprawdziłam, że tak. Tam nie możemy się też, wiecie, sugerować, bo tam też grupa miała niektórymi odpowiedzialności z tego co ma być problem, więc ja bym przy trzydzieści pięć jednak obstawiała zęby. Makulia.
Dobrze, to nie chcę sobie zaznaczyć znak zapytania i wtedy jeszcze jedziemy dalej. Trzydzieści sześć. Pytamy. Tutaj nie ma numerku trzydzieści dwa, jak wiecie, jaka pomienia. No nie ma, to lecimy dalej. Pytamień, ale może tam padnie jakieś pytanie właśnie. No właśnie. Trzydzieści sześć. One się też powtarzają w czterech przypadkach, prawda? Nie. Dobrze, to jeszcze raz, ale jeszcze raz, bo tam się nakładały głosy, trzydzieści sześć. D. D. Tak. Tak, no bo to. Tak, jest ok. Trzydzieści siedem. Trzydzieści dwa, trzydzieści trzy, to jak to było? Boże. Trzydzieści sześć. Trzydzieści sześć. Zjedźmy do końca, a później sobie powtórzymy te, co mają niepewność. Dokładnie. Trzydzieści siedem, C. Tak, tak, tak. Trzydzieści osiem, B. Tak. Tak. B jak Barbara.
Tak, B jak Barbara. Trzydzieści dziewięć, B jak Barbara. Czy to jest dobrze? Tak, dobrze. Dobrze. Aha, dobrze, bo tak tutaj. Trzydzieści dziewięć? Trzydzieści dziewięć, ja mam znak zapytania. Ja mam B jak Barbara. Skóra bardziej. A albo C wzięła. Ja robię srapy z matki na gardło. Oczywiście, że gardło. Trzydzieści dziewięć, A jak Barbara. Dobrze. Trzydzieści? C. Trzydzieści C. C. Celina. To jak Celina, tak? Tak. Trzydzieści jeden, A. D. D. Trzydzieści jeden, D. Dobra, zmieniam. Tak jak Danuta? Tak, to nawet na wykładach to było. Aha, dobrze. Gdzie tu wszystkie? No macie rację, OK. Trzydzieści dwa. C. Też mam C. Trzydzieści trzy, A. Trzydzieści trzy, A, tak. Trzydzieści cztery, B. Już sprawdzam, ja mam D.
D jak Danuta? Tak, tak, tak, ja tym wyczytałam. Tak, D. Trzydzieści pięć, B. Słuchajcie, ja mam D. Ja mam B. Słuchajcie, no bo tak, A i B to się właściwie wykluczają. Tu jest tak, tu jest nie, więc przy układaniu. . . Ale wiedziałam, że są odpowiedzi jedna i druga. No tak, tak, tak, zgadzam się. Teraz ja na przykład mam tu znak zapytania między B a między D. Tak, tylko że tu jest w większych ilościach, bo generalnie można stosować, ale w większych ilościach już właśnie jest to niedobre. No to dałabym tylko barbarę. Ja bym tylko zaznaczyła B. Tak, bardzo. No to zależy od tego, kto to pytanie układał, czy pani profesor Brożyna, czy ta druga pani dobro.
Ta druga, ta druga, ona tak lubi. Ale ona miała na wykładzie wyraźnie napisane to, że. . . Bo to z wykładem jej robiłam odpowiedni. Czyli B. B, B jak Barbara. D jak Barbara, OK. Tak. 46, A. A, ja też mam A. Tak. Gdzie to jest? 47. B. D jak Barbara. D jak Barbara macie? Tak, D jak Barbara. 48, C jak Celina. Tak. Tak. 49, D jak Dominik. Tak, tak. 50, A czy D. A. Tu mam dylemat. Ja mam D. Na wykładzie jest skopane i jest A. Tak, a ja myślałam o D, bo tam to jest senes. Ale olej nie jest ziołem. Będzie A. A jest na pewno. Będzie A.
A siemię nie, ale to jest jako zioł, tak? Tak, chyba. 51. Dla mnie odpowiedź tak naprawdę nie jest prawdziwa, bo tutaj 340 jest wpisane 200. Tutaj najbliżej jest do 200. Ja myślę, że C. Ja mam C zaznaczone. Ja też C. 52, B. B jak Barbara. Tak. Dobre. To myślicie, że B jak Barbara, dobrze? Dobrze, dobrze, B jak Barbara. 53 tutaj w internecie wynalazłam i wydaje mi się, że jest D. Jak Dominik. D jak Dominik. Tak, no to dobrze. 54, B jak Barbara. Tak. Dobra. 55, A jak Alina. Tak. 56, B jak Barbara. Ale słuchajcie, bo to jest skrót przecież, no ja sobie to tak wiecie, przetłumaczyłam, no to mi wyszła dobra praktyka upraw i zbioruziu, czyli Dominik.
Ja też tak. Z nazwa angielska. I ja posługuję się trochę tym językiem, więc ja bym dała D, no bo tak mi skrót podpominam. Dominik. Tak, ja bym nie zaznaczyła B, ale no to jest moja, wiecie, jakaś. Ale mówicie o 56? Tak, tak. Bo nawet jak piszecie ten skrót, wiecie, w internecie, no to wyskakuje dobra praktyka upraw i zbioruziu, tak mi się wydawało. A wy mówicie, że B, tak? Jak Barbara. D. D, dobra praktyka upraw i zbioruziu. Tak, ok, dobra. Lecimy dalej. 57? C. C, też mam C. 58B jak Barbara. Tak. A tam zaznaczyła wyście inaczej. Nie, też było dwufazowe. Tak? To było to samo, powtórka pytań, tak. Ok, dobra, dobra. 50, to się pyśnikam. No właśnie.
Nie mam kwawnika, bo to jest co prawdziwe. A nie stosuje na spórę, na brzodowy i na włosy. Ale to jest co C. 59, ja mam C. Też mam C, ale. . . Ale wszystko, na wszystko się stosuje. Słuchajcie, zacznę z osoby i będzie ten wykład ostatni zbrożny. Nie powinnam mi wypłumaczyć. Ok, dobra. 60? C. 60C, tak. 61D. Tak. Komaustaza, tak. 61D. 62C, jak Celina. Tak. 63A. Tak. 64D. Jeszcze raz? Dominik. Dominik. Tak, tak, wszystkie prawidłowe. Tak, tak, wszystkie prawidłowe. Dobra. I 65? Barbara. 66? C. To są B, tak. Co tutaj? 67. 67 nie mam. Ja mam B. Ja mam B. Dzień dobry. Czyli B jak Barbara? Tak. Powstrzymują proces krystalizacji, ale nie przyspieszają rozpuszczanie.
Pozostałe są prawidłowe, a teraz jest B. Aha. Czyli B. Tak, tak. 68D. 68D. D, tak? Ja mam D. Jeśli sprawdzaliśmy tam w wykładzie, to było wyraźnie napisane, dwie półkule pokryte korą dzielącą się na płaty. Aha. Przez B. Czyli Barbara. Ja miałem D. Wyrwotnie myślałam o D, ale jednak w tej prezentacji było wyraźnie takie stwierdzenie. To byłoby B, słuchajcie. B. Będzie B. Dobrze. 69? C. Ja myślę, że C. A ja moim zdaniem w 68 to jest D, no ale to. . . Ja też tak myślałam, ale w prezentacji wyraźnie takie było, tam była taka tabeleczka na kolorowo. Ja wiem, ale obejmuje płaty mózgu. To jest prawda. To samózgowie obejmują płaty mózgu. Właśnie, nie wiadomo jak do tego podejdą.
I również zawiera między innymi ośrodki związane z emocjami pamięci. To wszystko jest prawdziwe. To mamy znak zapytania, słuchajcie, tu. Tak, to tu znak zapytania. Tylko czyje to były pytania? Brożyny, to chyba nam wyjaśnij właśnie. A ten 69? Ja mam C. Celina. Tak. Dobrze, tak, tak. Dalej. Zdradzko ci 70 D jak Danuta. Tak jest. To wszystko to jest tak. 71 A. Ja mam D. Słuchajcie, to są pytania od pani Tomczak. Ja wtedy pisałam odpowiedzi, więc 71 A. Nie A. B. B, przepraszam, B. B, B, bo tutaj źle spojrzałam. Ja źle spojrzałam, przepraszam. 72 D jak Danuta. 73 C jak Celina. 74 A jak Alina. 75 A jak Alina. 76 A jak Alina. 77 A jak Alina.
78 A jak Alina. 79 B jak Barbara. 80 D jak Danuta. Zgadza się. To osiągła pani nam tutaj podawała. A siedemdziesiąt dwa możecie powtórzyć? 72 Dominik. 72 Dominik. Dziękuję bardzo. Teraz tak, co to było? 81 D jak Danuta. Zgadza się. 82 A jak Alina. 83 D jak Barbara. 84 D jak Danuta. Zgadza się. 85 Glikozydy. D jak Danuta. Zgadza się. 86 C jak Celina. Zgadza się. 87 D jak Barbara. A możemy na chwilę, jedno pytanie? Tak. W 83 musimy ustalić, czy to jest karet no lidów, czy to jest literówka, czy to jest. . . Czy się pomówiły one? Bo jest w niej to słowa oszywe. Ja przyjęłam to za literówkę i dlatego zaznaczyłam B.
Ale to też chyba pani profesor Brażyna mówiła, że to literówka może być, bo to ja pamiętam. Tak, to jest pytanie od niej. I tu się literówka zrobiła. Dobra. Jeśli 83 to nie jest literówka, to odpowiedź będzie D. O Jezu. Zobaczymy. Ale wtedy rozmawialiśmy o tym, że to jest właśnie literówka i że ma być B. A jakby nie było literówki, to rzeczywiście D. Tak. Tak było. 87 D jak Barbara. C jest C. C jak Celina. A. 87 B jak Barbara. Zgadza się. 88 C jak Celina. Zgadza się. 89 B jak Barbara. Zgadza się. 90 A jak Alina. Zgadza się. Dobra. 81 D. Teraz 91. 91 D jak Danuta. Zgadza się.
92 A jak Alina. Zgadza się. 93 B jak Barbara. Tak. 84 D jak Danuta. 94. Przepraszam. 94 D jak Danuta. 95 C jak Celina. Zgadza się. 96 B jak Barbara. Tak. Barbara czy C? Tak, odwrotnie jest. Odwar zawiera przemionkę. Czyli co? Odwar zawiera przemionkę. Ja mam C. To też B. Ja mam B, tak. Bo odwar zawiera przemionkę, nie napar. Aha, no to dobrze. Aha, bo nieprawdziwe, widzicie, sorry. 97 B jak Barbara. Tak. 97 A. Dobrze, OK. 98 mam D. Tak. I 99 D. Tak. I 100 B. D jak Barbara. Tak, D jak Barbara. Ale tutaj jednak mam tak jeznaki zapytani. Dziewczyny, 32, 33, to co to było? 32 nie ma. Nie ma. Nie ma 32.
33 jak Celina. Jak Danuta. A 86? Do 35. 35, ja mam B. Tak. Mieliśmy to do lepszych dyskusji. Mortina, tak, Mortina jest w smaku, a z koki jest kokaina. Kokaina, dokładnie. Ja to w internecie tutaj jeszcze sprawdzałem. A mogę was jeszcze zapytać, 47 to macie sprawdzone, tak? Bo to chodziło o to uszkodzenia błony śluzowej jelit. Nie zarodki, tylko lęb i barka koślica. To są żołądkowe, tak. I one będą osłaniały. Tak, ale ja też mam B. Ok, dobrze, dobrze. To ja mam jeszcze znaczał pytanie. A jeszcze 28? 28, już tutaj mówię. To jest tepa, tepa, tak? 28 mam D. Ja też mam D, wszystko tutaj na pewno. No i to też sprawdzałam właśnie. Tak, tak.
Kilka razy, bo to był kłopot. Nie, to jest dobrze, słuchajcie. Dziewczyny, 59. Wiele krwawnika, tak. To C, jak to są. Ja mam C, ale tutaj były wątpliwości. Ja też mam C. To jest też do zapytania, prawda? To jest na wszystko. I na anemię, i na skórę, i na choroby brzegowe. No to zróbmy tutaj znak zapytania. Ja też mam znak zapytania, tak. Dobra. A przy 45 ja mam jeszcze znak zapytania. To B czy D? B jak Barbara. Dobra, dzięki. To jest pewne, tak? 45 B jak Barbara. Ale też mamy znak zapytania. A, nawet mamy znak zapytania. Ja mam znak zapytania, bo wiecie co na tym tak. To jest też nasz znak. Tak.
Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? To jest cała dziesiątka z układu pokarmowego. Tak jest. Pani Brożyna nie miała układu pokarmowego, tak? Tak. Pani profesor Brożyna. To miała ta druga pani. Ta druga, no to dobrze. A pięćdziesiąte, pięćdziesiąte jeszcze? Pięćdziesiąte już. A jak Alina. Jesteście pewne, że A, tak? Znaczy ja mam trochę wątpliwości, bo ja najpierw miałam D, a później zmieniłam na A. Ale ja tak samo. Ale są wszystkie z układów, są wymienione po kolei te wszystkie zioła. Ja sprawdziłam w układzie, że A. Ostatnio, jak jest tak za parę, to jest wymienione te zioła, jeszcze tam jest kilka, ale te są wszystkie w tej. . . Dokładnie. . . . na pewnie wytrzymały. Dziękuję bardzo, fajnie. A teraz pięćdziesiąte szóste. D jak danóka. Ale jesteście pewne? No słuchajcie.
Ja powiem szczerze, że zrobiłam po prostu no to tak, że sobie to przetłumaczyłam, a później jeszcze sprawdziłam w internecie. No nie sprawdzałam tego w tych naszych materiałach, ale no to jak uważacie, to spójrzcie. Ale jak was szyfrowałyście ten skrót w KAKAF? God, Akademik i tak dalej. Dobra praktyka. Traktus. To musi być God. Jeszcze zostaje do kresza mózgowie, tak? To B czy lub D? Tak, tak, tak. Tak, też mam tutaj zagwozdka. A 33 to jest D czy C? Bo już 33. 33 to C. Słuchajcie, ja jestem zawodą psychologią. Wydaje mi się, że te wszystkie odpowiedzi będą prawie głowe. Które? Które? To 6 to kresem mózgowy. Kresem mózgowy. Mi też się wydaje, że wszystkie odpowiedzi są prawie głowe. Ale nie. Ale nie wiem do końca.
Ale moim zdaniem wszystkie prawidłowe, dlatego że oczywiście to A i C zawiera się o kresem mózgowiu, tak? No tak. No tak, ale któraś tutaj mówiła, że to na jakimś wykładzie to wszystko nakolorowo łamnie było. Na prezentacji. Na prezentacji. Na prezentacji. Właśnie to ja zauważyłam. No właśnie, ja też miałam w pierwotnej wersji to swoje D, ale jak zobaczyłam później w prezentacji, w materiale, to wyszło jednak na tą odpowiedź B, więc nie wiem, możemy jeszcze podyskutować z panią profesją. A może po prostu tutaj jest tak, że obejmuje płaty mózgowe, że po prostu ta odpowiedź nie wyczerpuje. Ale wtedy mieści się w tej odpowiedniej D, nie? Że wszystkie są na prawie w B. Tak, tak, tak. Tak naprawdę. Ja miałam właśnie w D, ale teraz mi po prostu już zaczynam się. .
. No to zostawiamy jeszcze z czasem. Dobrze. Ale fajnie, wszystko zrobiłyśmy. Ja jestem spokojniejsza, bo już dzisiaj odgryzałam poznaki. Tak, słuchajcie, nie zostawiłyśmy tego na ostatnią chwilę, więc może nie będzie tak źle. No to teraz słuchajcie, bo się nie poważecie. Tam też wyłączyła ten test na żywo, tak? Oni zostali po prostu, nie wyłączyli się ze spotkania, możemy robić podobnie, tak? Doktetnie. Tak, tak. I każdy miał takie same pytania i po prostu jeszcze może w czasie egzaminu, że tak powiem, połóżcie. Tak, ja tam przy tym. . . Wszystko widziały i już kliknęły, że już skończyły, to chciałam ci rozpowiedzieć. Słuchajcie, dziewczyny, ja mam takie pytanie ważne dosyć, bo tutaj chodzi o wejście na ten egzamin.
I w punkcie drugim ja mam tak, zaloguj się na portalu swoim indywidualnym loginem i hasłem. Co to za login i hasło? Jeszcze nie mamy, dopiero dostaniemy na maila. Jezus Maria. To za login. Na maila dostanie. Bo oni tam napisali, że musimy uiścić płatności, jakby te wszystkie rzeczy muszą być zrobione i wtedy możemy dostać te logyny. Więc krótko mówiąc, musimy tak zapłacić. Jezus, to dziękuję bardzo za informację. Ja już się martwiłam, że ja nie mam tego loginu i tam szukałam różnych loginów i haseł. Słuchajcie, no szperam dalej w internecie i tu gdzieś znowu znalazłam dobra praktyka uprawi zbiorużył, ale ja naprawdę nie chcę, żeby było później na mnie, więc sprawdźcie w wolnym czasie. No i to będzie na ciebie. Ale tak, tak, tu znalazłam jakby kolejny, wiecie, jakiś tam artykuł.
No, o tym nawet jak będziemy mieć dwa błędy, to i tak będzie. A czy ta opłata to jest te 60 złotych? Tak, tak. A jeszcze możemy wrócić do pytania 83. Dobrze, już wracamy. 83. 83 mam B. To jest Barbara, tak? Ja mam B, jak B. Może ktoś wyłączyć na radę? Złożnik próbuje, niech ktoś wyłączy. Niech ktoś wyłączy tą muzyczkę. D jak Barbara, tak? Ja mam D jak Barbara. To jest jakaś czwarta podobna. Jeżeli to jest literówka, bo jeżeli nie, to będzie B, tak? No to B, Rata. No, spytamy. Czy to jest literówka, tylko czy. . . No bo chyba na egzaminie nie może być literówki, co? Może być. Posłuchajcie Panie, czyli do rozważenia mamy jeszcze przedyskutowania, to będą pytania 35, 45, 56, 59 i 68, no i 83. No i 83, moim zdaniem.
Ale Pani już wyjaśniała Pani Profesor Brożyna, więc myślę, że. . . Ale dobra, dopisujemy. I co Pani Profesor Brożyna powiedziała, że która. . . No właśnie z tego, że to jest literówka i wiedziałeś, że. . . To jest literówka, tak. To ja Pani. Tak, ja też. Słuchajcie, no i jeszcze 32. A, no tak. Słuchajcie, ja cały czas tutaj przy tym 59, bo ja Pani. . . Przypominam sobie, że Pani Profesor Brożyna też pytaliśmy, bo takie pytanie było też w tamtym egzaminie, ale. . . O tym w prawniku. I Pani Brożyna mówiła, że to nie o niej pytanie. I nie wie. I nie wie, które to jest.
Bo my mówiłyśmy, ja pamiętam, że któraś z dziewczyn mówiła, że no to w zasadzie na wszystkie te przypadłości. No i Pani Brożyna. . . Pani Profesor Brożyna powiedziała, że no niestety to nie jej pytanie. A czyje to może być pytanie? Pojęcia nie mam. Ale pierwsza dziesiątka to jest chyba to, co wyjśle pierwsze dwa wykłady, to co we wrześniu było. Pierwsza dziesiątka? Nie pierwsza dziesiątka, tylko ta pięćdziesiątka, tak? Aha, pięćdziesiątka. Pierwsza dziesiątka jest od faceta, z tej karmaceutycznej. Od pięćdziesiątka, od pięćdziesiąt jeden, pięćdziesiąt dwa do pięćdziesiąt do pięćdziesiąt jeden. Pięćdziesiąt jeden. To są wykłady, te, które były pierwsze dwa wykłady. Dobrze, jak macie chwilę, to zaczekajcie, ja w jednym miejscu, w jednej książce sprawdzę to ziele krawo. Ale tak, ja też sprawdzam. Wszystko jest.
U Różańskiego jest wszystko, u większości autorów jest wszystko. I anemia, i skóra, i choroby grzodowe, i włosy. No właśnie, właśnie. Nie ma znaczenia, jak ileś tam tych pytań jednak się zbierze, takich, na które jesteśmy nie do końca. I to napiszemy na tego maila, że po prostu wszystkie odpowiedzi wydają się prawdziwe. Jak to powinniśmy, która jest tak naprawdę prawdziwa, bo zrobiliśmy analizę, tak, i wynika, to powinniśmy wszystkie zaznaczyć, a nie ma takiej. Przepraszam, tamtej grupie mówili, że to chodzi o wrzody. Wrzody? Właśnie Pani Brożynna powiedziała, że to nie jest jej pytanie, ale tamta grupa właśnie się wtrąciła, powiedziała, że to chodzi o wrzody, a konkretnie o wrzody, to było, że jako te.
Mogę coś dodać? To było, oni się wierili na pół, nie byli pewni do końca. Tak, tak, ale Pani Brożynna też powiedziała, że to nie jest jej pytanie, i ona nie chce się wtrącać, tak powiedziała. Ja chciałam dodać. To może być z tym sięminiem lnianym. Dziewczyny, mogę coś przeczytać? Tak. Dobra, mam książkę Krwawnik Pospolity. I teraz wdzialę działanie. Ze względu na urozmaicony skład chemiczny, ziele krwawnika wykazuje wielokierunkowe działania. Od wieków uchodzi za środek powstrzymujący krwawienia. I to jest jako pierwsze. Co, jak widać, nie było się nawet z polskiej nazwie tej rośliny. Sądź dzisiaj, że przetwory z ziela krwawnika hamują mikrokrwawienia, między innymi z uszkodzonych naczyń włosowatych, w przewodzie pokarmowym. Czyli grzegowe. Ale ja to przecież powinno się rozsetać. Ciekawie, ale żody.
Obserwuje się ponadto działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie, jelit, dróg żółciowych, moczowych, przypisywane flawonoidom. Dzięki temu ziele wzmaga znaczenie przepływu żółci do dwunastnicy, nieco zwiększa dodawana ilość wydalonego moczu, a także osłabia ból wywołany skurczem jelit lub kolki jelitowej. Działa ogólnie odtruwająca usuwa z moczu toksyny, toksyczne produkty przemiany materii oraz te związki, które wniknęły do organizmu z zewnątrz. Pobudza u kobiet miesiączkowanie i łagodzi bóle w bolesnym miesiączkowaniu. Według mnie odpowiedź najbliższa prawdzie, bo taką trzeba tutaj wybrać, jest seks. Tylko tu jest napisane, że zwiększa wydzielanie soku żołądkowego i usprawnia trawienie oraz przestojanie pokarmów.
No to jak zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, to w chorobie wrzodowej? Ale jak jest stosowane na krwawienie? No to krwawienie jest na skórze, także to bardziej w berzu stosowało, bo krwawnik jak na krwawienia tym bym się kierowała. Ale krwawienie na skórze to jest w wyniku jakiegoś uszkodzenia, a nie samobityleno. Sądzi się, że przetwory ziela krwawnika hamują mikrokrwawienia, m. in. w uszkodzonych znaczyn głosowanych w przewodzie pokarmowym. No tak, no tak. No i mamy C. A ja mam jeszcze pytanie, czy tam jest gdzieś instrukcja do tego egzaminu? Bo ja w mailu tutaj widziałam, że instrukcja jest w załączniku. Jest tam, w załączniku. Zobacz, jak ujawnia się do tego załącznika. Tu mamy załącznik i tu mamy tylko pytania. Ale to był oddzielny mail.
Dobrze, dziękuję bardzo. Proszę mi powiedzieć, jaką opłatę musimy umieścić? 60 złotych. 60 złotych, dziękuję. Dzień dobry, proszę najmocniej. Czy była pani, która się w trakcie przejmie? Jeszcze raz z mną przeszła pytanie od 1 do 38. Jechałam samochodem i zupełnie traciłam zasięg. Dobrze. Proszę bardzo. Czy któraś z was mogła być na tym mailu? Kibyterapia 21, te odpowiedzi? Ja nie wiem, czy będę tutaj miała czas. Ja mogę to zrobić. Ojej, fajnie. Słuchajcie wszelkie wątroli. Przepraszam, bo żebym wiedziała, na tej grupie Facebookowej czy na jakim mailu? Na naszym mailu. Czyli ten kibyterapia 21. Ale nie też, czyli powiedzcie na jakim mailu, bo ja mam kibyterapię. Tak, na tym grupowym. A ta osoba, która chciała jeszcze raz od 1 przelecieć zadania? Bardzo proszę.
OK, dobrze. 1, B jak Barbara. 2, C jak. . . Przepraszam najmocniej, sekundę, mam problem techniczny w samochodzie. OK, dobrze. Dobra, a ja umieszczę wątnę fitoterapia21. pwp. pl. Fajnie, dziękujemy. Słuchajcie, oprócz tekstu pytań to obowiązuje nas prezentacja Maryjki i plus te dzisiejsze 20, tak? Nie? Oprócz tekstu. No nie, nic nie powiem. Dobrze, ta osoba z tymi pytaniami już prawna jest? Tak, tak, jestem w stanie się stymplować, dziękuję. OK. Tak, tak, już stanęłam na rakietie. Dobra, 1, B. 1, C. Jak Barbara. 2, C jak Celina. 3, D jak Damuta. 4, C jak Celina. 5, B jak Barbara. 6, A jak Alina. 7, A jak Alina. 8, D jak Damuta. 9, D jak Damuta. 10, B jak Barbara.
OK? Tak, dziękuję. 11, C jak Celina. 12, D jak Damuta. 13, C jak Celina. 14, B jak Barbara. 15, A jak Alina. 16, C jak Celina. 17, B jak Barbara. 18, A jak Alina. 19, C jak Celina. 20, C jak Celina. 21, B jak Barbara. 22, D jak Damuta. 23, A jak Alina. 24, B jak Barbara. 25, C jak Celina. 26, B jak Barbara. 27, C jak Celina. 28, D jak Damuta. 29, B jak Barbara. Dobrze, dziękuję. Jeszcze nie mam od 30 do 38 i potem od 95 do końca. Dobra, 30. 30, tak? 30, A jak Alina. 31, B jak Barbara. 33, C jak Celina. 31, B? Tak. Nie ma 32. Nie ma.
Luka jest, tak? 33, C jak Celina. 34, C jak Celina. 35, B jak Barbara. 36, D jak Damuta. 37, C jak Celina. 38, B jak Barbara. 39, B jak Barbara. Dobrze, dziękuję Panie i jeszcze uprzejmie proszę, bo tu już sobie wpisałam, od 95. 95, teraz zobaczę. Tu mam wszystkie 95. 35 to będzie C jak Celina. 95, przepraszam, 95, C jak Celina. 96, B jak Barbara. 97, A jak Alina. 98, D jak Damuta. 99, D jak Damuta. 100, B jak Barbara. Dobrze, a uprzejmie proszę mi powiedzieć, w 41. mam dylemat. Tam jest gdzieś A czy D? Zobacz, zaraz, dobrze, już już 41, tak? Czy tam jest D czy A? D jak Damuta.
Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe. Tak. A w 45 B? 45, B jak Barbara. Dobrze, droga Pani, pięknie Pani dziękuję, a mogę chociaż Pani imię znać? Lila, Lila. Pani Lila, pięknie Pani dziękuję, nie tylko za serce, ale i wyrozumiałość. Nie ma za co, miałam chwilę czasu, nie ma problemu żadnego dla mnie. Dziękuję, ja się przemieszczałam, przemieszczałam się między Gdańskami, z Katowicami, a teraz Wrocław. Ślicznie Pani dziękuję, jeszcze raz. Ależ proszę miłego dnia życzę. Z zajęnością wszystkich Pani. Dzięki, mamy problem, taką niepewność z trzema pytaniami, z kresą mózgowym, z babką i z krwawnikiem, prawda? diferennisatym klimatem. Czytam o tym krwawniku i tutaj nie ma w ogóle ani jednego słowa wrzody żołądka. Oprzem, w nieżytach żołądka.
O nieżytach żołądka i o nieżytach przewodu pokarmowego zmniejszonym wydzielaniu soku żołądkowego i zaburzeniach przyswajania pokarmu, czyli jakby niedokwaśności. W Stanach niedokwaśności, wynikiem którego jest nieżyt żołądka. A w żody choroba wrzodowa jest przy nadkwaśności. Ja nie wiem, ja mam to wątpliwość co do tego krwawnika. Ja bym to jednak łączyła, dlatego że jak mamy te wrzody, to jest uszkodzona błona śluzowa, prawda? A mamy mieć to działanie witamineka z takim mechanizmem. Tylko że stan nieżytu spowodowany niedokwaśnością jest przeciwnym stanem do choroby wrzodowej. Ale tam nie ma nic o nieżytach. Właśnie w książce, w której czytam teraz, to właśnie o nieżytach wywołanych. To zapiszenia trwawienia szczeróżańskiego, dolegliwości bólowe. Działa podobnie jak rumianek, mogą się zastępować i narzędzie.
Są to takie, że silniej stymuluje procesy trawienia, pobudza wydzielanie sochu, poprawia trawienie. Oba działają roztrugająco. I tutaj zaraz gdzieś to będzie przy odkruwająco. Ustawa objawy blednicy, czyli niedokwistość. I to by się znowu ukazywało? No tak, ale to właśnie ta anenia. Bo jeżeli jest on mikrokrwawienia w przewodzie pokarmowym, to to powoduje anenie. Dlatego się robi badanie na krew utajoną skalę. Jak człowiek ma anenie, to się sprawdza badanie na krew utajoną skalę. Jeśli ona jest, to znaczy, że są mikrokrwawienia w przewodzie pokarmowym. I one powodują anenie. Ale tutaj jest w mojej książce podkreślone, że się mikrokrwawienia w przewodzie pokarmowym, które wywołują anenie. Tak, tak, mogą wywołać. Także ta anenia też pasuje, tak? I też na skórę.
Ale można marować wypryski ropne, liszaje, trudno gorące sierany. Wyciągi z krawnika są pomocne w leczeniu stanów zapalnych przewodu pokarmowego, nieżytu, nadmiernej krasowości, alergii, choroby przeodowej i infekcji układu pokarmowego. Krawnik działa też. . . Jest tak? Tak, to uruszańskie. Dlatego byłam ślwiona, bo są wszystkie rzeczy. Wszystkie rzeczy są ulewnione. Nie wiem, kto jest autorem, znaczy są to jest autorem ten wykładowca, z którym były te pierwsze. . . Ja nie pamiętam, jaka pani się właśnie nazywała, Kojarza i mam ją przed oczami, ale to pamiętam nazwiska. Ale czekajcie, ja zaraz sprawdzę, bo mam tu plan przed sobą. A to nie był ten pan chęciński? Nie, nie, nie, to nie był ten pan. Jako pierwszy wykładowca? Nie, nie, nie.
Tak, to jest wykłady we wrześniu, bo tutaj wszystko pasuje do tego, tak? Ile roślin, w jakim województwie najwięcej, tak? Aha. Ale ja tam nie znalazłam, żeby miał krawnika w czasie wykładów, w dzielu krawnika, żeby mówił. Bo tak samo jak tutaj jest to pytanie 60, bo w Arcydzienglu w Churowce jest wszystko, tak? Natomiast ono było tam napisane, że głównie i najwięcej jest przestrzenie w kątle i w korzeniach, ale wszystko się wykorzystuje, tak? No natomiast na podstawie jego wykładów, no to odpowiedź to są kątle i korzenie. To jest takie właśnie dziwne, że trzeba patrzeć, czyje to są wykłady. Nie była to ta pani Inglinska, ja teraz sprawdzam w planie naszym.
Patrząc dziesiątkami, że od każdego wykładowcy jest to 10 pytań, to zasugerowało mi to, że te pytania, skoro wcześniej jest oda pola utrawne, to jest to dalej to są pytania od tego pierwszego wykładowcy, tak? Tak mi to zasugerowało. Ziało lecznictwo w chorobach układu pokarmowego dr Inglinska, tak, zgadza się. Pokarmowy to Inglinska, więc tam na pewno będą te, że to jest B, tak? Nie wiem czy B, ale chodzi, że nie można, bo jest za dużo tych związków. No, no, no. Więc to wyraźnie o tym mówiła. Natomiast tu nie jestem, tu nie mogę znaleźć, tak? Nie wiem do czego dopasować, nie wiem, bo naprawdę można na uczelnie, nie wiem, napisać, zadzwonić i tak dalej. Siedem pytań mamy takich wątpliwych.
Siedem? Aha, to jeszcze które, bo właśnie nie znalazłam, bo mamy. . . 35, 45, 55, 56, 59, 68 i 83. A 35, moment, tak wolniej. Ja sobie znajdę 35, to jest na pewno makówka maku, morfina produkuje się z maku. Ja uważam, ale tu panie miały wątpliwości. Ja też uważam, że to jest B. B. No i tyle, no. I tu bym nie dyskutowała z tym raczej. Tak, tak. Ja nawet też pisałam sobie znak za pytanie, ale go skreślam, bo to jest na pewno B. Ale to jest makówka, tak, maku. No, 39 to jest ta babka. Borszy robią się na gardło, robi choroby wzodowe też podobno. I teraz to pytanie, ale podobno skóra była w marcowym.
Ja mam zaznaczone, że w marcowej pytanie prawidłowo odpowiedział była skóra, czyli A. W 39? W 39. A w 39. O, a ja mam B. Też na gardło. Ja mam B, tak. W marcowym była i skóra, i B. Też byli pół na pół i ja po prostu zgubiałam. To babkę można użyć tu i tu, tak, ale. . . Tak, tak. A ja bym się znów skłaniała. . . Tak, tak, ma Pani rację, ale ja bym się. . . No, nie wiem, chyba skłaniała jakbym miała zaznaczyć. No, B. W 49, później w 59 to jest ten księg w farnik, o którym mówiłyśmy. W 53 to jest pytanie, czy to jest. . .
Przepraszam, dziewczyny, bo do tej babki, no to faktycznie tak jest. Ja pamiętam z dzieciństwa, jak miałam dziurki w uszach, że mi babcia tą babkę na klamerki przykładała, tak że ta skóra też jest na pewno. . . Tak jest, bo tam się. . . Babka lancetowata, to nawet mówiła ta Pani prof. blożyna, żeby, jak jest jakiś uraz, tak. . . Tak, to prasne, to robimy sobie. . . Tak, urwać i rozbiłać w nich trochę w palcach i przyłożyć. Ale z babki to zrobi się syroby na gardło, tak? To też, taki też mam z babki, no, nie wiem. 83 to jest ta literówka, ale które jeszcze pytania są takie? Bo mam tak. . .
W 59, przepraszam, tak do końca nie wiadomo, nie? Też nie wiadomo, właśnie. . . W 55, w farnik, 83 pytanie o literówkę i jeszcze z czym mamy wątpliwości? 68. A do tego praca mózgowia, tak? No, tak, tak. Dobra, i wskazuje na to, że wszystko. Mhm. Czyli 5 pytań jest taki problematyczny, 4, przepraszam. Nie wiem dlaczego, ale może ja źle napisałam, bo 55 nie jest wątpliwe, bo tu musi być A. A, tak. To tu jest jasna sprawa. Nie wiem, ja tutaj odpowiedź z marca zaznaczałam B, ale to jest chyba faktycznie to B, tak? Dziewczyny, ja to znalazłam w książce Fidoterapia i leki roślinne. Mam takie tutaj działanie. Olejek krwawnikowy ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne.
Ale ja czytałam u Różańskiego w Krewawni, który ma wszystkie te działania, które są tam wypisane. Teraz to na głos, czytałam prawdopodobnie wątrony, tak? Nawet jest w sprawie, że tam jest choroba brzodowa i anemia i spora. Dwa głosów nie ma. Ale no też stosowało się, tak? I tu już wszystkie pytania, z żadnymi innymi nie ma wątpliwości. Nie, nie. Już mamy w miarę ogarnięte to. Najgorzej chyba nie jest. No super. To ja dziękuję ślicznie, przepisuję te odpowiedzi i wrzucam na. . . Super, super. No to w razie czego wymieniać tam z postrzeżeniami, jasne. A czy na Facebooka, na tą grupę? Bo tam nam będzie łatwiej dyskutować, bo nam na Messengerze wszystko ginie, gdyby były jakieś wątpliwości.
No ja bym też tak wrzuciła najlepiej na Facebooka, na tę grupę Fidoterapia. W Facebooka tak, i do Piotra wie, co mamy tam. Chyba wszyscy należą? Nie, no właśnie nie. Ja chcę i na TWP, i na tą grupę. Ok, dobra. Dobra, to dziękuję ślicznie. Uwielbiliśmy się jako cała grupa, że to będzie na tym mailu Fidoterapia21. No mogę zrobić wstępku. Tak, będzie, będzie, bo pani mówiła, że tam wrzuci. Na mailu jest trudno prowadzić dyskusję, tak, jakby coś było. Znaczy, tutaj już nie ma wątpliwości, to jest wątpliwość co do 5 pytań, 4 pytań, tak? Tak, tak.
A tak naprawdę do 2, bo to kresom mózgowie, no to raczej wszystkie, 83 to jest raczej literówka, tak, i pozostaje ta babka i trwadnik. Tak, tylko tak naprawdę ta babka, tak. Babka i trwadnik jedynie są dyskusyjne. Tak, tak. Myślę, że nie jest źle. No i to jest super, to życzę miłego popołudnia. Ja również, co do usłyszenia Józgkowa. Dzięki wzajemnie. Dzięki, sryczni. Do widzenia. Dziękuję. .