VIDEO TRANSCRIPTION
No description has been generated for this video.
Przedsiębiorcy zaczęłam gdzieś ośc.
2018 roku troszeczkę wcześniej zaczęłam już budować markę osobistą i aktualnie prowadzę trzy firmy jedną z nich jest Agencja reklamowa, gdzie pomagamy przedsiębiorcom sprzedawać więcej przez Internet pomagamy na przykład twórcom online sprzedawać więcej produktów cyfrowych takich jak kursy i buki i szkolenia i tak dalej pomagamy firmą takim jak na przykład kancelarie prawne i wiele różnych innych biznesów usługowych generować lidy oraz pomagamy i komersom sklepy internetowe to również jest nasz bardzo mocny człon, który mi zajmuje się mój wspólnik Piotr i pomagamy i komersom przede wszystkim reklamą płatną docierać do klientów i sprzedawać więcej super, ale też pomagamy i komersom sprzedawcy i płatną docierać do klientów i sprzedawać więcej z sukcesami budujemy kilka firm Piotr prowadzi duży międzyna międzynarodowy i Komers ja prowadzę trzy firmy Agencja reklamowa druga firma to jest firma szkoleniowa gdzie uczę was edukuje co jest moją ogromną pasją występuje na konferencjach czy to na funders mind teraz będzie i tak dalej i tak dalej więc dosyć rozpoznawalne marki miałem przyjemność być współautorem dwóch fantastycznych książek możecie tutaj kojarzyć eksperta w bentleju biblia social media bardzo fajny tytuł z fajnymi ekspertami wspólnie stworzyliśmy książkę oraz finansowa zmiana na kanale tutaj Pawła leżocha również bardzo mocny tytuł czytałem osobiście też rozdziały współautorów mega mega książka występuje na różnych konferencjach tak jak już wspomniałem miałem też przyjemność parę razy bywać w telewizji a nawet w wydaniu wielkanocnym mówiłem o sztucznej inteligencji ai panoramie wielkanocnej czyli wtedy kiedy jest ten ogromny piki wiele milionów siedzi przed telewizorem miałem przyjemność występować więc tyle o mnie jak będziecie mieli jakieś pytania to do sekcji pytań i odpowiedzi wrzećmy do merytoryki bo nie chce za dużo mówić o sobie dzisiaj będziemy rozmawiać o wielu różnych aplikacjach aiowe które ułatwiają automatyzują biznes zwiększają produktywność przyśpieszają naszą pracę i pierwszym takim narzędziem jest linda.
ai jest to narzędzie które pozwoli nam bardzo szybkim tempie stworzyć profesjonalną stronę internetową wystarczy, że ja teraz kliknę sobie w przycisk create new website wpisze sobie biznes name na przykład personal trainer czyli stworzymy stronę dla torny. Nerów personalnych trejner trajner. Hmm. Hmm, albo to masz guzik sobie wpisze dobra. I przejdziemy i aplikację zaraz nam wy. Hmm. amiętaj no. NY Człowiek w górze. Wzglądające. Nie ma rady. Niespodzi. Człowiek w górze. Wzglądające. Nie ma rady. Wzglądające. Nie ma rady. Wzglądające. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść.
Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. Nie mogę się podnieść. W店怖! A więc musiał już usuwać, to byś mnie usuwał. I przejdziemy. I aplikacja zaraz nam wygeneruje piękną stronę. Zanim przejdziemy dalej, musimy wybrać jaki rodzaj ma być to strony.
Czy to ma być jakaś strona startowa, online business, digital product, lokalny biznes, jakiś muzyczny podcast, e-commerce, early access, czyli jakiś dostęp do aplikacji wczesnej, być może strona z rezerwacjami typu booking, mamy tu mnóstwo do wyboru. Możemy też zacząć od czystej kartki. Przejdźmy sobie dalej. Weźmy sobie na przykład online business. Musimy teraz ten biznes opisać. Product, service name. Treścią będzie personal trainer i teraz trzeba to wszystko opisać. Możemy sobie tutaj wybrać język polski. To jest bardzo ważne pod kątem wpisywania promptów. Jeżeli wpiszemy prompt po angielsku, to raczej copilot nas dużo lepiej zrozumie. Ale ja na potrzeby tego szkolenia nie wszyscy znają angielskim, będę tłumaczył jak pracować ze sztuczną inteligencją po polsku. Trainer personalny, produkt, opis produktu.
I teraz tak. Stwórz stronę internetową dla trenera personalnego, który świadczy takie usługi jak rozpisywanie diet odchudzających, sprzedaż rozpisek treningowych oraz sprzedaż treningów personalnych w Warszawie. Klikamy create i strona internetowa zaczyna się tworzyć. I ta strona za chwilę nam się tutaj skończy. Tutaj mamy jakiś czas przewidywany. Zanim ta strona internetowa się skończy, to przejdziemy już do drugiej aplikacji. Mi tutaj niestety wygasił konto, ale koniecznie chcę wam tą aplikację pokazać, ponieważ ta aplikacja oprócz tego, że posiada funkcje AIowe, to dodatkowo pozwala klonować stronę internetową. Możemy sobie wybrać dowolną stronę konkurencji i portal 10web. io, zróbcie sobie w notatkach, 10web. io, pozwala dosłownie ukraść cały lajut strony i możemy ten lajut edytować z poziomu Wordpresa, a dodatkowo użyć elementora.
Wszystko bez instalacji jakichś osobnych hostingów, wszystko na stronie 10web. io i możemy podpiąć również swoją własną domenę. Co to oznacza? Mamy dwie opcje. Albo tworzymy stronę AIową, tak jak jest tu w przypadku Lindo. Zobaczcie, ja już wchodzę i edytuję tę stronę. A drugą opcją jest wybrać sobie stronę www, jaka nam się podoba, być może konkurencji, wkleić tylko do niej link. Strona w 5 minut sklonuje całą stronę, cały design i możemy ją później edytować i dostosować do swoich potrzeb, czyli taka, że tak powiem, legalna kradzież. Oczywiście uważajcie z tym, wzróćcie się na cudzych stronach, ale nie przejmujcie jeden do jednego, bo mogą na was czychać poważne konsekwencje. Wróćmy sobie do naszej strony.
Zobaczcie, mamy już tutaj osiągnij swoje cele z trenerem personalnym, jakiś call to action, jakieś zdjęcia trenerów, jakieś tutaj dziewczyny ćwiczące, tutaj jakieś metryki, statystyki, profesjonalna pomoc w osiąganiu celów zdrowotnych. To wszystko oczywiście sobie możemy edytować. Tu jest np. sekcja do edycji, co mówią o nas klienci, mamy nawet opinię klientek. Wybierz cenę treningów, możemy sobie tu podpiąć oczywiście bramkę płatności i brać przede wszystkim płatności za nasze treningi, za rozpiski Małgorzata, czy będzie nagranie, niestety internet mi mocno tnie, wszystko jest jak najbardziej w porządku. Moment, bo mnie coś tutaj wylogowało. Ojeju, sekundka, bo muszę mieć podglok na was. I tą samą stronę możemy sobie oczywiście edytować. Klikamy sobie tutaj back to editor.
Następnie możemy dodać blok, dowolną sekcję w każdym miejscu możemy dodać. Klikamy sobie dodaj blok i wyświetlają nam się tutaj propozycje, co możemy dodać. Odświeżcie stronę, tak, jeżeli coś się tutaj zacina, to odświeżcie stronę, a to nagranie to w końcu będzie. Ewa, będzie, ale tylko przez 24 godziny wyśle mu ci jutro mailem, postaram się, dobrze? Ale jednak bądź do końca, bo tylko dla osób, które będą na żywo czeka prezent wideo, będzie pokaże jak zarabiać tysiaka dziennie na AI. Zobaczcie, tu mamy różne bogate sekcje. Wystarczy, że kliknę plusem i już nam się pojawia nowa sekcja. Wystarczy, że kliknę tutaj add blok, bach, kolejna sekcja dodana. W tej chwili możemy też wziąć i wybrać sobie inny tutaj z domyślnych.
To narzędzie cały czas się rozwija, mają tak zwaną road mapę, gdzie jest rozpisane, co będzie w przyszłości w tym narzędziu. Możemy w łatwy sposób edytować zdjęcie, wyszukać z estoka, wkleić jakiś link do zdjęcia, który trzymasz dziś na hostingu. Możemy edytować ten tekst, który wygenerowała nam sztuczna inteligencja lub możemy tu wpisać komendę albo regenerate, albo jakikolwiek tutaj prompt możemy spisać. Krzysztof, wyślij wszystkim nagranie please. Wyślę wam powtórkę, która będzie dostępna 24 godziny, ale bądźcie dzisiaj. I tutaj osiągnij swoje cele z trenerem personalnym. Na przykład możemy dopisać w Warszawie. Możemy edytować zdjęcia, możemy edytować teksty i jednym przyciskiem opublikować taką stronę. I ta strona będzie na takiej oto domenie, ale możemy oczywiście podpiąć swoją.
Możemy sobie też edytować różne strony. Zobaczcie, że tu mi stworzyło. Różne zakładki. Mamy nawet artykuły na bloga, mamy stronę o nas, stronę kontaktową i to wszystko zrobił. Parę sekund. Zobaczcie, mamy też analitykę. Musicie instalować nawet Google Analytics, bo mamy tu wyświetlenia kliknięcia, klik rade, wizytors. Mamy tu różne opcje odnośnie konwersji. Te wszystkie dane tutaj się stopniowo będą pojawiać. To oznacza, że narzędzie będzie bardzo rozbudowane w przyszłości. Jak sobie wrócę, to zobaczcie, że mogę też edytować inne zakładki. Na przykład wejdźmy tutaj back to dashboard i zobaczcie, że ja mam tutaj np. jakieś sekcje z artykułami. Ja mogę sobie wejść, zobaczcie, AI wygenerował mi artykuły, które będą się pozycjonować.
Mogę w każdej chwili dodać sobie artykuły na moją stronę, które będą robić MISEO i to wszystko dzieje się z automatu. Wróćmy teraz do pokoju szkoleniowego i które narzędzie wam się podoba bardziej? Opublikuję ankietkę. Dajcie znać w ankiecie, tutaj powinna się wam wyświetlić ankieta, dajcie znać, które narzędzie. Czy bardziej to, które klonuje strony, czy lindo. ai. Troszeczkę tego dziesięciu dzisiaj nie pokazałem, bo zapomniałem, że mi się skończyła licencja, ale widzę tutaj komentujecie, atakujecie. Dajcie też znać w komentarzach, jak tam wam się to wszystko podoba. Widzę, że ma lindo przewagę mocną. Web 10 działa w oparciu o WordPressa, lindo nie jest na WordPressie, Web 10 jest w oparciu o Elementora.
Dzięki wielkie za zaangażowanie, kończymy ankietę, jedziemy dalej z merytoryką, więc zamykamy sobie aplikację lindo, zamykamy sobie 10 web, zostawiamy czata GPT 4, czata GPT zna pewnie wszyscy po tym 1,5 roku działania. Napiszcie, kto nie zna czat GPT na czacie, napiszcie, czy jest tutaj taka osoba. Przejdźmy teraz do programów graficznych. Znacie pewnie Meet Journey, znacie pewnie też Leonardo, tych aplikacji jest kilka. Leonardo jest to program do generowania grafik, który jest zupełnie darmowy. Meet Journey kosztuje chyba tam 10 dolarów czy kilkanaście dolarów i tworzy według mnie grafiki lepszej jakości, ale dlaczego wam chcę pokazać te programy? Bo między innymi w nich możecie stworzyć jedną komendą cały lajot strony internetowej. Ja wam pokażę przykład.
I tu zrobiłem sobie takie lajoty przykładowe dla trenerów personalnych. Ja mogę wygenerować całą stronę graficzną w Meet Journey, usunąć sobie później napisy, ale to już pokazuję w jakiejś takiej jednoosobowej armii w programie, który wam pokażę później, ale mogę cały lajut graficzny ściągnąć, a następnie zaimportować do jakiegoś prostego no-code programu, gdzie stworzę stronę internetową w 15 minut. Leonardo nie jest darmowy, za darmo można zrobić tylko kilka grafik dziennie. Jeżeli ktoś robi kilkanaście, kilkadziesiąt grafik, to zdecydowanie warto wydać te kilka dolarów. Pokaż jak można podpiąć własną domenę stronę z Lindo. Sylwia, to nie jest dzisiaj na to czas, bo mamy dwadzieścia parę aplikacji do przejścia, więc mogę sobie za pomocą takiego Meet Journey generować różne grafiki.
Na przykład dajemy slash, imaging i wpisujemy komendę na stworzenie grafiki. Jeżeli nie znacie angielskiego, bo uważam, że dużo lepiej Meet Journey działa po angielsku, wchodzicie sobie w czat, GPT i wpisujemy przetłumacz na angielski. Wystarczy wam darmowa wersja czatu, ja używam tej płatnej. Przetłumacz na angielski. Stwórz grafikę przedstawiającą młodego trzydziestoletniego piłkarza, który stoi z piłką Adidas na boisku. W tle widać dużą ilość kibiców z transparentami. Cyk. Dostajemy sobie enter i czat GPT przetłumaczy nam, akurat tutaj coś zalagowało, ale zazwyczaj to trwa parę sekund, mamy gotową komendę, tworzy nam też zdjęcie. Dlaczego nam tworzy też zdjęcie? Ponieważ jak macie czat GPT wersję czwórkę, to ma on integrację z Dali.
Dali 3 to program graficzny i już na poziomie czatu zobaczcie, stworzyła nam się grafika. Dali bardzo dobrze rozumie język polski, ale wróćmy do mid-journey, wklejmy prompt. Dalej chcę was nauczyć wymiar grafik, bo grafiki domyślnie są generowane w formacie kwadratowym. Jeżeli chcecie mieć grafiki w innych formatach, czyli na przykład taki laj od strony internetowej, to w tym razie musicie dodać taki parametr, tzw. aspekt ratio. Jak to wygląda? Najpierw wpisujemy slash imagine, następnie wklejamy prompt, następnie dajmy spacja, myślnik, myślnik AR. AR jest to skrót od aspekt ratio i wpisujemy np. 16 na 9 i stworzy nam miniaturkę na YouTube. Zobaczcie, grafiki się już tworzą. Lepsze Dali czy mid-journey, jakieś spostrzeżenia.
Zaraz będę was pytał, co wy o tym wszystkim sądzicie. Zobaczcie, już ta grafika się stworzyła. Tu mamy różne komendy u1, u2, u3, u4. u jest to skrót od upscale, czyli podiększenie danej grafiki w celu pobrania jej, a v jest to wariacja, czyli służb kolejne 4 grafiki podobne do którejś z tych grafik. To jest grafika nr 1, nr 2, nr 3 i nr 4. Ja sobie chcę, a ta mi się podoba. Według mnie jest najładniejsza, więc wybiorę sobie podnieść mi trójkę. Mogę też wybrać wariacje trójki. Zobaczcie. I tutaj można też poprawić prąd, ale ja sobie wygeneruję wariacje trójki. I tu już nam się też tworzą grafiki.
Zobaczcie, nawet tutaj taki piłkarz obajernu nieco podobny do Roberta, ale chyba czarnoskóry. I tu mamy już format pod miniaturkę YouTube'ową czy gdzieś na kolumnę Facebookową. Przepraszam, nowy Facebook już też w kolumnie pokazuje w kwadracie. Tu nam się stworzą wariacje tego młodego chłopaka. Możemy takiego prompta też użyć oczywiście w Leonardo. Totalnie za darmo. Tu mamy kredyty z boku. Wchodzimy w Image Generation. Musimy się zalogować, bo widzę, że mnie wylogowało, więc zaloguję się na swoje konto Leonardo. Wchodzę w Image Generation i tu jest miejsce na wklejenie promptu. Wklejamy sobie taki prompt i klikamy Generate.
Oraz dla porównania oczywiście wejdę sobie w dali i stworzę grafikę wszędzie na tym samym prompcie, żebyśmy byli w stanie realnie ocenić, które grafiki nam się bardziej podobają. Czy nie lepiej rozpocząć przy tworzeniu grafiki i realistyczną twórz, realistyczną fotografię? Adam na razie pokazuje w takiej wersji dla początkujących, bo nie wszyscy te programy znają w dalsze funkcje. Rozwijam w bardziej zaawansowanym programie, o którym powiem później. Tu możemy w Leonardo wybrać sobie rozdzielczość. Zobaczcie, mamy piłkarzy, fajne grafiki i to jest wszystko zupełnie za darmo. Wystarczy, że sobie teraz kliknę, a następnie w tą strzałeczkę pobierz zdjęcie i już zdjęcie mi się pobrało na komputer. Zobaczcie, bach, pobrane. Fantastycznie. To samo mogę zrobić z Mid Journey. Teraz się dwójka podoba najbardziej.
Upscale 2. Otwórz przeglądarce, bach i mogę teraz kliknąć, zachowaj obrazek jako i pobrać. Mogę też wzorować się na dowolnym obrazku z Internetu. Mogę też wybrać dowolną grafikę z komputera i sprawdzić, jak sztuczna inteligencja ją zinterpretuje na podstawie describe. Enter, o matko, describe image. I teraz tutaj jest metodą drag and drop. Mogę wrzucić dowolną grafikę, więc wrzucę sobie tego chłopaka. Przesuńmy to. Wrzucę sobie tutaj tego chłopaka. Klikam enter. No, kliknij. I teraz dostanę propozycję promptów, które powinny mi wygenerować podobną grafikę do tej wskazanej. Zobaczcie, mamy tu jeden prompt, drugi prompt, trzeci prompt oraz nawet czwarty prompt. I teraz tak, tu mamy Leonardo. Tu mamy. To są jakieś moje stare prace.
Możecie sobie podejrzeć, jak to wszystko wygląda. Tutaj chciałem Roberta Lewandowskiego zrobić, mój personal fit, tutaj jakieś grafiki do social mediów, więc tak to wygląda. Leonardo, sprawdźmy, co wygenerowało nam dali. Dali wygenerowało nam takie autografiki. Mid Journey wygenerowało nam taką grafikę. I teraz was proszę na ankietkę, które wam się podoba tutaj najbardziej. Matko, gdzie jest moja ankietka? Publish. Dajcie znać na czacie, która wam się tutaj najbardziej podoba. Głosujemy Mid Journey. To jest Dali 3. To są grafiki zrobione przez Leonardo, którym jest darmowym programem. Zapiszcie sobie, a to są grafiki przez Mid Journey. Głosujemy, głosujemy, dooglądamy, zobaczymy, która grafika jest bardziej podobała wam. Głosujemy, głosujemy, głosujemy.
Dajcie znać w komentarzu, tak realistycznie, które grafiki wam się najbardziej podobały. Bo miło że w tym samym programie, który wam się podobał, to jest grafika, która jest bardziej podobała. I teraz, teraz, teraz, teraz, teraz, teraz, teraz, teraz. Głosujemy i dajcie znać w komentarzu, tak realistycznie, które, które grafiki wam się najbardziej podobały. Bo mi osobiście Mid Journey robi najbardziej bardziej takie potężne grafiki, profesjonalne, ale kosztuje chyba 10 dolarów miesięcznie, ja płacę za, za ten program. Czy strony na Lindo można zeksportować na swój serwer? Z Lindo chyba nie, ale z Web 10 można. Władysław Mid Journey, Renata Leonardo, fantastycznie. Słuchajcie, jedziemy dalej, bo mamy dzisiaj ogrom materiału. Wygrało Leonardo, Leonardo jest darmowe, więc bardzo wartościowy dla was tutaj informacja.
Jedziemy z kolejnymi narzędziami. Zgaszę sobie Leonardo, Discorda, pamiętacie, że Leonardo używamy w narzędziu Discord. Tutaj mam przykładowe makiety stron internetowych dla trenerów personalnych, w kursie płatnym rozwijam, jak to wszystko przenieść i stworzyć stronę internetową, która wygląda bardzo drogo, jak zrobiona za 20 koła i jak je robić na przykład 15 minut dzięki tym aplikacjom, które już dzisiaj wspomniałem. Jedziemy dalej. Słuchajcie, jeżeli nie chcecie zapłacić za profesjonalną sesję fotograficzną, to mamy takie narzędzie jak Remini. Wystarczy, że założycie sobie darmowy trial, siedmiodniowy czy tam ileś, chociaż nie, Remini jest chyba płatne parę dolców, ale mamy jeszcze media I. O. Są generalnie aplikacje, które stworzą dla was sesję zdjęciową.
Wy wrzucacie do sztucznej inteligencji zdjęcia, które macie, jakąś bazę danych, jakieś zdjęcia z wakacji, z wycieczek, jakichkolwiek zdjęcia, a one zrobią wam profesjonalną sesję zdjęciową. Ja testowałem oba te narzędzia. Remini się dla mnie bardziej sprawdzało. I sztuczna inteligencja wam stworzy różne w różnistych tutaj strojach, garniturach, w jakichś innych wersjach, jakieś lata 70. , mnóstwo fajnych zdjęć. Wyżywam cały czas te grafiki później w social media, w reklamach i w różnych rzeczach, w postach, na LinkedInie, wrzucam to wszędzie. Mamy tu AI Headshot Generator. Generalnie wszystkie te programy do sesji zdjęciowej nazywają się AI Headshot Generator. Klikamy sobie media I. O. jest. . . Któryś z tych programów był darmowy, a któryś płatny, więc. . .
Możecie sobie obydwa sprawdzić, najlepiej wydać kilka dolarów, bo i tak oszczędzicie na sesji zdjęciowej 2-3 tysiące, bo tyle to kosztuje, nie wiem, jak w innych. . . . . . w tych niższych miejscowościach, ale, że tak powiem, w Warszawie. . . . . . to trzeba 2-3 tysiące dać. Dobra, jedziemy dalej. Pozycjonowanie stron internetowych za pomocą sztucznej inteligencji. Nie wiem, czy wiecie. . . . . . ale w czasach czata, GPT i wielu różnych narzędzi możecie pozycjonować swoje strony automatycznie. Nie musicie mieć wiedzy technicznej O. S. O. , aby robić zarąbiste pozycjonowanie stron internetowych. Do tego będzie służyła aplikacja CopyMate.
Naviasen Musens jest to polskie aplikacja, gdzie możemy połączyć takiego CopyMate'a ze swoim Wordpresem i publikować strony blogowe na pełnym automacie. Rozliczamy się w tokenach, ale jest to i tak 100 razy tańsze niż człowiek. Ja praktycznie cały czas teraz w zespole mam oddelegowaną osobę, która trzaska po 3 artykuły dziennie nawet i cały czas sobie gdzieś tam te blogi, nasze projekty rosną. Mamy tu opcję dla sklepów internetowych, aby generować opisy produktowe itd. Ale mamy też opcję blogową pod artykuły. Czyli jak chcecie wypozycjonować lokalną stronę internetową, jakiegoś bloga itd. , wystarczy, że użyjecie opcji blog. Articuł z CopyMate 003, 004 ma dostęp do internetu. Jest to taki model bardziej do portalów newsowych, typu Onet, Interia, WP, a do blogu użyjemy trójki.
Klikamy sobie Create Content, wybieramy tutaj moją stronę internetową. U was to będzie wasza strona, którą sobie tu wklepiecie. Klikamy tylko Next, wybieramy Polish. I mamy tutaj różne możliwości. Możemy wymyślić tematy za pomocą Ejaja. Możemy uploadować cały plik CSV z Excela. Na przykład ze 100 artykułów w 15 minut wam stworzy AI. Możemy też dodać taki tytuł manualnie, a dodatkowo możemy wskazać mu na główki. Kto siedzi w SEO wie, że artykuł ma taką strukturę, gdzie H1 jest tzw. tytuł redakcyjny, a H2 to środ tytuły, które znajdują się w artykule. Możemy tutaj wpisać sobie np. algorytm Instagrama. Dowiemy się w jakimś narzędziu typu Senuto, że algorytm Instagrama ma określoną ilość wyszukań i chcemy sobie stworzyć artykuł.
Zobaczcie, średnia miesięczna liczba wyszukań, algorytm Instagrama to 390. Ja już na tę frazę się pozycjonuję. Stwierdziłem, że chcę napisać artykuł. Algorytm Instagrama jak rozkręcić profil na IG w 2024 roku? Pamiętajcie, jak pozycjonujecie stronę, że w pierwszej części wpisujemy frazę, na którą chcemy się pozycjonować, a w drugiej części, aby użytkownik chciał w to wszystko kliknąć, czyli podkręcamy taki click-byte, ale przede wszystkim frazę, na którą chcemy się pozycjonować, im wcześniej w tytule tym lepiej. Następnie możemy dodać lub nie dodawać wśród tytułów i zakładkę FAQ z pytaniami i odpowiedziami. I tutaj możemy dodać sobie nagłówek heading manuali, co algorytm Instagrama. Odświeżcie sobie, bo tutaj widzę, że muszę odświeżyć, ten webinar, bo widzę, że tutaj się mu coś nieco przycięło.
Dajcie mi znać w komentarzu, czy mnie widać, czy mnie słychać, bo widzę tutaj na podglądzie, że coś tutaj, a muszę jeszcze raz włączyć, algorytm Instagrama. I tutaj dajemy śród tytułów, na przykład jak zdobyć obserwujących na Instagramie. I warto, żeby ta fraza się gdzieś jeszcze przeplatała. Dzięki znajomości algorytmu Instagrama. Enter. Algorytm Instagrama. Tricky, które działają w 2024 roku. Metody na płatne pozyskiwanie ruchu. Metody na pozyskiwanie płatne ruchu za pomocą reklam Metaaz. I tak dalej. I takich śród tytułów dajemy na przykład 5. Możemy teraz wyłączyć, żeby przejść sobie dalej. Generalnie klikamy tylko Dodaj ten artykuł. Tu mamy podgląd, że już ten artykuł jest wgrany. Następnie klikamy Next i mamy tu podpowiedź odnośnie modelu. Copy Mate korzysta z Chamgpg4.
To jest bardzo dobra wiadomość. Wystarczy, że kliknę teraz przycisk Create Content i artykuł zostanie stworzony. A jeżeli jesteście freakami i chcecie wiedzieć dokładnie, co powinno zawierać się w tekście, to Copy Mate ma integrację z Cont. Adu. Cont. Adu to kolejne narzędzie sztucznej inteligencji AI, które pozwoli nam jeszcze lepiej pozycjonować nasze treści. Wchodzimy sobie w domenę tomaszguzik. pl. Następnie zobaczcie, że ja już tutaj dodałem algorytm Instagrama. Jeżeli chcemy zbadać inną frazę, wystarczy, że klikniemy tutaj New Query i piszemy sobie, nie wiem, jak ustawić reklamę na Facebooku, Pytajnik i klikamy Start. I tu już nam się artykuł tworzy, już mamy podpowiedzi odnośnie fraz. Ja wejdę w algorytm Instagrama.
System nas pyta, czy ma zeskanować Google'a na podstawie top 10 czy może top 30. Klikamy sobie Update i już tworzy nam się tutaj podpowiedzi odnośnie fraz kluczowych. Widzicie to po prawej stronie? To wszystko są podpowiedzi, jakie słowa kluczowe możemy użyć w artykuł, aby według Cont. Adu lub surfera SEO, to są podobne narzędzia, aby nasz blok się wysoko pozycjonował. Mamy tutaj też takie cyferki oraz te napisy będą nam się kolorować na zielono lub na czerwoną, jeżeli przekroczymy daną ilość słowa kluczowego, czyli zbyt gęsto użyjemy dany tekst w artykule. I tutaj mamy na przykład Instagram. Od 15 do 58 razy powinniśmy użyć tej frazy w artykule, aby zdobyć więcej punktów.
I tu mamy podpowiedzi, że najlepszy artykuł według tutaj narzędzia ma 86 punktów. Ale to nie znaczy od razu, że jeżeli będziemy mieli 100 punktów, to nasz artykuł nagle wyprzeci konkurencję, bo na SEO składa się wiele czynników. My możemy teraz skopiować te dane na przykład do pliku JSON, pobrać taki plik JSON i wkleić go do CopyMata, a ten stworzy nam cały artykuł. Wracając, zobaczcie, jestem sobie w CopyMacie, w tej chwili mnie wylogowało, więc szybciutko się zaloguję i ja mogę wejść w moje projekty, w Tomasz Guzik, klikam WordPress i jestem połączony ze wszystkimi moimi artykułami na blogu. Klikam sobie artykuł i zobaczcie, że to wszystko jest generowane za pomocą AI. Tutaj ani minuty nie spędził człowiek pracując nad tym artykułem.
Zobaczcie, że mamy pogrubienia, mamy jakąś strukturę, mamy jakieś wyliczanki, mamy kolejną wyliczankę, mamy dział FAQ. I zobaczcie, ile tego jest i jak potężny, jak bardzo merytoryczny jest to artykuł, który idealnie będzie nie tylko zdobywał nam ruch, ale też pozyskiwał klientów zapytania do firmy. A żeby wam to udowodnić, zobaczcie, tutaj mam statystyki mojego bloga, który jest publikowany automatycznie, mam 13 tysięcy userów. A żeby jeszcze lepiej zbadać, jak to wszystko wygląda w narzędziu Senuto, możemy sobie zobaczyć moją domenę wpisując tomaszguzik. pl i w narzędziu zobaczcie, tu wszystko czarno na białym widać. Tutaj gdzieś zacząłem stosować sztucznej inteligencji. Cały czas rośliliśmy, rośliliśmy, rośliliśmy, rośliliśmy. Tutaj troszeczkę spowolniliśmy publikację treści oraz zapewne były jakieś zmiany algorytmu, ale zobaczcie, że cały czas wzrosty.
Teraz, jak troszeczkę zalecam wam, troszeczkę pisać ręcznie, troszeczkę AI-em, dywersyfikować te treści, bo dzięki temu nasza strona cały czas rośnie. Zobaczcie, top 50, mam 1700 fraz kluczowych, aż na które się pozycjonuje strona. Oglądam, ale mam duży problem, internet, sprawdź sobie, co będzie nagranie, mózg paruje. Dzięki, Joanna. Mamy też tutaj informację, ile musielibyśmy wydać w narzędziu Google Ads, aby wygenerować podobny ruch w skali miesiąca, czyli sześć koła miesięcznie musiałbym pakować w reklamę, żeby osiągnąć to samo, co generują moje artykuły w sposób pasywny, cały czas się pozycjonując. Zobaczcie, mamy tutaj coś takiego jak wyświetlenia strony w zakładce, w Analigi Psię i mamy tu jakąś bezpłatna grupa dla przedsiębiorców, darmowy webinar, jak zdobyć 10 000 obserwatorów na TikToku.
Możemy sobie podejrzeć, które frazy i artykuły generują największe rumy do biznesu. Czyli jak wypozycjonujemy się na wszystkie popularne frazy, zrobimy research, wrzucimy to do sztucznej inteligencji, ona przemieli nam te artykuły i będziemy je stopniowo publikować, to po jakimś czasie nasza widoczność ogromnie wzrośnie. Zamykając dział SEO, więcej SEO oczywiście jest w płatnym programie, przejdziemy do tworzenia wideo, bo pewnie wiecie, że większość social media dzisiaj bazuje na wideo. I uwaga, nie musicie pokazywać twarzy, żeby tworzyć świetne, wiralowe wideo, które będą łapać setki tysięcy wyświetleń. Możecie wejść na mojego TikToka, Instagrama i zobaczyć, że ja mam tam setki tysięcy wyświetleń na filmach. I mało tego, ja ich nie nagrywam, bo robię to AI-em i pokażę wam. Pierwsza aplikacja to Capture AI.
I ta aplikacja automatycznie zmontuje wam rolkę, doda wam napisy do filmiku oraz zrobi tak zwane zoom in, zoom out, czyli przybliżenie i oddalenie na filmiku, aby twoja rolka zyskała na dynamizmie. Bo pamiętajcie, że w filmikach chodzi o tak zwany watch time. Im dłużej ktoś ogląda, tym bardziej te rolki będą zasięgowe. I Capture AI automatycznie wam wszystko zmontuje, zrobi przybliżenia, oddalenia, podnie wam film, doda napisy i jeszcze pozwoli dubbingować na dowolny język świata. Dowolny język świata, nie musicie znać innych języków, aby nagrać film i wrzucić go na przykład na rynek niemiecki. Mamy klienta, który sprzedaje koparki budowlane na rynek niemiecki. Robimy to wszystko z automatu, nie znając języka i pozyskujemy telefony do firmy.
To jest aplikacja na telefon, a teraz przechodzimy do Short X. Short X jeszcze nie testowałem, ale jest to generalnie appka, która pozwala wam tworzyć takie shorty, gdzie za pomocą prąta wksujemy, o czym ma być filmik, a ona automatycznie zmontuje ten filmik, doda napisy, przejścia, stworzy grafiki. Zobaczcie, tutaj mamy przykład. Myślę, że wygląda to nieźle, biorąc pod uwagę, że jest to pełen automat. Aplikacja wie, co się klika, co jest wiralowe, nadaje dynamizmu, montuje te filmy, więc według mnie bardzo dobre narzędzie. Ja stopniowo będę sobie zamykał te karty, może nie wszystkie, ale przechodzimy dalej. Jesteśmy w kontekście tworzenia produkcji wideo-eaiowych. Mamy polską, ogromną firmę Eleven Labs, która chyba już jest unicornem.
Eleven Labs pozwala wam na klonowanie własnego głosu oraz też tworzenie innych głosów, innych lektorów, tak aby wykorzystywać je do swoich filmów. Zobaczcie, możemy sobie dodać tutaj opcję dodaj głos i możemy albo wybrać z biblioteki, albo wybrać klonowanie własnego głosu. Ja widzę, że w tej chwili skończyła mi się subskrypcja, bo już swój głos sklonowałem, więc nie potrzebuję, ale mamy tutaj opcję z biblioteki i zobaczcie, że tych głosów jest tutaj naprawdę dużo. Zobaczcie, proszę, ile mamy tutaj możliwości sklonowania głosu, nie tylko swojego, ale stworzyć dowolny głos, który będzie czytał równie. To działa w pełni z językiem polskim. Możecie polskie dźwięki podcasty tworzyć, podcasty zagraniczne, skalować swój biznes, nie nagrywając tego nigdy w studiu, a nawet nie posiadając mikrofonu.
Wystarczy, że wpiszemy komendę, co ma powiedzieć głos i na przykład całego naszego bloga firmowego wkleić i zrobić z tego podcast, gdzie lektor będzie automatycznie to głosił i jak to wszystko dystrybuować na Spotify, na Apple Podcasts, pokazuję już w programie Jednoosobowa Armia. Przejdźmy do kolejnych aplikacji. Aplikacja DID potrafi stworzyć filmik ze zdjęcia. Pokaż, bo usłyszymy jakość. Słuchajcie, wystarczy, że w DID, ja w 11Lab się sklonowałem głos Pani dziennikarz, następnie dodałem zdjęcie, które pobrałem całkowicie z internetu i zobaczcie, co stworzyła aplikacja DID. Taki filmik oczywiście możemy pobrać. To zrobiłem w formach żartu jako prezentacja na webinar, ale broń Boże, nie oszukujcie, nie wykorzystujcie tego w niecnych celach, bo mogą wam tutaj ciążyć jakieś kwestie prawne. Ja też stworzyłem dla kolegi tutaj, Paniom jakąś wygrywam.
Stworzyłem taki filmik dla kolegi Dariusza Pichalskiego do reklam. Wygenerowaliśmy najpierw w mid-journey aktorkę, a następnie sklonowaliśmy głos i zrobiliśmy filmik. Wystarczy, że weźmiesz sobie create video, wybierzesz sobie tutaj zdjęcie. Ja sobie kiedyś na przykład takiego Pana wziąłem i tu wpisujemy tekst, co ma powiedzieć ten Pan i wybieramy język. Możemy wgrać audio z komputera, czyli nagrać na nasz mikrofon albo sklonować z 11Lab za głos i wrzucić tutaj kliczek, a możemy też wpisać skrypt, wybrać sobie język polski. Tutaj jest tych języków, zobaczcie od grom, ale są też aktorzy polscy już w tej aplikacji. Mamy jakiegoś marka i tu wpisujemy komendę. Cześć grupowicze, jak wam się podoba webinar? Napiszcie w komentarzu, czy webinar jest fajny.
Klikamy generate video i tutaj nam wyskoczy komunikat, ile nam zabierze kredytów. Ja mam wersję płatną, płacę chyba 12 dolców i tu już nam się tworzy filmik, on zaraz będzie dostępny. Zobaczcie, to jest np. klon stworzony przeze mnie. W Meet Journey podmieniłem twarz. Tutaj ktoś pisze, że nic nie słychać na filmikach. Dobrze, to nie będę wam pokazywał przykładowych filmików. W każdym razie stworzyłem prezentację, gdzie pani czyta wiadomości, w którym mnie wychwala, że zastąpię Daniela Obajtka i jestem narodowym czempionem. Jak chcecie zobaczyć, to gdzieś tam na YouTube jest poradnik, jak zrobiłem taki filmik, więc nie będę wam wrzucać przykład. Kolejna opcja to klonowanie siebie w aplikacji Hey Jen.
Mamy taką usługę w firmie wideo, gdzie przyjeżdżasz do nas do studia w Warszawie i klonujemy twoją postać, a następnie, całkowicie gdzieś tam automatyzujemy tworzenie kontentu. Zobaczcie, to jest klon, to nie jestem ja. Ja tego nie mówię, to jest mój awatar. Automatycznie rusza ustami, ma mój głos, ta firma ma też integrację z 11lapsem dzięki temu. Ja brzmi jak ja, ruszam ustami jak ja, przewracam oczami jak ja, a nawet w przyszłości pewnie będzie gestykulacja. W różnych studiach sklonowałem siebie, klonujemy też naszych klientów i mamy takie przykładowe filmiki. To jest wszystko sztuczne. Ja tego filmiku nigdy nie nagrałem. Tak, Ewa, na razie Hey Jen jest nieco drogi, ale my to wykorzystujemy komercyjnie.
I zobaczcie, jak sobie wejdziecie na Tik Toka, to moje filmiki wygenerowane sztuczną inteligencją, gdzie ja w ogóle nie występowałem. Mamy tutaj 22 tysiące wyświetleń. To jest filmik. Zrobiony to tajnie na automacie. O, nie chce się teraz włączyć. .