VIDEO TRANSCRIPTION
No description has been generated for this video.
W tym filmie pokażę Ci w jaki sposób możesz dodać Chatbota do Twojej strony internetowej, które wykorzystuje technologię ChatGPT. To narzędzie pozwala na wprowadzenie do sklepu, w którym można dodać informacje o złożonej technologii. W tym filmie pokażę Ci w jaki sposób możesz dodać informacje o złożonej technologii. W tym filmie pokażę Ci w jaki sposób możesz dodać informacje o złożonej technologii. To narzędzie pozwala na wprowadzenie do systemu pewnych informacji, np. opisu Twojej oferty, Twoich produktów i na podstawie tego opisu system będzie dawał odpowiedzi potencjalnym klientom. Pokażę Ci jak działa to narzędzie. System, który dzisiaj Ci zaprezentuję nazywa się ChatBase.
Jeśli chcesz wykorzystać ten system na swojej stronie, to pokażę Ci jak to zrobić już teraz. Na oficjalnej stronie zobaczymy taki cennik i jeśli masz malutką stronę czy też sklepik, to możesz pomyśleć o takim pakiecie za 50$ miesięcznie. Jeśli masz większy portal, to będziesz musiał już zainwestować odpowiednio 100 lub 400$, co już jest coraz większą kwotą, którą sobie trzeba mocno przekalkulować, na ile to narzędzie oszczędzi Ci czas i nie będziesz musiał angażować pracownika, a na ile jest to zbędny wydatek. Teraz pokażę Ci jak działa ten system w praktyce. Teraz system zczytuje informacje z tego linku i mamy tutaj informacje o tym ile zostało wykrytych znaków, mamy 16 tysięcy.
Teraz wpisuję kolejną stronę i klikam znowu to samo. Dodam tutaj jeszcze jedną stronę i jeśli wszystko działa prawidłowo, to system pokaże tutaj liczbę dodanych znaków. Mamy jeszcze opcję Q&A i możemy sobie dodać tutaj pytanie i odpowiedź. Wpisuję tutaj przykładowe pytanie i przykładową odpowiedź. Oczywiście to jest opcjonalne, możesz wykorzystać tylko strony lub PDF-a, z których chcesz czerpać informacje. Teraz klikam Create Chatbot. Mamy od razu podgląd naszego systemu, ale zanim przejdziemy dalej, musimy ustawić pewne rzeczy. Wchodzę na ustawienia. W tym miejscu widać liczbę znaków, który wykorzystuje ten Chatbot. Tutaj mamy prompt i to jest przykładowy prompt, który możesz wykorzystać. Ja w tym wypadku wpiszę sobie tutaj tekst po polsku.
Dodaję sobie tutaj prompt, który delikatnie zmodyfikowałem. Jest to przetłumaczona wersja tego domyślnego promptu. Poniżej mamy temperaturę. Ja polecam zostawić ją na zero, wtedy odpowiedzi będą mniej kreatywne, ale bardziej precyzyjne. Mamy możliwość zbierania e-maili od naszych potencjalnych klientów. Nie chcemy tego robić. Mamy widoczność. Klikam Private Bad Can Embedded on Website, czyli jest to prywatny chat, ale mogę go osadzić na stronie internetowej. Tutaj mogę wybrać domenę, na której chcę osadzić tego Chatbota. Możesz tutaj wpisać limit wiadomości, które mają być przyjmowane. No i tutaj informacje dla klienta, który przekroczy ten limit. Zbyt dużo pytań. Zwolnij. Następnie możemy edytować samo okno chatu, czyli wiadomość powitalną.
Możesz przesłać zdjęcie, które wyświetli się przy czacie. Wpisuję nazwę, która wyświetli się w tym miejscu. Mogę wybrać kolor oraz umiejscowienie mojej ikonki chatu. Teraz zapisuję zmianę. Mój chat jest skonfigurowany. Mogę potestować go w tym miejscu i mogę np. napisać hej, jak się nazywasz. No i teraz mogę zapytać o konkretne informacje, czyli np. jak zrobić stronę internetową. Dodałem do systemu poradnik na temat tego, w jaki sposób stworzyć stronę internetową. No i system, bazując na przesłanych informacjach, będzie pokazywał mi kolejne kroki. No i po wysłaniu tej wiadomości mamy informację, że limit jest powolutku uszczuplany. Dlaczego warto kupić kurs chat. gpt? Przesłałem do systemu opis mojej oferty dotyczącej kursu chat.
gpt w biznesie i marketingu. No i tutaj system powinien pokazać korzyści dołączenia do tego kursu. No i zobaczmy jak sobie poradzi. Odpowiedział poprawnie, wykorzystał informacje, które były zawarte na stronie. Myślę, że jest ok. Teraz pokażę Ci w jaki sposób możesz dodać tego chatbota do strony internetowej. Wejdź sobie tutaj i mamy dwie opcje. Albo możesz wykorzystać kod e-frame, albo możesz wykorzystać ten skrypt i dodać go do kodu Twojej strony. Jest to przeznaczone dla osób, które mają nieco więcej wiedzy technicznej, ale na szczęście istnieje proste rozwiązanie. Jeśli masz stronę opartą o WordPress, to istnieje gotowa wtyczka, która zrobi to wszystko za Ciebie. Pokażę Ci jak działa.
Wchodzę na moją stronę testową i wyszukuję wtyczki chatbase. Uruchom to rozwiązanie, następnie wejdź na ustawienia i chatbase options. W tym miejscu musisz podać chatbot ID. No i wejdź sobie do swojego systemu, wejdź na ustawienia i tutaj mamy chatbot ID. Wystarczy, że wkleisz je w to miejsce i zapiszesz zmiany. Teraz wchodzę na moją stronę internetową, którą stworzyłem w ramach kursu Kurs Elementor i po prawej stronie widzę mój chat. Gdy kliknę w ten dymek, otworzy się mój asystent i mogę zadać mu pytanie. Hej, jakie kursy mogę kupić na tej stronie? Witaj, na tej stronie możesz kupić kurs WordPress Elementor prowadzony przez Krzysztofa Goneta.
No i tutaj jest już pewien problem, bo można ode mnie kupić drugi kurs. A co z kursem chat. gpt? Oczywiście na tej stronie możesz również kupić kurs chat. gpd w biznesie i marketingu. No i niestety system średnio poradził sobie z tym pytaniem, no bo jeśli nie wiedziałbym, że są tutaj dostępne inne kursy, no to po prostu zostałbym z niepełną informacją. Dlatego bardzo ważne jest to, żeby przygotować spójny tekst z opisem twojej oferty, najlepiej w formie PDF, bo jak sam widzisz czasami informacje ze stron mogą być źle przetwarzane przez ten system. No i co dalej? Zadajmy kolejne pytanie.
Ile modułów ma kurs WordPress Elementor? Kurs WordPress Elementor składa się z 14 modułów, które krok po kroku wprowadzą się w świat tworzenia stron internetowych. Bardzo fajnie, wszystko pasuje. Teraz zadam mu inne pytanie. Jak stworzyć sałatkę warzywną? No i mam odpowiedź. Przepraszam, ale nie jestem w stanie pomóc ci w tym temacie, no bo niestety to nie jest temat naszego pytania. Testowałem to narzędzie przez jakiś czas i czasami zdarzyło się, że system wykraczał poza daną bazę informacji i odpowiadał na temat właśnie sałatki i dał mi przepis, ale w większości przypadków jego odpowiedzi były prawidłowe.
Na pewno ten system nie jest idealny i wymaga jeszcze dopracowania, ale za małą kwotę możesz go przetestować i sprawdzić, czy będzie nadawał się do twoich celów. To narzędzie powinno zostać ulepszone z czasem. Mamy tutaj prace, które aktualnie trwają, np. mamy tutaj LiveChat, mamy integrację z Notion, no i mamy również planowane zmiany. Dodatkowo to narzędzie posiada integrację z Zapierem, dzięki temu możesz dodać tutaj różnego rodzaju automatyzację, np. przesłać dane klientów do jakiegoś arkusza, a potem przesłać je do twojego handlowca lub osoby, która kontaktuje się z klientem. Myślę, że ma spory potencjał i warto obserwować tego typu narzędzia, ponieważ one w praktyce mogą oszczędzić mnóstwo czasu na obsłudze klienta. Zapraszam Cię do kolejnej lekcji. Dzięki za uwagę.
Dzięki za uwagę. Dzięki za uwagę. Dzięki za uwagę. Dzięki za uwagę. Dzięki za uwagę. Dzięki za uwagę. Dzięki za uwagę. Dzięki za uwagę. Dzięki za uwagę. Dzięki za uwagę. Dzięki za uwagę. Dzięki za uwagę. Dzięki za uwagę. Dzięki za uwagę. Czad GPT może Ci pomóc w generowaniu umów i raportów. Jeśli wkleisz odpowiedni szablon bazujący na aktualnie obowiązującym prawie, przypominam, że aktualnie Czad GPT ma wiedzę z 2021 roku, więc pewne rzeczy będą już nieaktualne, ale dzięki jego wiedzy może stworzyć prosty szablon umowy. Oczywiście będzie go trzeba skonsultować z radcą prawnym, ale będziesz miał już konkretne podstawy, będziesz miał szablon, który możesz wykorzystać, bazując na konkretnych wytycznych, które przedstawisz w tym narzędziu.
Możesz też generować różnego rodzaju raporty na podstawie danych, które tutaj wprowadzisz, czy też podsumowań, więc możesz sobie przetestować, czy takie rozwiązanie Ci pasuje. Pamiętaj o tym, że jednak to rozwiązanie popełnia błędy, więc w przypadku prawa zawsze polecam, żeby kontaktować się z radcą prawnym. Zapraszam Cię do kolejnej lekcji. Czad GPT w programowaniu. Tak, Czad GPT potrafi programować. Widziałem wiele filmów, które wróżą śmieci, ale nie mam zbyt dużo informacji, więc nie mogę się z tym opowiedzieć. Ale w tym razie, jak się podoba, to nie jest to jedna z najważniejszych filmów, które widać na filmie, to jest to, co się podoba. I to jest to, co się podoba. I to jest to, co się podoba. Czad GPT w programowaniu.
Tak, Czad GPT potrafi programować. Widziałem wiele filmów, które wróżą śmierć zawodów programisty, ponieważ sztuczna inteligencja wszystko zrobi za nich. No, prawda jest nieco inna. Sztuczna inteligencja pomoże programistom robić lepsze i większe rzeczy i pokaże Ci w tym filmie, w jaki sposób możesz wykorzystać to narzędzie, aby usprawnić swoją pracę. Od razu dodam, że nie jestem profesjonalnym programistą, znam podstawy, ale będę w stanie Ci przekazać najważniejszą informację na temat tego, jak możesz wykorzystać to narzędzie w Twojej codziennej pracy. Czad GPT zna wiele języków programowania i pierwszą funkcją, którą możesz wykorzystać, to generowanie kodu. Dokładnie tak możesz wpisać tutaj konkretne polecenie, konkretny wynik, który chcesz uzyskać, no i czad wygeneruje dla Ciebie kod.
Pierwszy sposób na wykorzystanie Czad GPT w programowaniu, to generowanie kodu. Możesz poprosić czad, żeby wygenerował Ci pewien rodzaj kodu, którego potrzebujesz w wybranym języku programowania. Pokażę Ci teraz prosty przykład. Wpisuję polecenie, nieco bardziej złożone, ale zobaczmy, czy poradzi sobie z tym tematem. Stwórz kwadrat o wymiarach 800x800, kwadrat ma znajdować się na środku ekranu, górka mała odbija się od ścian kwadratu, dodaj sterowanie, no i tutaj możemy użyć jeszcze polecenia, wykorzystaj JavaScript, HTML, Canvas, CSS i napisz cały kod w jednym pliku HTML. Możemy to doprecyzowywać, jeśli chcemy mieć oddzielne fragmenty kodu, no to wtedy możemy wszystko tutaj umieścić w naszym prompcie, naszym zapytaniu do czata. Jeśli potrzebujesz konkretnego języka, konkretnego rozkładu, połączeń danych fragmentów kodu, wtedy możesz wszystko opisać właśnie w tym pytaniu.
No i zobaczmy jak wygląda nasz kod, zaraz pokażę Ci, czy działa, bo to jest najważniejsze. Wkleiłem kod do edytora, no i w poleceniu poprosiłem, żeby funkcja uruchomiła się po wciśnięciu klawisza Enter, więc klikam Enter, no i kulka się odbija bardzo szybko, więc powiedzmy, że to działa, można to doprecyzować. I teraz sprawdźmy, czy działa sterowanie. Klikam sobie Enter i mogę sterować kulką, przyciskam klawisze A, W, S, D, no i kulka faktycznie działa, niestety znika nam za naszą obramowaniem. I w ten sposób przechodzimy do drugiego zadania, w którym może pomóc Ci ChatGPT, czyli poprawa błędów w kodzie. Niezależnie od tego, czy są to błędy składniowe, czy logiczne, możesz wkleić tutaj fragment kodu i poprosić ChatGPT, żeby znalazł i naprawił dany błąd.
Może Ci również wytłumaczyć, co poszło nie tak, abyś mógł na przyszłość tych błędów nie popełniać, więc jest to bardzo przydatne narzędzie. W tym wypadku możemy poprawić nasz kod, wpisując kolejne polecenie, czyli załóżmy, że chcę, żeby ta kulka nie wychodziła za pole kwadrata i dodatkowo chcę, żeby odbijała się wolniej, więc mogę sobie dopisać kolejne pytanie. Popraw kod, kulka wychodzi poza obszar obronowania, gdy używam sterowania, zwolnij animację odbijania o 50% i dodaj losowy kąt odbicia. Oczywiście ja piszę w bardzo prosty sposób, żeby pokazać Ci, jakie tu są możliwości, możesz rzeczywiście używać specjalistycznego języka i Chat również Cię zrozumie, a jeśli nie, to po prostu poprawisz Twoje pytanie. Im lepsze, im bardziej precyzyjne za pytanie dasz, tym będziesz miał lepszy efekt.
Teraz generuje się nowy kod, który powinien zostać poprawiony. Niestety w przypadku dłuższych zapytań czasami ten system się gubi, więc dobrze dzielić sobie te fragmenty na mniejsze i dzięki temu otrzymasz swój efekt. Ja w przypadku tego rozwiązania napisałem na przykład kilka rozwiązań do sklepu internetowego e-commerce, które były bardzo, bardzo dobre, jakość kodu również była w porządku, więc możesz spokojnie to wykorzystywać do swoich projektów. Dodatkowa funkcja, którą możesz tutaj użyć, to tworzenie dokumentacji i opisu kodu. Możesz poprosić, żeby system stworzył dokumentację czy też instrukcję do danego kodu, możesz poprosić, żeby dopisał komentarze w kodzie, które pomogą przyszłym programistom czy też osobom, które obsługują dany kod, żeby się w nim rozeznać. Więc jest to bardzo fajna funkcja. Szybki test po wprowadzeniu korekty.
Widzę, że kulka animuje się już wolniej i faktycznie odbija się od każdej ze ścian. Teraz klikniemy sobie Enter i sprawdzimy poruszanie się. Dochodzi tylko do obramowania, czyli tak jak chciałem, wszystko działa, mogę kliknąć Enter i znowu przechodzi do animacji. Tych funkcji jest oczywiście więcej. Możesz na przykład prowadzić tutaj testy twojego kodu, czyli poprosić system, aby zweryfikował, czy kod jest poprawny. Jest to podobne do wykrywania błędów, ale na przykład możesz poprosić o wykonywanie konkretnych testów, możesz poprosić o napisanie kodów konkretnej metodologii. To tylko kilka przykładów wykorzystania tego narzędzia w programowaniu. Moim zdaniem jest bardzo przydatne. Sprawdź, czy dobrze działa z twoim językiem programowania i mam nadzieję, że pomoże ci w pracy. Zapraszam cię teraz do kolejnej lekcji.
W tej lekcji pokażę ci, jak połączyć modele językowe GPT z twoimi arkuszami Google Docs lub Google Sheets, w zależności od twoich potrzeb. Jest to lekcja bardziej zaawansowana, więc jeśli nie potrzebujesz takiej funkcjonalności, możesz ją spokojnie pominąć. Na początek pokażę ci, co możesz osiągnąć dzięki temu systemowi. Na początek zrobimy szybki przegląd możliwości tego rozwiązania. Cały czas w tym lekcji pokażę ci, co można zrobić. Zobaczmy sobie, jakie są tutaj opcje. Możemy wyczyścić listy, czyli np. sprawić, żeby w komórce po prawej stronie pojawiły się tylko imiona i nazwiska, a nie jakieś emotikony czy też inne oznaczenia. Możemy wygenerować tagi do danych elementów, możemy stworzyć sobie teksty, tak jak normalnie w czacie tworzymy, tak możemy tworzyć tutaj teksty, które będą automatizowane, czyli możemy wygenerować teksty na podstawie danej listy.
Przykłady pokażę ci jeszcze później. Mamy właśnie opis, na po lewej stronie w kolumnie mamy np. nazwy produktów, a po prawej może generować się opis. Możesz automatycznie streszczać rozmów, możesz automatycznie tłumaczyć teksty. Wszystkie tezesy zastosowania mają sens, jeśli masz dużą ilość danych, wtedy możesz to zautomatyzować, bo dostanie z API jest płatne, więc musisz liczyć się z kosztami tego systemu. Na szczęście sam dodatek jest bezpłatny, więc możemy go zainstalować i potestować. Na początek potrzebujesz konta w Google, czyli mamy tutaj już Google Drive i teraz stwórzmy sobie jakiś dokument, np. zwyczajny arkusz w Google, następnie wejdź sobie na rozszerzenia i tutaj mamy dodatki. Teraz kliknij pobierz dodatki i wpisz tutaj nazwę chat. gpt.
Teraz pojawi się tutaj rozwiązanie, ma 2 miliony pobrań, gpt for Google Sheets and Docs, czyli mamy tutaj taką nazwę i kliknij sobie zainstaluj. W tym kroku musisz przyznać uprawnienia tej aplikacji do wyświetlania arkuszy kalkulacyjnych i dokumentów w Google. Klikamy zezwalaj. Dostaliśmy informację, że aplikacja została zainstalowana i możemy z niej korzystać. Teraz już możesz wejść sobie na rozszerzenia i widzimy nowy dodatek. Teraz wybierz opcję Launch and Enable Functions. Powita cię taki ekran i tutaj musisz wkleić twój klucz API. Jeśli go jeszcze nie masz, to klikasz sobie tutaj. No i mamy tutaj nasze klucze API. Pamiętaj o tym, że jeśli wygas ci okres testowy, to musisz połączyć tutaj kartę płatniczą. Ja właśnie to ci pokażę.
Wchodzę sobie na Billing, Overview i klikam sobie Set up Paint account. Tutaj wybierasz czy jesteś osobą indywidualną czy firmą. Następnie wprowadzasz numer twojej karty i dane do płatności. Teraz po połączeniu karty będziesz mógł korzystać z płatnych modeli językowych. Warto sobie wejść jeszcze na usage limit i tutaj ustawić sobie limit wydatków, które chcesz tutaj przeznaczać na ten cel. Czyli na przykład na początek możemy dać 20 dolarów do testów i klikamy Zapisz. To jest to, że gdy pojawi się klucz, musisz go od razu skopiować, bo on nie zostanie wyświetlony drugi raz i w razie czego zawsze możesz stworzyć nowy klucz, jeśli przez pomyłkę zamknąłeś to okno. Teraz przechodzę sobie z powrotem do arkuszy i wprowadzam tutaj mój klucz.
Następnie klikam przycisk Dalej i muszę sprawdzić czy nasz system działa prawidłowo. Klikam sobie na tą ikonkę i wklejam w komórkę to polecenie. I teraz mamy polecenie, żeby GPT powiedział nam Cześć. I tak się stało. Jeśli masz tutaj Hi to znaczy, że właśnie system zaczął działać. Możemy sobie skopiować drugie polecenie, bardziej złożone. No i tutaj mamy komendę, prompt. Napisz mi dobrą nazwę dla sklepu z lodami. No i tutaj mamy naszą nazwę. Więc wszystko działa prawidłowo. Teraz klikam Next. Na zakończenie mamy informację, że na tej stronie możemy monitorować zużycie naszego konta, czyli tutaj znowu zostaniemy przeniesieni do naszego konta OpenAI. Mamy na razie 0.
No i mamy tutaj opcję zmianę limitów, żeby przez przypadek te po prostu nie obciążyło nas zbyt dużymi kosztami. I teraz możemy przejść do testowania tego modelu. To jest ten model, który został przygotowany przez twórców. Po wejściu na tę stronę będziesz mógł pobrać sobie arkusz testowych, czyli klikam sobie tutaj i teraz mogę użyć tego szablony w swoim Google. Przechodzę do pierwszej zakładki i teraz mogę przetestować pierwszy przykład. Jeśli wpiszę sobie równa się YPT, następnie otworzę nawias i tutaj pokaże się prompt, czyli w tym wypadku wpisuję B17. Czyli mamy tutaj gotowy prompt. Czyli napisz tagline dla ice cream shopu, czyli nazwę tego sklepu. Teraz mogę zamknąć nawias i kliknąć przycisk Enter. System ładuje naszą odpowiedź.
W kolejnym przykładzie jest pokazane, jak dodać parament do tego promptu, czyli w tym wypadku temperaturę. Temperatura to parametr, który odpowiada za to, czy tekst będzie bardziej kreatywny lub mniej. Tutaj znowu wpisujemy sobie GPT z dużych liter. Otwieramy nawias B20, czyli taką murkę z promptem. Następnie wpisujemy dwa przecinki i wpisujemy sobie wartość, na przykład 1. Zamykam nawias i klikam Enter. System generuje nam odpowiedź i mamy wynik. Kolejny przykład zawiera bardziej zaawansowany prompt. Możemy wykorzystać te wszystkie wiersze do stworzenia jednego promptu. Wystarczy, że wpiszesz sobie równa się GPT. Następnie podasz zakres tych komórek, czyli zaznaczam sobie to wszystko. I mogę dodać tutaj na przykład temperaturę, czyli dwa przecinki i wpisuję jeden. Ale mogę po prostu dodać taki prompt.
I teraz wszystkie te informacje zostaną uwzględnione w odpowiedzi i mamy wynik. Jest to bardzo przydatne, jeśli mamy na przykład produkty w sklepie i te produkty mają dane kolory, różnią się czymś, no to wtedy można sobie przygotować tego typu prompt, a potem zautomatyzować to w ten sposób. Kolejny przykład pokazuje, jak tworzyć listy różnych odpowiedzi. Czyli jeśli chcesz, żeby odpowiedzi były w różnych wierszach, wtedy możesz sobie stworzyć taką formułę. Mamy tutaj prompt i wartość, czyli wpisuję sobie równa się GPT i wybieram opcję list. Następnie wybieram komórkę z promptem, wpisuję przecinek i wartość. Zamykam i klikam enter i mamy 5 odpowiedzi. Kolejna funkcja to GPTFill. I tutaj mamy przykład.
Mamy dwie kolumny, w jednej są dirtyful name, czyli na przykład imię i nazwisko z przedrostkiem, z emotikonami, no i mamy cleanful name, czyli po prostu imię i nazwisko, dwa słowa. I możemy wykorzystać GPTFill do tego, aby pokazać przykład, jak ma wyglądać nasz wynik i system powinien nam zwrócić odpowiednie wyniki. Czyli zmienić te dirtyful name w cleanful name. I teraz wpisuję równa się GPT, otwieram nawias, zaznaczam ten zakres i zaznaczam drugi zakres, zamykam i klikam enter. I teraz mamy bardzo ładnie sformatowane imiona i nazwiska, bez żadnych oznaczeń naukowych, wszystko jest napisane w odpowiedni sposób ortograficzne. Przeszliśmy przez podstawowe przykłady. Mamy drugą zakładkę i w tym wypadku mamy kilka opcji. Możemy stworzyć sobie np. 5 nagłówków na jakiś temat, ja zmienię sobie tutaj prompt i np. wpiszę online course.
Oczywiście te prompty mogą być również w języku polskim. No i tutaj znowu wpisujemy sobie tak jak na przykładzie, równa się GPT list, GPT, otwieram no i mamy tutaj prompt i mamy 5 nagłówków o długości 30 znaków. Kolejny przykład, stwórz 5 pomysłów na wpisy blogowe i mamy value Instagram growth, czyli tutaj mamy 5 wpisów na temat Instagrama. I wpisuję to samo, to jest bardziej przykład taki, w jaki sposób można to wykorzystać, to jest ta sama formuła, co u góry. No i tutaj znowu kilka przykładów, możemy wygenerować np. listę do reklam, czyli generalnie pozwala to na generowanie różnego rodzaju list i usprawnia pracy, jeśli masz tego naprawdę sporo.
Następnie mamy kilka przykładów na taberkach, mamy tutaj przykład opisu naszego produktu, no i możemy sobie uzupełnić tym samym promptem GPT fill, podajemy zakres i podajemy drugi zakres i mamy przygotowane opisy do produktów dla jajka i dla pineapple. Oczywiście im bardziej będzie ten prompt złożony, tym będziesz miał lepszy wynik, więc można to dostosować pod twoje potrzeby związane z SEO. No i tutaj mamy jeszcze tabelki i kilka przykładów, w jaki sposób można to uzupełniać. Kolejna zakładka to praca z tekstem i tutaj możemy wykorzystać podsumowanie tego tekstu, czyli wpisuję sobie tutaj GPT summarize i teraz wybieram sobie teksty do podsumowania, czyli ten zakres, klikam przecinek, no i wprowadzam format, czyli bullet points, zamykam i teraz system powinien nam przygotować tutaj wypunktowane podsumowanie tego tekstu.
To samo możemy zrobić z dłuższą treścią, tutaj znowu jest ta sama funkcja, ale przy wykorzystaniu ograniczenia do pięciu słów, czyli po wprowadzeniu tego promptu, który mamy tutaj, tej formuły, no to dostaniemy podsumowanie na pięć słów lub mniej. Kolejna funkcja, którą możesz wykorzystać, to GPT edit. Pozwala na to, aby poprawić błędy językowe i interpunkcyjne w danej frazie, czyli mamy tutaj tekst, no i od razu został poprawiony. Tutaj mamy kolejne przekształcenia, możemy wybrać ten tekst, przecinek, no i mamy tutaj dodatkowe zadanie, czyli dodaj następny krok, popraw gramatykę, no i zmień ton na bardzo formalny. Klikam sobie enter, no i znowu otrzymuję wynik naszej funkcji.
Kolejna funkcja służy do tłumaczeń, wpisujemy sobie GPT translate i wybieramy sobie opcję tekstową, następnie klikam przecinek i tutaj mamy target language, czyli wybieram komórkę z językiem hiszpański i klikam enter. No i tekst został przetłumaczony, jeśli wpisalibyśmy tutaj na przykład Polish, no to mielibyśmy tłumaczenie w języku polskim. Kolejne funkcje służą do segregowania i czyszczenia danych, możemy na przykład tutaj sprawić, żeby ten zapis był standardowy, albo wybrać iso date, czyli wtedy data nie będzie w takim formacie, tylko w takim, więc mamy tutaj kilka przykładów, no i najlepiej jeśli przetestujesz je w dzielni, dopasujesz pod Twój projekt, bo jest tego sporo. W ostatnich przykładach mamy mapowanie i pracę z kodem, jeśli masz więcej doświadczenia, to spokojnie możesz się tym pobawić.
Gdy pobawisz się już tym narzędziem, wejdź sobie na dodatkowe funkcje, kliknij sobie na te trzy kreseczki i tutaj mamy takie opcje, jak pełną listę funkcji, które dostarcza to narzędzie, mamy tutaj opcję zmiany ustawień i w tym miejscu możesz wybrać model językowy, który będzie dopasowany do Twoich konkretnych potrzeb. Jeśli potrzebujesz prostej analizy tekstu, czy też poprawy błędów językowych, no to mogą Ci wystarczyć te starsze modele, jeśli potrzebujesz bardziej kreatywnych tekstów, planów do wpisów, czy też tekstów kopijewajterskich, no to wtedy warto wykorzystać model najnowszy GPT-4. Następnie możesz ustawić domyślną temperaturę, następnie mamy informacje na temat maksymalnej wielkości odpowiedzi no i tutaj mamy informacje, że jeśli te odpowiedzi są ucidane, to możesz zwiększyć ilość tokenów, a jeśli występuje np. przekroczenie czasu odpowiedzi, to wtedy możesz zmniejszyć ilość tokenów.
Mam nadzieję, że ten system będzie dla Ciebie przydatny, zapraszam Cię teraz do kolejnych lekcji. Dzięki za uwagę. Dzięki za uwagę. W tym module zajmiemy się tematem płatnych modeli językowych dostarczonych przez OpenAI. Pokaże Ci w jaki sposób możesz je wykorzystać oraz jakie są ceny tych rozwiązań. Na początek przejdź do strony openai. com i tutaj kliknij na stronę API. Mamy tutaj zakładkę Pricing. Znajdziemy tutaj cenę danych modeli. Są tutaj pokazane cztery podstawowe modeli, które są w tej module. Znajdziemy tutaj cenę danych modeli. Są tutaj pokazane cztery podstawowe modele i poniżej nazwy naszego modelu mamy cenę. Cenę za tokeny. I tutaj możemy rozumieć tokeny jako kawałki słów, które są generowane. Pokażę Ci to wszystko w dalszej części poradnika.
No i na przykład ten paragraf zabrałby 35 tokenów. Tyle byśmy zapłacili. No i tutaj jest przeliczenie tych tokenów. Im lepszy model językowy, który daje większe możliwości, to jest wyższy model językowy, który daje większe możliwości, tym cena jest wyższa. Bo dla przykładu model da Vinci jest 10 razy droższy od modelu Curie. Mam nadzieję, że dobrze to wypowiadam. Tutaj różnica jest ogromna. Jeśli mamy duży zbiór danych, to naprawdę te różnice w kosztach będą znaczące. I możemy zacząć testować ten system bazując na darmowym przykładzie. Po wykorzystaniu budżetu testowego będziesz musiał zacząć opłacać to rozwiązanie. Na początek, żeby przejść właśnie do placu zabaw, czyli do takiej testowej wersji, musimy się zalogować, czyli klikamy login i tutaj mamy te same dane co do ChattGPT.
Mamy informację, że ChattGPT za niedługo otrzyma API, więc będziemy tutaj mieli jeszcze większe możliwości. Co znajdziemy na tej stronie? Mamy tutaj przede wszystkim dokumentację, czyli mamy tutaj szczegółowo omówione każdy z modeli językowych. Mamy tutaj omówione specyfikacje, mamy omówione możliwości wykorzystania tych modeli. I jeśli jesteś programistą, czy osobą, która chce wdrażać te systemy, no to zdecydowanie jest to pierwsze miejsce, gdzie powinieneś się udać i po prostu przejrzeć wszystkie możliwości. Mamy tutaj informacje, instrukcje dla osób bardziej zaawansowanych, aby wykorzystać ten system do swoich aplikacji czy też rozwiązań. Mamy tutaj również przykłady wykorzystania. Myślę, że to jest bardzo przyjemne, ponieważ możemy sobie zobaczyć w jaki sposób możesz wykorzystać te modele językowe w praktyce.
Mamy tutaj właśnie takie proste funkcje, jak tłumaczenie na inny język, mamy segregowanie, porządkowanie danych, klasyfikację danych terminów. Możemy sobie zmienić jeden język programowania na inny, czyli przetłumaczyć właśnie kod. Mamy tutaj sporo tych możliwości i możemy sobie zobaczyć prosty przykład. Mówi to emoji, mamy na przykład opcję, żeby przekształcił nazwę filmu na emoji. Mamy Batman i przekształca nam tutaj dodaje konkretne emoji. Mamy tutaj na przykład add from product description, czyli tworzy reklamę z opisu produktu. No i tutaj mamy przykładową reklamę, którą właśnie wygenerowałby ten model językowy. Mamy po prawej stronie informacje o kosztach i wykorzystanych ustawieniach. Czyli mamy model językowy DaVinci, ilość tokenów, maksymalnie 100, temperatura, top, frequency. To możemy sobie dostosować. Omówię to, gdy przejdziemy sobie właśnie do naszego placu zabaw.
I to jest kolejny krok, który możesz wykonać. Po przejrzeniu sobie przykładów, możesz na przykład stwierdzić, że przyda ci się konkretna funkcja tego narzędzia, możesz przejść do Playground. W tym miejscu znajduje się nasz plac zabaw, czyli miejsce, gdzie możemy testować różne prompty, różne zapytania i właśnie dostosowywać różne ustawienia. I gdy wejdziesz sobie na Upgrade i Usage, tutaj możesz zobaczyć, ile zostało ci do wykorzystania. Mamy aktualnie 18 dolarów bezpłatnie. Możemy właśnie taką kwotę wykorzystać do zabawy. No i tutaj wracam sobie do mojego okna. W tym miejscu mogę wyłączyć sobie ten komunikat, żeby mieć pełne okno. I możemy sobie tutaj wybrać przykładowe komendy. One będą w języku angielskim, ale możemy też stworzyć własne. Teraz piszę proste pytanie.
Stwórz plan filmu na 5 punktów na temat chat, gpt, wordpress. I zostawiam domyślne ustawienia, klikam Submit. Teraz system generuje moją odpowiedź. Powinnam dostać w języku polskim 5 punktów planu filmu. I tak właśnie się dzieje. I teraz po prawej stronie mamy dodatkowe ustawienia, które będą decydować o tym, jaką odpowiedź uzyskamy, jaki wynik uzyskamy. Na początek możemy np. zmienić model językowy. Każdy model jest tutaj opisany. Mamy tutaj ogólny opis oraz możemy poczytać o jego zaletach. Czyli mamy właśnie np. jedną z zalet może być szybkość działania. Te prostsze modele są dużo szybsze i nadają się do prostych poleceń. Te droższe, gdzie mamy tutaj taką dużą kulkę, one są zarówno wolniejsze jak i droższe, ale dają lepsze rezultaty.
Więc tutaj trzeba dopasować model pod swoje zadania, aby być najbardziej ekonomicznym, aby te koszty były najbardziej optymalne. Możemy sobie kliknąć Show more model i tutaj mamy więcej modeli językowych. I każdy z tych modeli delikatnie się różni, więc tutaj odsyłam Cię do dokumentacji, abyś dowiedział się, jaki model będzie potrzebny pod konkretny typ zadań. Najłatwiej to sprawdzić właśnie w tym miejscu, czyli po prostu spróbować sobie zmienić model językowy np. na AD i sprawdzić, czy poradzi sobie z Twoim pytaniem. Zobaczmy, jaką odpowiedź wygeneruje w przypadku takiego pytania. Nie mamy żadnej odpowiedzi. Ponieważ ten model właśnie nie został konstruowany do tworzenia kreatywnych odpowiedzi, więc on od razu możemy go skreślić. I w ten sposób możesz sobie zweryfikować pewne rzeczy bazując na opisie dokumentacji każdego z modelu.
Ja wracam sobie do tego najdroższego modelu da Vinci wersja trzecia. Wartość Temperature, czyli temperatura, decyduje o losowości wyników, czyli właśnie jeśli będzie tutaj jedynka, to ta losowość będzie bardzo duża. Jeśli zejdziemy tutaj do zera, to losowość będzie bardzo mała, te wyniki będą powtarzalne i podobne do siebie. Więc tutaj możemy sobie decydować właśnie o tym elemencie. Druga wartość decyduje o maksymalnej długości i jest to mierzone w tokenach, czyli właśnie im mniej tokenów, tam ta odpowiedź będzie krótsza. Mamy tutaj również podpowiedź, że jeden token to około czterech znaków w języku angielskim, więc każdy znak się liczy nieco inaczej, więc to też jest takie zaokrąglenie, ale możemy sobie na podstawie tego odcinka w kilku testów zobaczyć, ile tokenów zużyliśmy.
Kolejny wskaźnik top-ped decyduje również podobnie jak temperature o losowości danych promptów, czyli możemy sobie wyznaczyć, czy te odpowiedź będą bardziej kreatywne, czy też nie. Następne dwa wskaźniki mamy frequency penalty, czyli częstotliwość występowania danych słów w tekście i jeśli chcemy, żeby tych powtórzeń było mniej, musimy sobie zwiększyć ten wskaźnik. Presence penalty, czyli tutaj mamy znowu temat, który wiąże się z powtarzalnością, jeśli damy sobie tutaj ten wskaźnik na jedynkę, czy też dwójkę, system będzie unikał powtarzania tych samych tematów. Best of jest to bardzo ważny wskaźnik, ponieważ on decyduje o tym, ile wersji stworzy system po stronie serwera, zanim wybierze naszą najlepszą wersję, czyli jeśli dalibyśmy tutaj 20, to system stworzy 20 wersji naszej odpowiedzi i wybierze najlepszą.
I to niestety kosztuje, ponieważ to wszystko liczy się jako kolejne prompty, kolejne zapytania, za które musimy zapłacić, więc niestety lepiej nie używać tego w tej formie, bo można naprawdę sporo zapłacić, najlepiej trzymać to właśnie na poziomie 1, wtedy koszty będą najniższe, ale być może te odpowiedzi będą odrobinę gorsze, niż w przypadku wykorzystania kilku wersji. Inject Start Text, Inject Restart Text, czyli tutaj system będzie wstawiał pomiędzy naszymi pytaniami różne elementy, czyli np. możemy napisać tutaj Enter, Enter, Koniec, no i wpisze sobie tutaj np.
Napisz plan filmu YouTube na 3 punkty, mamy generowanie i system dodał tutaj komentarz, po dwóch enterach Koniec, czyli wiemy, że tutaj się to skończyło no i mamy Show Possibilities, tutaj są dodatkowe opcje do pokazywania prawdopodobieństwa występowania słów, to możemy sobie włączyć, żeby debugować system, czyli żeby sprawdzić, czy daje odpowiedzi takie jak potrzebujemy i mam tutaj moją listę i automatycznie system pokazuje mi prawdopodobieństwa danego rozwiązania. Takie wygenerowany prompt możesz sobie zobaczyć w kodzie i automatycznie zostanie stworzony tutaj kod, który możemy wykorzystać w naszej aplikacji, możemy zmienić rodzaj języka, więc mamy tutaj dodatkowe opcje. Teraz mogę przejść do zakładki Upgrade, no i widzę, że cała tam zabawa wygenerowała praktycznie zerowe koszty, nie doszedłem nawet do 10 centów, więc naprawdę masz tutaj sporo możliwości, żeby ten system potestować.
Wyszliśmy jeszcze do dokumentacji, mamy tutaj opcje sprawdzenia, jak system liczy, jak system przelicza słowa na tokeny. Teraz wejdź sobie na stronę Tokenizer i w tym miejscu możesz sobie sprawdzić, jak system przelicza nasze słowa na tokeny, czyli gdy wpiszesz sobie tutaj jakieś pytanie, jak stworzyć film na YouTube, napisałem przykładowe znaki, każda spacja liczy się również jako token, więc musimy na to zwracać uwagę, no i mamy ilość tokenów, które wykorzystuje ten prompt, no i mamy tutaj ilość znaków, więc możemy sobie w ten sposób to przeliczać, dzięki temu będziemy mogli poznać przykładowe koszty danego rozwiązania. Oczywiście jest to przykład, więc najlepiej przetestować sobie już to w systemie i sprawdzić, jakie koszty wygenerował. Drugim bardzo ważnym elementem jest wejście sobie w Upgrade i tutaj mamy Billing Overview i możemy sobie wyznaczyć usage limit.
Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed wydaniem zbyt dużej kwoty, to właśnie w tym miejscu możesz to zrobić. No i jeśli chcesz pobrać swój klucz API, to wejdź sobie w API keys i w tym miejscu klikając w Create New Secret Key stworzysz własny klucz do wykorzystania np. w aplikacji. Tak wyglądają podstawy obsługi i w tym miejscu można sobie wygenerować własne klucze API i podłączyć go pod daną aplikację, która już ma wbudowane mechanizmy, które dają rozwiązanie konkretnych problemów biznesowych. Mogą to być wtyczki do Wordpressa, rozszerzenia do formularzy Google, mamy tutaj wiele możliwości i tych narzędzi powstaje bardzo wiele właśnie wtedy, gdy do Ciebie mówię, co chwilę powstają nowe narzędzia, które mogą być zbyt duże, więc można sobie wygenerować nowe narzędzia, które możesz wykorzystać.
Ja co jakiś czas będę dorzucał Ci tutaj nowe pomysły na to, jak możesz wykorzystać to w biznesie, ale warto obserwować Twoją konkretną branżę i szukać rozwiązań AI, które uproszczą Ci życie i pracę. Zapraszam Cię do kolejnej lekcji. .